Filtruj według

Marka

Marka

Drelichowe

Drelichowe

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Rękawice drelichowe zaufanych producentów

Jedną z najpopularniejszych grup rękawic ochronnych są rękawice drelichowe. Są bardzo popularną ochroną rąk przy pracach gospodarczych, ogrodowych, ekip porządkowych itp. Wykonane są z bawełny mieszanej z materiałem syntetycznym, co zapewnia im wytrzymałość, lekkość i przepuszczalność powietrza. Zróżnicowana gramatura materiału z którego zostały uszyte pozwala na dopasowanie do wykonywanych prac jakie będzie wykonywał pracownik. Są dobrym zabezpieczeniem przed brudem, otarciami, zakłuciami jak i też stanowią ochronę rąk przed niskimi temperaturami. Poniżej oferujemy Państwu szereg modeli do precyzyjnego doboru, wykonanego z odpowiedniej klasy materiału.

Dlaczego warto wybrać rękawice drelichowe?

Drelich jako rodzaj mocnej, grubej, półlnianej lub lnianej tkaniny stanowi bardzo dobry materiał  do produkcji roboczej odzieży ochronnej, w tym rękawic. Drelichowe rękawice wykonane są z samej tkanin bądź tkaniny z domieszką syntetyku. Idealnie sprawdzają się przy pracach w suchym środowisku. Rękawice te nie stanowią zabezpieczenia dłoni przed uszkodzeniem, ale przed otarciami i zabrudzeniem. Klasyfikują się w kategorii I środków ochrony indywidualnej najmniejszego ryzyka. Zgodnie z założeniem projektanta, użytkownik sam ocenić może skuteczność ochrony przed ograniczającymi się do minimum zagrożeniami.

Kategoria I nadaje im przeznaczenie m.in. do ochrony przed:

- czynnikami mechanicznymi, których skutki są powierzchowne,
- detergentami o słabym i łatwo odwracalnym działaniu,
- zagrożeniami związanymi z wykorzystaniem przedmiotów gorących o temperaturze do 50 °C,
- słabymi uderzeniami oraz drganiami, których skutki nie powodują nieodwracalnych uszkodzeń ciała.

Rękawice z drelichu - zastosowanie

Przeznaczeniem tych jakże popularnych rękawic drelichowych są m.in. prace ogólnobudowlane,  gospodarcze i porządkowe, transport i spedycja o raz inne prace mechaniczne czy pomocnicze w niezagrażającym dłoniom środowisku.

Czytaj więcej Zobacz mniej