Filtruj według

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 2 067,00 zł

Ochrona oczu i twarzy

Odpowiednia ochrona twarzy – przed czym możesz się zabezpieczyć?

Ochrona oczu jest niezwykle ważna w tracie pracy z materiałami, które odpryskują na różne strony, mają właściwości żrące albo ryzyko uszkodzenia wzroku jest stosunkowo duże. Ochrona oczu BHP jest możliwa przede wszystkim, dzięki odpowiednio wyprofilowanym okularom, ale pamiętaj także, żeby chronić  inne części twarzy. Ochrona oczy i twarzy może mieć różną formę, chodzi przede wszystkim o gogle oraz specjalne przyłbice. Wymaga jej praca z bryzgającym materiałem, ale okulary ochronne do pracy pozwalają także chronić wzrok przed opiłkami i wirami unoszącymi się w powietrzu w trakcie przecinania różnorodnych tworzyw, począwszy od drewna, przez metale, a zakończywszy na płytkach. Bardzo ważne, aby wykorzystywana ochrona twarzy była produkowana przy pomocy najlepszej jakości materiałów. Ochrona oczu i twarzy w wielu przypadkach jest uwarunkowana przepisami prawa, a w innych sytuacjach stanowi dobrowolny wybór, który jest w stanie zapobiegać wielu wypadkom i problemom ze zdrowiem. 

Jest 228 produktów.

Pokazano 1-20 z 228 pozycji

Aktywne filtry

Nakaz stosowania ochrony oczu – w jakich sytuacjach stosuje się zabezpieczenia?

Ochrona oczu i twarzy BHP jest wykorzystywana zarówno w trakcie czynności zawodowych, jak i pozazawodowych. W związku z tym można wymienić szereg prac, w których ochrona wzroku stanowi bardzo ważny element stroju roboczego. 

Nakaz stosowania ochrony oczu dotyczy wszystkich miejsc zagrożonych:

  • promieniowaniem optycznym – zostaje wygenerowane przede wszystkim w trakcie procesów spawalniczych czy w przypadku używania promieniowania laserowego, 
  • uderzeniami – w pracy wykorzystywane zostają ciała stałe, które w każdym momencie mogą się ułamać, odskoczyć i wyrządzić sporą krzywdę, 
  • pyłami i gazami – wymienia się wśród nich pył węglowy oraz różnorodne szkodliwe substancje chemiczne występujące w formie aerozoli, 
  • stopionymi metalami i ciałami stałymi używanymi w wysokiej temperaturze – stosuje się je w szeroko pojmowanych procesach hutniczych, 
  • kroplami i rozbryzgami cieczy – to niebezpieczeństwo szczególnie w przypadku chemików, którzy używają żrących substancji ciekłych, 
  • wygenerowaniem łuków elektrycznych, które pojawiają się przede wszystkim w przypadku prac pod napięciem, 

Ochrona twarzy dostępna jest w różnorodnej formie. Najbardziej powszechna są okulary ochronne do pracy, ale korzysta się także z osłon twarzy, gogli i osłon spawalniczych. Każdy sprzęt ochrony twarzy i oczu powinien zostać dopasowany do konkretnych zadań, specyfiki pracy i niebezpieczeństw.  

Ochrona oczu co jest potrzebne, żeby chronić wzrok?

Ochrona wzroku jest możliwa, gdyż w trakcie produkcji sprzętu stosuje się odpowiednie, trwałe materiały. Ochrona twarzy bhp jest bardzo rozwinięta, dlatego wykorzystuje się specjalne wizjery, szybki ochronne oraz siatki. Okulary ochronne chemiczne mają także specjalne filtry zapobiegające przedostawaniu się do oka szkodliwych substancji, radzą sobie z promieniowaniem laserowym, a nawet umożliwiają ochronę przed podczerwienią. Ochrona oczu i twarzy bardzo często zapewnia bezpieczeństwo całego układu oddechowego. W omawianej sytuacji BHP okulary ochronne używane zostają w aparatach powietrzno-butlowych. Zabezpieczone oczy odgrywają ważną rolę w osłonach twarzy powszechnie używanych w przemysłowych hełmach ochronnych. Ochrona twarzy wymaga zastosowania wizjerów, siatek albo filtrów oraz odpowiedniej szybki. Niezbędne jest także dopasowanie ramki składającej się z gogli i okularów wykonanych z trwałego i jednocześnie odpornego materiału. Niektóre okulary ochronne chemiczne mają korpus razem z nagłowiem zamiast wspomnianej powyżej ramki. Obie opcje sprawdzają się tak samo dobrze. Nakaz stosowania ochrony oczu powinna być respektowana przez każdego pracownika, który pragnie wykonywać powierzone mu obowiązki najlepiej, jak potrafi i jednocześnie robi wszystko, żeby chronić swoje zdrowie. BHP okulary ochronne muszą mieć dodatkowo osłonki zabezpieczające, dzięki którym substancje nie przedostają się od żadnej strony (od przodu, z boków ani też od góry). 

