Kategorie bloga
Kategorie
- » Obuwie robocze i ochronne
-
» Rękawice robocze i ochronne
- » Antyprzecięciowe
- » Antyelektrostatyczne
- » Antywibracyjne
- » Chemoochronne
- » Dla mechaników
- » Drelichowe
- » Dziane / tkaninowe / bawełna / poliester / nylon
- » Elektroizolacyjne
- » Gumowe / lateksowe
- » Jednorazowe
- » Nakrapiane
- » Neoprenowe
- » Nitrylowe
- » Ocieplane
- » Powlekane gumą
- » Powlekane nitrylem
- » Powlekane PCV
- » Powlekane poliuretanem
- » Skórzane
- » Spawalnicze
- » Termoodporne
- » Wzmacniane
- » Rękawy / Zarękawki Ochronne
- » Odzież robocza i ochronna
- » Ochrona oczu i twarzy
- » Ochrona głowy - kaski ochronne
- » Ochrona dróg oddechowych
- » Ochrona słuchu
- » Artykuły BHP
- » Artykuły medyczne
- » Nakolanniki
- » Sprzęt chroniący przed upadkiem
- » Środki czystości BHP
- » Polecane produkty

Kategorie rękawic ochronnych
Mając w pracy kontakt ze szkodliwymi substancjami (np. chemicznymi), powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednią odzież oraz obuwie, które gwarantują bezpieczeństwo. Jednym ze środków ostrożności są rękawice ochronne, zapobiegające różnego rodzaju uszkodzeniom rąk. Na rynku istnieje kilka kategorii, w zależności od stopnia zagrożenia:
Kategoria I
Są to rękawice, które zapewniają podstawowy poziom ochrony w warunkach niskiego ryzyka. Ich zadaniem jest chronić przed powierzchniowym uszkodzeniem naskórka oraz działaniem wysokich temperatur (do 50°C) i środków chemicznych o łagodnym działaniu (można tu wymienić np. detergenty o niskiej szkodliwości działania). Są to głównie rękawice używane w warunkach gospodarczych oraz domowych. Taki produkt spełnia wymagania normy EN420., z więc te podstawowe dotyczące rękawic ochronnych.
Kategoria II
Rękawice stosowane przy pracach o średnim ryzyku uszkodzenia. Chronią przed chemikaliami i uszkodzeniami mechanicznymi przy wykonywaniu większości prac przemysłowych. Dodatkowo mogą przeciwdziałać ciepłu oraz zimnu. Produkt spełnia normę EN388.
Kategoria III
W tej kategorii znajdują się rękawice stosowane w sytuacjach wysokiego ryzyka uszkodzenia. Zwykle stosuje się je w pracach przy wysokim napięciu lub wymagających kontaktu z agresywnymi substancjami chemicznymi. Jest to niezbędny element wyposażenia pracownika, jeśli występuje duże prawdopodobieństwo trwałego uszkodzenia rąk.