Praca na wysokości

Praca na wysokości

Prace przy urządzeniach i instalacjach elektroenergetycznych wymagają szczególnych metod oraz środków ochrony. Przestrzeganie przepisów i zasad bhp jest podstawowym obowiązkiem każdego pracownika. W szczególności pracownik obowiązany jest używać sprzętu takiego jak: - rękawice elektroizolacyjne - buty elektroizolacyjne - maty elektroizolacyjne - kask ochronny Praca powinna być wykonywana zgodnie z przepisami bhp i p. pożarowymi.

Ochrona przed upadkiem na wysokości. Często słyszymy o wypadkach w miejscu pracy spowodowanych upadkiem z wysokości. Jest to skutek lekceważenia zagrożenia, brawury lub oszczędności na sprzęcie służącym do ochrony przed upadkiem. Pracownicy wykonujący pracę na wysokości powinni mieć zapewnioną odpowiednią ochronę przed upadkiem z wysokości. Na szczęście na dużych budowach coraz częściej stosuje się nowoczesne systemy i środki pozwalające na uniknięcie upadków z wysokości, które jednocześnie podnoszą efektywność pracy na budowie. Nasza firma Bezpieczeństwo BHP oferuje firmom pełen asortyment tego typu. Posiadamy w sprzedaży: kaski, hełmy, szelki bezpieczeństwa, liny, karabińczyki oraz całą resztę osprzętu.

Czynności wykonywane powyżej 1,0 m nad powierzchnią zaliczane są do pracy na wysokości z wyłączeniem miejsca ogrodzonego dookoła 1,5 metrową ochroną pracownika. Prace na wysokości są szczególnie niebezpieczne, grożą kalectwem lub śmiercią. Dlatego roboty budowlane oraz inne wykonywane czynności prowadzone na wysokości powinny być wyjątkowo starannie zabezpieczane. Pomosty, kładki oraz wszelakie ciągi komunikacyjne powinny być zabezpieczone balustradami, krawężnikami i wypełnione tak aby uniemożliwić wypadek. Dodatkowo pracownik powinien być wyposażony w sprzęt ochrony bezpośredniej. Do takiego sprzętu zaliczamy szelki bezpieczeństwa, liny, karabińczyki, amortyzatory, oraz hełmy ochronne do prac wysokościowych.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.