Filtruj według

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Cena

Cena

 • 1,00 zł - 759,00 zł

Środki czystości BHP

Środki czystości BHP – jakie produkty zapewnią czystość i odpowiedni poziom higieny?

Pasta BHP, mydło antybakteryjne i krem do rąk roboczy to tylko przykłady środków czystości wykorzystywanych w zakładach pracy mających na celu zapewnienie higieny na odpowiednim poziomie, usunięcie zanieczyszczeń, trudnych do zmycia smarów i innych. Przydatny jest także wytrzymały ręcznik, który doskonale nadaje się do wycierania rąk i twarzy i stanowi niezbędne wyposażenie w zakładach pracy, gdzie występuje dużo kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń. W przypadku najcięższych zabrudzeń i trudnych do usunięcia plam pasta BHP to najlepsze rozwiązanie.

Środki czystości BHP mają na celu usunięcie zabrudzeń i pozbycie się bakterii oraz drobnoustrojów. Szczególnie istotne jest zabezpieczenie przed nadmiernym wysuszeniem skóry czy jej podrażnieniem. Pasta BHP czy mydło antybakteryjne muszą się łatwo spłukiwać i bez żadnych problemów usuwać brud. Mydło w płynie oraz Pasta do mycia rąk BHP pomagają pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i innych zabrudzeń towarzyszących wykonywaniu pracy.

Jest 57 produktów.

Pokazano 1-20 z 57 pozycji

Aktywne filtry

Pasta do mycia rąk BHP – czystość i odpowiednia higiena w jednym

Pasta BHP to środek czyszczący wykorzystywany do szybkiego i bardzo skutecznego pozbywania się silnych zabrudzeń. Pasta do mycia BHP jest w stanie usunąć:

 • smołę,
 • różnorodne smary,
 • farby,
 • kleje,
 • inne trwałe zanieczyszczenia.

Pasta BHP jest używana w różnorodnych branżach, ale największą popularność zyskała w rzemiośle, przemyśle i rolnictwie, czyli w miejscach, gdzie dochodzi do styczności z wymienionymi powyżej substancjami brudzącymi. Pasta do mycia rąk BHP jest niezbędna, gdyż zabrudzeń nie można usunąć zwykłym mydłem. Pasta BHP jest dostępna w trzech podstawowych formach, czyli:

 • formie mydlanej,
 • formie detergentowej,
 • formie ścieralnej.

Pasta do mycia rąk BHP mydlana służy przede wszystkim do pozbywania się lekkich oraz średnich zabrudzeń. Pasta BHP jest delikatna, ale skuteczna, jednak nie jest w stanie poradzić sobie z poważnym zanieczyszczeniem. Z kolei pasta BHP w formie detergentowej służy do usuwania ciężkich zabrudzeń, w których występują trociny bądź piasek. A ostatnia pasta do mycia rąk BHP sprawdza się w zabrudzeniach ciężkich, czyli na przykład rękach i innych częściach ciała pokrytych smołą. Po zastosowaniu pasty wystarczy ręcznik, który pozwoli na usunięcie pozostałości i resztek materiału. Dłonie pozostają czyste, wolne od zarazków, a do tego pasta do mycia rąk BHP nie wysusza skóry dłoni.

Koncentrat do dezynfekcji – do czego służy?

Koncentrat do dezynfekcji służy do mycia oraz usuwania bakterii z powierzchni, przedmiotów, narzędzi, urządzeń oraz ciągów technologicznych występujących w zakładach pracy. Koncentrat do dezynfekcji występuje w formie skoncentrowanego preparatu, dlatego przed użyciem trzeba go rozcieńczyć z wymaganą ilością wody (zgodnie z instrukcją producenta). Koncentrat do dezynfekcji jest szczególnie popularny w przemyśle:

 • kosmetycznym,
 • farmaceutycznym,
 • spożywczym (mleczarstwie, przetwórstwie mięsnym, browarach czy przemyśle napojowym),
 • mającym kontakt z żywnością.

Koncentrat do dezynfekcji służy także w salonach przeznaczonych do odnowy biologicznej, zakładach fryzjerskich, restauracjach, hotelach i wielu innych. Środek jest bardzo skuteczny, gdyż działa bakteriobójczo oraz grzybobójczo.

