Odzież przeciwdeszczowa – komfort i bezpieczeństwo

Ochrona przeciwdeszczowa na stanowisku pracy

Gdy warunki pracy w połączeniu z warunkami atmosferycznymi, stwarzają zagrożenie dla pracownika, rolą pracodawcy jest zapewnienia odzieży ochronnej, do której niewątpliwie należy odzież przeciwdeszczowa. W związku z tym, iż wiele zawodów, bądź nawet prac doraźnych wykonywanych jest na zewnątrz pomieszczeń osoba wykonująca je narażona jest na działanie warunków atmosferycznych, choćby takich jak deszcz. Przy wykonywaniu pracy w deszcz w kanałach, grotach lub analogicznych miejscach, w trudnych warunkach pogodowych niezbędna jest odzież przeciwdeszczowa, której dobór zależy od wykonywanych czynności.


Warunki atmosferyczne często ograniczają wykonywanie obowiązków zawodowych, a czasem wręcz je uniemożliwiają. Można jednak skutecznie zabezpieczyć się przed wilgocią i chłodem, sięgając po odzież przeciwdeszczową.

Przed wychłodzeniem organizmu, a co za tym idzie przeziębieniem i częstymi po nim powikłaniami oraz absencją w pracy chronić będą niezawodne płaszcze, kurtki z kapturem, kombinezony, spodnie, peleryny oraz całe zestawy ubrań. Ta bardzo funkcjonalna odzież przeciwdeszczowa dostępna na naszej stronie  odzież przeciwdeszczowa posiada właściwości ochronne odpowiadające wymogom BHP. Poza funkcją zabezpieczającą zapewnia komfort i swobodę ruchów w trakcie wykonywania pracy.

Co daje konkretny produkt?

Kurtka z kapturem to nieodzowny element odzieży przeciwdeszczowej przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jednak przy wyborze takiej kurtki sugerować należy się porą roku. Latem i wiosną wybieramy lżejsze z oferowanych modeli, jesień i zima to zdecydowanie pora na przejście na model ocieplany. Specjalnie wyprofilowany kaptur, zapinane na rzepy pojemne kieszenie i jakość tkaniny powodują, iż wszystkie kurtki idealnie sprawdzają się zarówno na co dzień jak i do pracy.

Przeciwdeszczowe spodnie gwarantują komfort tej części ciała, której nie jest w stanie ochronić kurtka czy płaszcz. Ich praktyczny i ergonomiczny krój zapewnia pracownikowi swobodę ruchu i jak poprzednie elementy przeciwdeszczowej garderoby idealnie chroni przed wiatrem i deszcze.

To tyko przykładowa część praktycznego zastosowania odzieży przeciwdeszczowej dostępnej w szerokiej gamie na płaszcze przeciwdeszczowe.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.