Ochrona twarzy w najbardziej wymagających zajęciach

Ochrona oczu  jest bardzo istotna w wielu zawodach. Środki ochrony twarzy i oczu mogą być zakładane ze względu na troskę o własne bezpieczeństwo, a w innych przypadkach jest taki obowiązek. Ochrona wzroku jest możliwa, dzięki stosowaniu specjalnych tworzyw, dzięki którym do oczu nie przedostają się między innymi czynniki biologiczne. Pamiętaj, że ochrona oczu nie zawsze jest taka sama, konkretne modele przyłbic czy okularów różnią się między sobą właściwości i systemem wentylacji. Właściwy wybór przekłada się między innymi na komfort w trakcie wykonywania pracy. 

Nakaz stosowania ochrony oczu obowiązuje przede wszystkim w zawodach:

  • spawacza, 
  • tokarza,
  • drwala, 
  • stolarza. 

W wymienionych zawodach ochrona wzroku stanowi niezbędny element każdego dnia. Przypomnijmy, że ryzyko uszkodzenia narządu wzroku w pracy drwala, spawacza, tokarza oraz stolarza jest oszacowane na wysokie. Oko zrani się już niewielkim opiłkiem czy iskrą. Potrzeba na to chwili nieuwagi, a konsekwencje nieprzemyślanego postępowania mogą zmienić całe życie. Ochrona oczu pozwala uniknąć bólu i łzawienia, zmniejsza się także ryzyko wystąpienia poważnych infekcji i zapalenia spojówek. W najgorszych przypadkach infekcja wywołana niewielkim odłamkiem metalu czy drewna staje się przyczyną utraty wzroku. Ochrona twarzy odgrywa bardzo ważną rolę również w zawodzie chemika oraz u osób zatrudnionych na linii produkcyjnej. Nakaz stosowania ochrony oczu może się wydawać problematyczny, a czasem nawet denerwujący, ale warto pamiętać, że narząd wzroku to jeden z niezbędnych zmysłów, bez którego po pierwsze nie jesteśmy w stanie wykonywać dłużej swojej pracy, a po drugie dotychczasowe życie ulegnie całkowitej zmianie. 

Ochrona oczu to jednak nie wszystko, gdyż musisz pamiętać także o wrażliwej skórze wokół ust, przy oczach i policzkach. Ochrona twarzy pozwala uniknąć uszkodzeń oraz pogorszenia kondycji cery. Trzeba o tym pamiętać zarówno w przypadku wykonywania prac na zewnątrz, jak i w środku. Nawet kiedy powierzone zadania wiążą się z dużym ryzykiem, można zachować zdrową, atrakcyjną cerę, wystarczy wiedzieć, jak ją chronić. Ochrona twarzy łączy się z koniecznością nakładania kremów z filtrem (zarówno latem, jak i zimą). W dalszej kolejności potrzebne są specjalne osłony na twarz, które przydadzą się przede wszystkim w pracy spawacza, gdyż gorące iskry mogą wywołać poważne szkody. 

Właściwa ochrona oczu i twarzy pomaga uniknąć bólu i urazów, które mogą przyczynić się do pogorszenia wyglądu, konieczności rezygnacji z pracy na pewien okres, a w najgorszych przypadkach wpływają na jakość całego życia. 

ODPOWIEDZIALNA OCHRONY OCZU I TWARZY

JAK SKUTECZNIE CHRONIĆ TWARZ I OCZY W TRAKCIE WYKONYWANIA PRACY

ŚRODKI OCHRONY OCZU I TWARZY - ZADANIA I CECHY

NAJWAŻNIEJSZE ŚRODKI OCHRONY TWARZY I OCZU W PRACY

Ochrona Oczu i Twarzy