Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Cena

Cena

 • 7,00 zł - 37,00 zł

Skarpety

Skarpety termoaktywne, kurtka robocza, spodnie ochronne – jak skompletować strój do pracy?

Odzież robocza jest szczególnie ważna w trakcie wykonywania pracy fizycznej, gdyż podnosi poziom bezpieczeństwa i zapewnia wygodę, która w dalszej kolejności przekłada się na efektywność i zapał do pracy. Skarpety termoaktywne są szczególnie przydatne dla osób wykonujących obowiązki na zewnątrz, często w trudnych warunkach atmosferycznych, ale to tylko jeden z elementów stroju roboczego.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Odzież robocza jest noszona przez wielu pracowników, a za jej wybór i zakup odpowiada pracodawca. Spodnie ochronne czy rękawice robocze są wybierane zgodnie ze specyfiką stanowiska, dlatego poszczególne osoby zatrudnione w zakładzie mogą nosić zupełnie inny strój roboczy. Najważniejsze jest zapewnienie wygody w zróżnicowanych warunkach i zabezpieczenie ciała przed używanymi w zakładzie czynnikami:

 • ciałami stałymi, 
 • cieczami, 
 • czynnikami chemicznymi, 
 • czynnikami biologicznymi. 

Odzież robocza, a w tym skarpety termoaktywne nie może być wybierana przypadkowo. Odzież robocza to:

Odzież robocza stanowi barierę dla szkodliwych czy wymagających czynników, ale jej głównym zadaniem jest ochrona ciała pracowników przed brudem i podniesienie poziomu komfortu termicznego. 

Skarpety termoaktywne – jak wybrać odpowiedni model? 

Skarpety termoaktywne stanowią stałe wyposażenie osób pracujących w trudnych warunkach. Doskonale nadają się do wycieczek w góry czy piesze wyprawy, gdyż zapewniają wygodę, neutralizują dyskomfort odczuwany przy długim chodzeniu i przede wszystkim  wchłaniają pot. Skarpety termoaktywne powstają z jednego z wymienionych materiałów:

 • materiały syntetyczne, 
 • materiały naturalne, 
 • materiały mieszane. 

Skarpety uszyte z naturalnych tkanin charakteryzują się mniejszą przyczepnością, której nie można odmówić sztucznej mieszance poliestru z elastorem. Druga opcja nie gwarantuje komfortu termicznego, dlatego nie sprawdzi się w najbardziej wymagających warunkach, czyli w trakcie siarczystych mrozów. Co ciekawe skarpety termoaktywne można nosić przez cały rok, wystarczy dobrać odpowiedni materiał i cieszyć się komfortem przez wiele godzin.  

Skarpety termoaktywne muszą być delikatne w dotyku i wygodne, dzięki czemu świetnie zabezpieczają przed chłodem i pasują do wykonywanej pracy. Pracownicy wykonujący swoje obowiązki na dworze wymagają ochrony termicznej, stąd skarpety termiczne zabezpieczają przed odmrożeniem oraz dyskomfortem. Kilka warstw sprawia, że materiał grzeje i zapewnia wygodę. Jeśli skarpety termoaktywne zostały uszyte z syntetycznych materiałów, pojawia się problem z odprowadzaniem potu. Oznacza to nieprzyjemne uczucie wilgoci. Dla aktywnych pracowników sprawdzą się skarpety termoaktywne mieszane, czyli łączące zabezpieczenie przed chłodem i niskimi temperaturami z odprowadzaniem potu. 

Skarpety termoaktywne mogą zostać wyposażone w srebrne nitki, które odpowiadają za neutralizację zapachu potu wydzielanego przez stopy. Dodatkowo jony srebra wykazują właściwości antybakteryjne. Skarpety termoaktywne nie muszą być wcale szare i nudne, dlatego warto rozważyć nabycie bardziej interesujących propozycji. 

Kurtka robocza 

Odzież robocza zapewnia wygodę oraz bezpieczeństwo pod warunkiem, że została dobrze dopasowana do stanowiska pracy. Chociaż kurtka robocza może mieć także uniwersalne zastosowanie. Wykorzystywane materiały dają gwarancję trwałości oraz komfortu odczuwanego w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Odzież robocza bawełniana cieszy się popularnością ze względu na naturalność oraz dobrą cyrkulację powietrza. Kurtka robocza wykonana z tkanin bawełniano-poliestrowych, czyli z dodatkiem materiałów syntetycznych wykazuje właściwości przeciwdeszczowe i doskonale chroni ciało przed zimnem. Kurtka odblaskowa to wybór osób pracujących po zapadnięciu zmierzchu oraz w warunkach ograniczonej widoczności. Kurtka robocza uszyta z materiałów technicznych ma zapewniać komfort cieplny, ale skóra musi cały czas oddychać, co ochroni przed nadmiernym poceniem. 

Kurtka robocza nie może krępować ruchów ani utrudniać wykonywanych czynności. Szwy muszą zostać specjalnie wzmocnione, co sprawi, że odzież robocza będzie chroniona przed wilgocią, ogniem i innymi czynnikami. Kurtka robocza wyposażona w kieszenie ułatwia przechowywanie potrzebnych narzędzi oraz przyborów do pracy. Dzięki nim odzież robocza ułatwia także organizację dnia. 

Kurtka robocza musi prezentować się estetycznie, gdyż ogólny wygląd wpływa na to, w jaki sposób czują się zatrudnione osoby i z jakim zaangażowaniem wykonują powierzone im prace. Szczególnie popularna jest odzież robocza stanowiąca jednocześnie element marketingu, czyli uszyta w kolorach firmy albo wzbogacona w logo z nazwą działalności. Hafty czy nadruki to świetny sposób na reklamę i zapewnienie profesjonalnego wyglądu, który jest doceniany przez wielu konsumentów. 

Spodnie robocze  

Spodnie ochronne mają być wygodne, wytrzymałe i praktyczne. Tylko w takim przypadku odzież robocza spełnia swoją funkcję i ułatwia wykonywanie pracy. Spodnie ochronne nie mogą ograniczać ruchów – w tym celu stosuje się rozciągliwe wstawki, które wpływają na poprawę wyglądu i dają gwarancję komfortu w trakcie noszenia. Wybrane spodnie ochronne mają elastyczny pas – pracownik nie musi martwić się o szelki czy pasek – spodnie na pewno nie spadną. Odzież robocza może chronić najbardziej wrażliwe partie ciała, w tym również kolana. W tym celu stosuje się nakolanniki wewnętrzne. 

Spodnie ochronne powinny mieć sporo kieszeni, które umożliwiają noszenie potrzebnych do pracy narzędzi oraz dóbr osobistych. Dostępne są także różne kolory i fasony – odzież robocza nie musi być nudna. Spodnie ochronne wyposażone w odblaskowe paski i kurtka odblaskowa to doskonałe połączenie dla osób pracujących po zapadnięciu zmroku. 

Spodnie ochronne powstają z:

 • rozciągliwego stretchu, 
 • wodoodpornej tkaniny, 
 • wytrzymałego materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne.

Latem szczególnie ważna jest oddychalność i przewiewność materiału, stąd spodnie ochronne można zastąpić spodenkami. Najważniejsze to wybierać spodnie ochronne o odpowiedniej strukturze. Z kolei zimą przydaje się odzież robocza ocieplana. 

Rękawice robocze doskonale chronią dłonie, zabezpieczają przed skaleczeniem i brudem. One także stanowią niezbędny dodatek do stroju pracownika fizycznego.