Kategorie
Kategorie rękawic ochronnych

Kategorie rękawic ochronnych

Utworzono: 2016-01-26

Mając w pracy kontakt ze szkodliwymi substancjami (np. chemicznymi), powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednią odzież oraz obuwie, które gwarantują bezpieczeństwo. Jednym ze środków ostrożności są rękawice ochronne, zapobiegające różnego rodzaju uszkodzeniom rąk. Na rynku istnieje kilka kategorii, w zależności od stopnia zagrożenia:

Kategoria I

Są to rękawice, które zapewniają podstawowy poziom ochrony w warunkach niskiego ryzyka. Ich zadaniem jest chronić przed powierzchniowym uszkodzeniem naskórka oraz działaniem wysokich temperatur (do 50°C) i środków chemicznych o łagodnym działaniu (można tu wymienić np. detergenty o niskiej szkodliwości działania). Są to głównie rękawice używane w warunkach gospodarczych oraz domowych. Taki produkt spełnia wymagania normy EN420., z więc te podstawowe dotyczące rękawic ochronnych.

Kategoria II

Rękawice stosowane przy pracach o średnim ryzyku uszkodzenia. Chronią przed chemikaliami i uszkodzeniami mechanicznymi przy wykonywaniu większości prac przemysłowych. Dodatkowo mogą przeciwdziałać ciepłu oraz zimnu. Produkt spełnia normę EN388.

Kategoria III

W tej kategorii znajdują się rękawice stosowane w sytuacjach wysokiego ryzyka uszkodzenia. Zwykle stosuje się je w pracach przy wysokim napięciu lub wymagających kontaktu z agresywnymi substancjami chemicznymi. Jest to niezbędny element wyposażenia pracownika, jeśli występuje duże prawdopodobieństwo trwałego uszkodzenia rąk.

Menu

Szukaj

Cart

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0.00 zł Podatek
0.00 zł Suma

Zobacz koszyk

Zawartość schowka

Brak produktów

» Zobacz schowki