Buty ochronne z kompozytowymi elementami

Producenci środków ochrony indywidualnej, prowadzą nieustanne badania celem poprawy bezpieczeństwa pracy.

Podejmując pracę, powinniśmy liczyć się z tym, że musimy być zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia. Niekiedy będzie to własny laptop, innym razem specjalistyczna odzież czy obuwie. Nierzadko zdarza się tak, że jesteśmy w pracy narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa w postaci szkodliwych oparów, śliskiej podłogi czy kontakt ze żrącymi środkami. To wszystko powoduje, że powinniśmy zachować szczególne środki ostrożności. Jednym z nich są buty ochronne z kompozytowymi elementami stosowane w wielu halach produkcyjnych, warsztatach czy punktach gastronomicznych, gdzie istnieje ryzyko poślizgnięcia.

Bezpieczeństwo w miejscu pracy

Producenci takiego obuwia zachowują wszelkie środki ostrożności. Przede wszystkim poddają je różnorakim testom, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pracy. Nowoczesne technologie pozwalają udoskonalić poszczególne modele, aby spełniały najnowsze standardy. Rynek odzieży ochronnej stale się rozwija, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować coraz to lepsze rozwiązania z zakresu ochrony w miejscu pracy.

Kompozytowe elementy

Jedną z najnowocześniejszych technologii w produkcji butów ochronnych jest stosowanie podnosków z kompozytu i antyprzebiciowych wkładek z materiałów na bazie zaawansowanych technologicznie włókien. Materiał, jakim jest kompozyt, ma niejednorodną strukturę składającą się minimum z dwóch komponentów. Jednym z nich są lepiszcze gwarantujące spójność, twardość oraz elastyczność, drugi z elementów składowych zapewnia odporność.

Dla bezpieczeństwa i wygody użytkowników

Buty ochronne z kompozytowymi elementami spełniają europejską normę EN ISO 20345 – chronią palce przed uderzeniami i zgnieceniem. Zapewniają komfort termiczny, a wkładki sprawiają, że podeszwa, mimo iż gruba, jest plastyczna i ma właściwości antypoślizgowe. Obuwie jest odporne na oleje, benzynę i rozpuszczalniki organiczne, a przy tym gwarantuje wentylację, suchość oraz miękkość, dzięki czemu jest również wygodne dla naszych stóp.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.