Szelki bezpieczeństwa P-02

  Indeks: P-02

  PROTEKT

  140.00 zł
  netto

  140.00 zł
  brutto
  Ilość
  Produkt dostępny na zamówienie

  Szelki bezpieczeństwa to doskonałe zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. W trakcie produkcji zastosowano wymogi normy PN-EN 361 oraz PN-EN 358.

  Prezentowany model zyskał unijne oznaczenie CE 0082.

  Szelki dopasowują się do rozmiaru i gabarytów ciała. Jest to związane nie tylko z możliwością regulacji, ale także i szerokim wyborem rozmiarów. Dla szczupłych użytkowników sprawdzi się rozmiar M, a dla wyższych i postawniejszych panów XXL. 

  W trakcie produkcji szelek zastosowano wytrzymałe odcinki taśm poliestrowych. Kluczowe znaczenie odgrywa właściwe zszycie oraz połączenie ich przy pomocy metalowych klamer. Taki schemat szycia przyczynia się do zapewniania bezpieczeństwa oraz komfortu. Czynności wykonywane na wysokości nie wiążą się już dłużej z tak dużym niebezpieczeństwem. 

  Szelki bezpieczeństwa mają tylną klamrę zaczepową, która umożliwia dołączenie podzespołu łącząco-amortyzującego. Drugi ważny element to pas używany do pracy w podparciu. W skład zestawu wchodzą także klamry regulacyjno-spinające. To ten element odgrywa kluczową rolę w szybkim oraz sprawnym zakładaniu szelek. Jednocześnie odpowiada za dostosowanie długości każdego z pasów do figury i gabarytów ciała osoby, która je nosi. 

  Szelki bezpieczeństwa można z powodzeniem nosić przed 5 lat. Po upływie tego czasu niezbędne jest wykonanie dokładnego przeglądu fabrycznego, w którego trakcie grupa fachowców jest w stanie rozpoznać ewentualne wady oraz uszczerbki wpływające na pogorszenie stopnia bezpieczeństwa. 

  Do wykonania przeglądu powołano producenta szelek albo osobę wyznaczoną przez producenta. 

  Pamiętaj! 

  Jeśli szelki były wykorzystane w powstrzymaniu spadania, muszą zostać od razu wycofane z użytkowania, gdyż tracą swoje cenne właściwości i przestają być produktem bezpiecznym. W omawianej sytuacji poddaje się je kasacji, czyli zostają na trwałe zniszczone. 

  P-02

  Specyficzne kody

  Inne produkty z tej kategorii