Koncentrat do dezynfekcji wymaga rozcieńczenia, a stężenie oraz czas kontaktu z czyszczoną powierzchnią jest uwarunkowany wieloma czynnikami. Mowa przede wszystkim o materiale oraz oczekiwanym rezultacie i rodzaju zanieczyszczeń. Kiedy koncentrat do dezynfekcji zostanie już użyty, bardzo ważne jest spłukanie całej powierzchni czystą wodą.

Mydło antybakteryjne – kiedy używać?

Mydło antybakteryjne ma dwa podstawowe zadania – utrzymać czystość i zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla pracowników. Mydło w płynie jest szczególnie przydatne w zakładach pracy, gdzie dochodzi do kontaktu z żywnością. Chodzi głównie o restauracje oraz placówki opieki długoterminowej czy szpitale. Jednak po wybuchu pandemii mydło antybakteryjne stało się stałym elementem wszystkich miejsc. Mydło w płynie ma specjalne właściwości antybakteryjne, dzięki czemu skóra dłoni pozostaje wolna od bakterii, wirusów i innych zarazków. Mydło antybakteryjne zostaje wyposażone w glicerynę, dzięki czemu dłonie są czyste, nawilżone i zyskują barierę ochronną przed drobnoustrojami. Mydło w płynie jest dostępne w małych, ekonomicznych opakowaniach, które zostają wyposażone w wygodną pompkę. Z kolei antybakteryjny preparat do dezynfekcji występujący w dużym opakowaniu, dlatego można go bezustannie przelewać, co jest o wiele bardziej ekonomiczne niż inne rozwiązania.

Mydło antybakteryjne pozwala usunąć z powierzchni dłoni baterie, które mogą przyczynić się do wystąpienia różnorodnych infekcji. Dobrze dobrane mydło w płynie stanowi barierę ochronną i zabezpiecza cały organizm. Ochrona sprawia, że drobnoustroje nie są w stanie wyrządzić żadnych krzywd, a specjalna formuła pozwala nawilżyć dłonie. Dobrze dobrane mydło antybakteryjne nie wywołuje uczucia dyskomfortu i suchości. Warto podkreślić, że mydło w płynie zabezpiecza przed chorobami brudnych rąk, a wśród nich:

 • biegunką,
 • grypą,
 • WZW typu A.

Jest to uwarunkowane zastosowaniem w mydle specjalnego środka dezynfekującego, który umożliwia pozbycie się wszystkich bakterii występujących na dłoniach (nawet 99% zanieczyszczeń). Mydło w płynie jest nie tylko skuteczne, ale także pięknie pachnie. Po jego zastosowaniu dłonie są miękkie i delikatne w dotyku, co jest szczególnie ważne w trakcie regularnego użytkowania. Przykre zapachy znikają bez śladu, zamiast nich pozostawiają przyjemną i aromatyczną woń.

Mydło antybakteryjne może mieć także szereg dodatkowych właściwości, a wśród nich działanie przeciwzapalne czy regenerujące. Dobrej jakości mydło w płynie przydaje się nie tylko w zakładach pracy, ale z powodzeniem można go używać w domu (nie jest szkodliwy dla dzieci). Bogata oferta, różnorodne przeznaczenie, skład i zapach sprawiają, że mydło antybakteryjne może być dopasowane do preferencji oraz potrzeb skóry. Nie ma wątpliwości, że mydło w płynie wysokiej klasy czyści i pielęgnuje, a do tego zapewnia doskonałe uczucie miękkości na jeszcze dłużej. Alternatywą do mydła jest antybakteryjny preparat do dezynfekcji. Wystarczy przelać go do mniejszych butelek i używać zgodnie z przeznaczeniem. Kiedy butelka wyczerpie się, środek może zostać ponownie uzupełniony.

Krem do rąk roboczy

Pasta BHP przynosi doskonałe rezultaty i świetnie radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń, jednak regularne stosowanie może przyczynić się do wystąpienia nieprzyjemnej suchości czy nadwrażliwości. Krem do rąk roboczy to świetny sposób, żeby uporać się ze suchą skórą czy innymi problemami. Krem do rąk roboczy pozostawia na dłoniach warstwę ochronną, a uczucie komfortu pozostaje na bardzo długo.