Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Ochrona dróg oddechowych

Ochrona dróg oddechowych

Jest 149 produktów.

Pokazano 1-20 z 149 pozycji

Aktywne filtry

Najlepsza ochrona dróg oddechowych

W tej kategorii znajdziecie Państwo produkty ochrony dróg oddechowych: półmaski jedno i wielorazowe, maski, pochłaniacze, filtry, filtropochłaniacze odpowiednie do różnego rodzaju zagrożenia chemicznego, przeciwpyłowego. Poniżej przedstawiamy szeroką gamę masek jedno i wielorazowych, masek pełnotwarzowych, filtrów i pochłaniaczy do dopasowania w zależności od otoczenia pracy.

W licznych gałęziach przemysłu – hutniczy, chemiczny, budowlany oraz warsztatach i laboratoriach występuje ryzyko zagrożenia zdrowia pracowników związane z ochroną dróg oddechowych. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy charakteryzują specjalizacje, które wyposażone muszą być w odpowiednie środki ochrony dróg oddechowych.
Ważną dla życia pracownika narażonego na kontakt ze pyłami, szkodliwymi substancjami, gazami sprawą jest właściwa ochrona układu oddechowego.

Maski i półmaski BHP

Zastanawiając się nad wyborem maski lub  półmaski zwrócić trzeba uwagę na kilka istotnych elementów:

  • kategorię zanieczyszczenia powietrza i jego wpływ na stan zdrowia,
  • wielkość kondensacji środka szkodliwego,
  • czynniki klimatyczne,
  • wilgotność powietrza,
  • czas pracy w warunkach szkodliwych,
  • widoczność i swoboda ruchów,
  • ergonomię maski / półmaski,
  • stan zdrowia pracownika.

Maski ochronne - jednorazowe i wielorazowe

Właściwości ochronne proponowanych przez nas masek, półmasek, pochłaniaczy, filtrów bądź filtropochłaniaczy uzależnione są w ogromnej mierze od  materiału, z którego zostały wykonane.

Dla każdego pracodawcy powinno być kluczowym, aby jego pracownicy mieli zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa i komfortu pracy. W wielu zakładach konieczna jest ochrona dróg oddechowych. Jest tak z powodu ekspozycji na różnego rodzaju pyły, drobne cząsteczki czy też aerozole, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Na szczęście z pomocą przychodzi tutaj wysokiej jakości sprzęt ochrony dróg oddechowych. Składają się na niego zarówno jednorazowe maseczki półtwarzowe, jak i również większe wielorazowe obejmujące nawet całą twarz.

Atutem jednorazowych maseczek jest oczywiście ich niska cena przy równie wydajnej ochronie na mniejsze zanieczyszczenia. Jednak przy bardziej skomplikowanej pracy, gdzie w grę wchodzą nawet opary toksyczne, zdecydowanie lepiej sprawdzą się nieco droższe maski całotwarzowe. Musimy pamiętać, że aparaty ochrony dróg oddechowych posiadają zużywalne filtry, dlatego bardzo istotne jest regularne ich sprawdzanie oraz wymienianie. Przy poprawnym stosowaniu masek możliwości dostania się oparów do naszych dróg oddechowych są równe niemalże zeru.

Czytaj więcej Zobacz mniej