Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Półmaski i maski wielorazowe

 Półmaski i maski wielorazowe – najlepsza ochrona pracowników

Półmaska ochronna oraz maska ochronna używane są w wielu zakładach pracy, dzięki czemu pracodawcy podnoszą poziom bezpieczeństwa w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Oferowany sprzęt różni się nie tylko budową, ale półmaska wielorazowa czy maska wielorazowa różnią się także poziomem zabezpieczenia, czyli wybrane z nich chronią jedynie przed cząstkami stałymi, inne przed gazami albo parami, a najbardziej zaawansowane modele zabezpieczają przed wszystkimi niebezpiecznymi czynnikami. Półmaska ochronna oraz maska ochronna są wybierane w najbardziej wymagających środowiskach, a ich właściwe użytkowanie i noszenie przekłada się na zabezpieczenie przed zatruciami i pogorszeniem stanu zdrowia. 

Jest 51 produktów.

Pokazano 1-20 z 51 pozycji

Aktywne filtry

Półmaska ochronna – jak wybrać odpowiedni model?

Należy zacząć od tego, że maska pełnotwarzowa czy też półmaska wielorazowa to niezwykle ważny sprzęt wykorzystywany w zakładzie pracy, gdyż podnosi poziom ochrony. Każda zatrudniona osoba docenia zakup dobrej jakości sprzętu, co przekłada się na sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych. Półmaska ochronna przydaje się w ciasnej przestrzeni, kiedy jest noszona przez kilkanaście minut, a także w profesjach, kiedy półmaska wielorazowa jest wkładana na cały dzień. Szczególną popularnością cieszy się półmaska 3m wykonana z silikonu charakteryzująca się doskonałą szczelnością oraz przyjemnym dotykiem. Bardzo dobrze pracują także modele wyposażone w specjalne zawory ułatwiające oddychanie. 

Maska ochronna musi być łatwa w użyciu, bezproblemowa w utrzymaniu oraz nie może sprawiać żadnych problemów w trakcie czyszczenia. Maska wielorazowa sprawdza się przez długie lata, jeśli pozostaje czysta. Półmaska ochronna wyposażona w duży wizjer sprawia, że można uniknąć zniekształceń wizualnych i jednocześnie podnieść komfort w trakcie noszenia. Dobrym przykładem jest maska Secura, która łączy w sobie dobrą jakość z trwałością. 

Skuteczność filtracyjna, czyli przed czym zabezpiecza półmaska ochronna oraz maska wielorazowa.

Skuteczność filtracyjna to niezwykle ważny element, który trzeba wziąć pod uwagę w trakcie wyboru sprzętu ochronnego. Czynnik wyznaczona skuteczność maski w zapobieganiu przedostawania się pyłów o średnicy przekraczającej 0,5 mikrometra. Maska ochronna jest bezpieczna, gdyż w środku nie odbywają się żadne reakcje chemiczne. 

Półmaska wielorazowa czy maska ochronna mają filtry w następujących klasach:

 • półmaska ochronna z filtrem przeciwpyłowym w klasie P1 – to najniższy stopień ochrony, który zabezpiecza przed zanieczyszczeniami, a dokładnie blokuje 80% pyłów, co oznacza, że pozostałe 20% przedostaje się do dróg oddechowych. Maska pełnotwarzowa zabezpiecza przed dymem, aerozolami ciekłymi oraz pyłami, 
 • półmaska ochronna z filtrem przeciwpyłowym w klasie 2 to doskonałe zabezpieczenie przy wykonywaniu różnorodnych prac budowlanych oraz remontowych. Półmaska Sechura chroni przed wszystkimi zanieczyszczeniami, zabezpieczając co najmniej 94% pyłów, 
 • półmaska ochronna z filtrem przeciwpyłowym w klasie P3 to najlepsza ochrona, gdyż blokuje aż 99,5% cząstek. Półmaska wielorazowa spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników i sprawdza się w najtrudniejszych warunkach.  

