ZABEZPIECZENIE PRACOWNIKA NIE TYLKO PRZED KORONAWIRUSEM – PRACA PODCZAS EPIDEMII

Epidemia koronawirusa COVID-19 trwa, nie uzasadnia to jednak łamania przepisów prawa pracy. W wielu przypadkach pracodawca zapewnić powinien kombinezony, maseczki higieniczne oraz inną ODZIEŻ ROBOCZA I OCHRONNA, która stanowi największą kategorię produktów z licznymi podkategoriami i niezwykle bogatym asortymentem.
Odpowiednio dobrana przez pracodawcę odzież zapewni bezpieczną i komfortową pracę. Jednak sama robocza odzież to nie wszystko, zawsze zadbać trzeba o wyposażenie pracownika w pozostałe elementy robocze, takie jak obuwie i inne akcesoria: okulary, kaski, czapki, rękawiczki.

WIOSNA JUŻ TRWA

Sytuacja, jaką nam wszystkim przyniosła epidemia koronawirusa generuje nie małą panikę w społeczeństwie. Wśród różnego rodzaju postaw dotyczących zapobiegania i profilaktyki nie brakuje tych, którzy bagatelizują ryzyko, nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji w obliczu pandemii. Wiąże się to zarówno z zachowaniem w miejscu pracy, jak i trybem wykonywania zadań. Wiosna oznacza częste opady deszczu. Nie straszne nam już zimno, jednak wahania temperatur zdarzające się w tym okresie mogą stanowić znaczący problem.
Wiele służb i ludzi różnych zawodów oraz tych, którzy przemieszczać się muszą choćby do pracy, niezależnie od trwającej epidemii koronawirusa zaskoczyć mogą nagłe ulewy. W takich przypadkach niezbędna staje się profesjonalna odzież przeciwdeszczowa, która zapewni ochronę i komfort pracy.
W związku z tym, iż wiele zawodów, bądź nawet prac doraźnych wykonywanych jest na zewnątrz pomieszczeń, ich wykonawcy narażeni są na działanie warunków atmosferycznych, w tym opadów deszczu. Przy wykonywaniu pracy w deszcz, robót w kanałach czy grotach lub podobnych miejscach, po prostu w trudnych warunkach pogodowych niezbędna jest odzież przeciwdeszczowa, której dobór zależy od wykonywanych czynności.

ODPOWIEDNIA OCHRONA PRZECIWDESZCZOWA


Odzież przeciwdeszczowa ma na celu ochronę pracownika przed przemoczeniem, zabezpieczenie przed deszczem i wiatrem. Jeśli spełnia te warunki, niewątpliwie pozwoli też skupić się pracownikowi na zadaniach, które wykonuje w trakcie wykonywania zleconych mu prac. Wysokiej jakości materiały, z których produkowana jest przeciwdeszczowa odzież zapewnić powinny też naszej skórze swobodny dostęp powietrza. Ubrania przeciwdeszczowe znajdą swe zastosowanie, nie tylko jako odzież robocza. Przeciwdeszczowe płaszcze, kurtki, buty czy całe wręcz komplety stanowią niezbędne wyposażenie turysty, rowerzysty, a także wędkarza. Przeciwdeszczowa odzież zajmuje mało miejsca, zatem znajdzie je zarówno w roboczej torbie, jak i plecaku turysty, a tym samym ochroni obydwie te grupy przed nagłą nawet ulewą i powiązanymi z nią nieprzyjemnymi czynnikami atmosferycznymi.

NIEOCENIONY PŁASZCZ PRZECIWDESZCZOWY

Płaszcz przeciwdeszczowy PPF z kapturem to jedna z propozycji odzieży o dużym zabezpieczeniu przeciwdeszczowym. Fakt, iż wykonany został z 100% polietylenu, świadczy o jego odporności na przetarcia i rozdarcia, o nieprzepuszczalności żadnej kropli. Dodatkowym atutem płaszcza jest wyposażenie go w kaptur, który precyzyjnie ochroni głowę. Ponieważ płaszcz przeciwdeszczowy z kapturem PPF zakładany jest przez głowę, można go bardzo szybko założyć i zdjąć. Szybka reakcja na nieprzyjemne, a czasem wręcz niebezpieczne czynniki zewnętrzne pozwoli na krótsze w nich przebywanie. Płaszcz jest na tyle długi, że doskonale zabezpieczy całą sylwetkę. Zaletą produktu jest ściągacz przy rękawach, który nie przepuści wiatru, zimna i ani jednej kropli deszczu. Płaszcz przeciwdeszczowy z kapturem PPF to bardzo przydatny produkt i warto z niego skorzystać. Zawsze można mieć go przy sobie, jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca.


Zostań wDomu z naszą ofertą zapoznaj się zamów wchodząc na www.bezpieczenstwo-bhp.pl

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.