Odzież jednorazowego użytku – standard i bezpieczeństwo

Odzież ochronna jednorazowego użytku to środki ochrony indywidualnej, których zadaniem jest zapewnienie higieny i czystości w miejscu pracy. Ma to na celu ochronę pracownika, jak również odbiorcy czy produktu. Używanie odzieży jednorazowego użytku służy, także ochronie środowiska pracy przed zanieczyszczeniami ze strony pracowników w zakładach produkcyjnych które chcą utrzymać wysokie standardy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kiedy i gdzie stosować odzież jednorazowego użytku?

Odzież jednorazowego użytku stosowana powinna być wszędzie tam, gdzie występują ku temu wskazania oraz wymagania związane z higieną. Zakres jej użytkowania jest bardzo rozległy i wymaga indywidualnego podejścia pracodawcy, co do wyboru produktu. Jednorazowa odzież znajduje swe zastosowanie między innymi w szpitalach, przychodnich i gabinetach medycznych, gabinetach kosmetycznych, instytutach badawczych i laboratoriach.

Jednorazowa odzież ochronna, zwana inaczej odzieżą krótkotrwałego użytkowania wykonana jest z materiałów o wysokiej jakości parametrach użytkowych, w stosunkowo niskiej cenie. Najpowszechniej wykorzystywana do produkcji, tego typu odzieży jest folia HDPE, którą różnicuje grubość i kolorystyka, włóknina polipropylenowa oraz z materiał Tychem ® (chroniący przed cząstkami radioaktywnymi i zagrożeniem biologicznym).

W tej grupie odzież spotkać można fartuchy laboratoryjne, czapki i czepki, kombinezony, płaszcze, zarękawki, ochraniacze na obuwie, inne artykuły BHP dostępne na bezpieczenstwo-bhp.pl

Oferty doskonale uzupełniają rękawice jednorazowe różnego przeznaczenia, wykonane z różnego rodzaju materiału, do stosowania w zależności od ich właściwości i przeznaczenia. Najpopularniejsze wykonane są: z lateksu, winylu, nitrylu, neoprenu w wersjach pudrowanych oraz bezpudrowych.

Odzież jednorazowa, to także płaszcze przeciwdeszczowe, zabezpieczające przed wilgocią i doskonałe do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Kombinezony i ich przykładowe przeznaczenie

Jednorazowe kombinezony zabezpieczają w szczególności przed związkami chemicznymi, azbestem, pyłem, preparatami używanymi w przemyśle rolniczym, czy też w przemyśle ciężkim. Kombinezon jednorazowego użytku ma zapobiec bezpośredniemu kontaktowi pracownika z kwasami i zasadami, roztworami soli oraz innymi związkami organicznymi i nieorganicznymi.

Zaletą tego typu kombinezonu jest lekkość i dobre właściwości ochronne, które dają gwarancję osłony przed szkodliwymi czynnikami, nie generując przy tym wysokich kosztów zakupu.

Ochrona głowy

Czapki i czepki wykonane z cienkiej i przewiewnej włókniny (PP), wykończone cienką gumką. Nie zajmują wiele miejsca podczas przechowywania, jak również wyposażenia pracownika, gdyż przed rozłożeniem utrzymują postać paska. Projekt i produkcja, uwzględniające wykorzystanie gum ściągających dają produktowi gwarancję całkowitego odizolowania włosów. Ochrony głowy, o których mowa zabezpieczają przed przedostaniem się ciała obcego do przygotowywanych wyrobów, czy potraw, dlatego nader dobrze sprawdzają się w branży spożywczej i gastronomicznej.

Ochraniacze foliowe na obuwie

Dzięki bardzo dobrej wytrzymałości, znajdują często zastosowanie podczas wykonywania długotrwałych prac w trudnym terenie, z podeszwą antypoślizgową oraz podnoskiem chroniącym palce stopy przed uderzeniami oraz zgnieceniem – idealnie sprawdzą się w warsztatach, czy halach produkcyjnych. Ochraniacze foliowe na obuwie to produkt najczęściej stosowany w szpitalach oraz tam gdzie wymagane jest zabezpieczenie obuwia właściwego.

Rękawice jednorazowe

Rodzaje rękawic jednorazowych przeznaczonych do stosowania przez pracowników są bardzo zróżnicowane. Ich wybór dostosowany musi być w zależności od grupy zawodowej, dla której są dedykowane i wiązać się z rodzajem zagrożeń, na które są eksponowane ręce pracowników, a także ze specyfiką wykonywanych przez nich czynności zawodowych.

W bogatym asortymencie na naszej stronie bezpieczenstwo-bhp.pl znajdują się ubrania jednorazowe różnego typu, w tym także foliowe. Odzież jednorazowego użytku dostępna jest w różnych rozmiarach i kolorach.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ubrań, obuwia roboczego i akcesoriów BHP.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.