Maska pełnotwarzowa 2 klasy zabezpiecza przed:

 • związkami wapnia, 
 • talkiem, 
 • bawełną, 
 • azbestem, 
 • celulozą, 
 • dymem spawalniczym, 
 • chromem, miedzią, cyną, manganem, niklem, kobaltem, glinem, kadmem oraz ich związkami, 
 • węglem, 
 • pyłami drewna (z wyłączeniem pyłów z drewna twardego), 
 • wodorotlenkiem sodu. 

Półmaska 3m klasy 3 zabezpiecza przed substancjami wymienionymi powyżej, a wraz z nimi chroni przed:

 • arsenem, berylem, ołowiem, srebrem oraz ich związkami, 
 • arsenowodorem, 
 • kodem radioaktywnym, 
 • związkami rozpuszczalnymi platyny, 
 • pyłami drewna twardego. 

Półmaska ochronna doskonale chroni i sprawdza się nawet w najbardziej wymagających warunkach towarzyszących wykonywaniu obowiązków zawodowych. 

Maska ochronna może być wyposażona w filtr albo pochłaniacz. Maska pełnotwarzowa z pochłaniaczem zostaje wyposażona w dobrej jakości reagenty odpowiadające za neutralizację zanieczyszczeń, dzięki występującym reakcjom chemicznym. Maska wielorazowa wyposażona w pochłaniacz stanowi jeszcze lepsze zabezpieczenie i sprawdza się w pracach odbywających się w towarzystwie toksycznej mgły, z którą można uporać się tylko przy pomocy filtrów węglowych

Maska ochronna – jak dobrać rozmiar?

Maska ochronna czy półmaska wielorazowa spełniają swoją funkcję tylko w przypadku, gdy są dobrze dopasowane do kształtu twarzy oraz płci użytkownika. Półmaska ochronna dostępna jest w rozmiarze S, M oraz L. Maska ochronna dopasowuje się do twarzy przy pomocy jednopunktowego naciągu albo rzepów. Najlepszą ochronę zapewnia maska wielorazowa dopasowująca się do kształtu twarzy. W trakcie użytkowania trzeba zwrócić uwagę, żeby tworzywo dobrze przylegało do skóry, tylko w taki sposób półmaska ochronna zabezpiecza przed przedostawaniem się do środka szkodliwych substancji, gazów czy ciał stałych. 

Maska 3M musi charakteryzować się odpowiednim dociskiem zacisku nosowego. Jeśli półmaska wielorazowa jest zbyt luźna, filtracja zostaje znacznie ograniczona. Świetnie sprawdza się maska pełnotwarzowa  wyposażona w elastyczne paski nośne, dzięki nim sprzęt doskonale leży na głowie i nie przesuwa się w trakcie ruchu. 

Maska ochronna – na co zwrócić szczególną uwagę? 

Maska wielorazowa musi zawierać odpowiedni zawór wentylacyjny, który odgrywa dużą rolę w oddychaniu. Ta część sprawia, że można uniknąć gromadzenia wilgoci i potu, co jest ważne dla osób, dla których półmaska ochronna stanowi stałe wyposażenie stroju roboczego. 

Półmaska Sechura powinna mieć właściwie dobrane opory wydechu. Warunkuje je koncentracja pary wodnej i dwutlenku węgla występujących w przestrzeni martwej (czaszą maski oraz twarzą). Pochłaniania dwutlenku węgla sprawia, że wydajność ulega redukcji. Oznacza to, że maska wielorazowa powinna mieć bardzo małą przestrzeń martwą. Ważnym elementem jest również zawód wydechowy. Tak wyposażona maska pełnotwarzowa dostarcza do płuc tylko czyste i nieszkodliwe powietrze. 

Maska Secura powinna spełniać wszystkie wymagania użytkownika, a jej cena ma być adekwatna do jakości i poziomu zabezpieczenia. Maska ochronna zasłania sporą część twarzy, stąd warto wybrać model atrakcyjny pod względem kolorystycznym oraz wygodny w użytkowaniu. Producenci zaskakują nas kolorami, wzorami i ozdobami, półmaska wielorazowa nie musi być wcale nudna.