Filtruj według

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Cena

Cena

 • 6,00 zł - 107,00 zł

TAŚMY OSTRZEGAWCZE I INNE

Taśmy ostrzegawcze – zabezpieczenie w każdych warunkach

Taśma ostrzegawcza to dobrze widoczne oznaczenie używane w wielu miejscach. Taśma ochronna jest dostępna w kilku kolorach i to właśnie one mają informować, jaki rodzaj zagrożenia kryje się za zabezpieczonym obszarem. Taśma ostrzegawcza wskazuje miejsce niezdatne do użytku przez nieupoważnione osoby. Taśma ochronna służy do oznaczenia placów budowy, terenów, w których odbywają się prace na wysokości czy wykopy. Taśma ostrzegawcza informuje także, że na konkretnym terenie odbywają się działania policyjne czy prace wykonywane przez straż pożarną. Taśma ochronna umożliwia stworzenie ciągów komunikacyjnych oraz wyeksponowanie przeszkód albo zmian, czyli zwężeń korytarzy, niskich sufitów i innych miejsc, które zasługują na szczególną uwagę. 

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Taśma ostrzegawcza przydaje się zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynków. Korzysta się z niej w zakładach produkcyjnych czy halach. Taśma odblaskowa pozwala zwrócić uwagę na maszyny czy różnorodne urządzenia wykorzystywane przez pracowników. 

Taśma ochronna – jakie stosuje się kolory?

Taśma ostrzegawcza jest dostępna w kilku kolorach, odcienie informują nas, jaki charakter prac jest wykonywanych w środkowej części odgrodzonego odcinka. Występuje taśma ochronna:

 • biało-czerwona – to produkt o uniwersalnym zastosowaniu. Taśma ostrzegawcza służy przede wszystkim do odgrodzenia terenów placów budowy, obszarów, na których trwają roboty ziemne, terenów, gdzie pracują służby policji i inne, 
 • żółta – wskazuje miejsca, gdzie występują sieci gazowe, 
 • czerwona – taśma ochrona oznacza sieci energetyczne, 
 • niebieska – służy do oznaczenia sieci wodociągowych, 
 • brązowa – oznacza sieci kanalizacyjne, 
 • czarno-żółta — występują przede wszystkim na podłogach i ma za zadanie zwrócenie uwagi na występujące przeszkody. 

Taśma ostrzegawcza może zostać wybrana również ze względu na parametry użytkowe. Mowa przede wszystkim o specyfice mocowania taśmy i innych właściwościach. Występuje:

Taśma jednostronna 

Taśma ostrzegawcza jednostronna charakteryzuje się trwałością, dlatego doskonale nadaje się do prac wokół działki, w domu, w ogrodzie oraz w turystyce. Taśma ochronna jest wykorzystywana również w gospodarstwie, w motoryzacji, hydraulice (świetnie sprawdza się do uszczelniania oraz łączenia rur i innych części).  Taśma ostrzegawcza tego typu odpowiada za trwałe łączenie nawet najbardziej wymagających tworzyw, a wśród nich: metali, drewna, szkła, gumy, porcelany, tworzyw sztucznych i elementów PCV. Taśma ostrzegawcza nie pali się, wytrzymuje nawet wysokie temperatury, ale nie szkodzą jej także mrozy. Taśma ochronna może zostać szlifowana, piaskowana, lakierowana oraz malowana. Na uwagę zasługuje wytrzymałość i dobra jakość, która sprawdzi się zarówno w zakładzie pracy, jak i czynnościach wykonywanych wokół domu. 

Taśma dwustronna ma wszechstronne zastosowanie. Przede wszystkim służy do sklejania różnorodnych elementów jak, chociażby papieru, folii czy metalu. W jej składzie występuje klej kauczukowy oraz akrylowy, które gwarantują wytrzymałość. Jeszcze trwalsza jest taśma ostrzegawcza piankowa, gdyż za bazę służy PE. Ten rodzaj jest wykorzystywany przede wszystkim do łączenia chropowatych, nierównych powierzchni oraz szkła. Taśma dwustronna akrylowa jest wykorzystywana w różnorodnych branżach przemysłowych i innych miejscach pracy. Za wytrzymałość odpowiada klej akrylowy wykorzystany do produkcji. Bardzo mocna jest taśma dwustronna montażowa, którą używa się przede wszystkim w budownictwie. Taśma ostrzegawcza charakteryzuje się odpornością na szkodliwe czynniki zewnętrzne i do tego jest zdecydowanie grubsza. 

Taśma dwustronna może być utrzymana w różnych barwach. Matowe propozycje nadają się do opisania, a z kolei przezroczyste są trudne do zobaczenia. Przed wyborem odpowiedniego modelu, warto sprawdzić wytrzymałość, rozciągliwość oraz zrywalność, gdyż te parametry są zmienne. Wytrzymała taśma dwustronna nie ulega zniszczeniu pod wpływem czynników zewnętrznych, wilgoci czy zarówno wysokiej, jak i niskiej temperatury. Taśma ostrzegawcza zawsze powinna być pod ręką, gdyż przydaje się nawet w najbardziej niespodziewanych sytuacjach. 

Taśma antypoślizgowa 

Taśma antypoślizgowa jest używana przede wszystkim w miejscach użytku publicznego, gdyż każdego dnia z budynków korzysta wiele osób, co rodzi konieczność zapewniania bezpieczeństwa na jeszcze wyższym poziomie. Taśma antypoślizgowa jest wykorzystywana przede wszystkim w:

 • szkołach, 
 • uczelniach, 
 • urzędach, 
 • centrach handlowych, 
 • obiektach sportowych. 

Taśma antypoślizgowa może zabezpieczyć także schody – służy zarówno w miejscach publicznych, jak i w domach. Taśma ochronna doskonale zabezpiecza przed poślizgnięciem się, doceni ją każdy, kto ma w domu zwierzęta albo małe dzieci, gdyż w ich przypadku ryzyko upadku jest szczególnie duże. Taśma antypoślizgowa musi zostać dopasowana do struktury powierzchni, na której się znajduje. Taśma antypoślizgowa sprawdzi się na kamieniach, marmurach, drewnie, metalowych elementach, betonie, ceramicznych podłożach. Wśród najbardziej istotnych cech warto zwrócić uwagę na wytrzymałość i niezawodność. Taśma antypoślizgowa nie niszczy się pod wpływem wysokiej i niskiej temperatury czy chemikaliów

Taśma wykrywalna i taśma ogrodzeniowa

Taśma wykrywalna powstaje z folii polipropylenowej, warstwy aluminium oraz kleju akrylowego – wykorzystane składniki gwarantują wytrzymałość i wszechstronne używanie. Taśma wykrywalna jest używana przede wszystkim do zaklejania kartonów oraz worków, nadaje się do łączenia rolek opakowań, prac budowlanych, montażowych i remontowych. Taśma wykrywalna, jak sama nazwa wskazuje, jest wykrywana przez detektor metalu. 

Taśma ogrodzeniowa służy do wyszczególnienia kawałka posesji, ale doskonale sprawdza się również na tarasie, balkonie czy w altanie. Taśma ogrodzeniowa może połączyć panele, balustrady oraz siatkę. Nie ulega zniszczeniu pod wpływem czynników zewnętrznych, sprawnie uszczelnia ogrodzenie i całkowicie zmienia jego wygląd. Taśma ogrodzeniowa przydaje się w trakcie prac naprawczych, gdyż jest odporna na rozdarcia i uszkodzenia mechaniczne, a do tego nie ulega zniszczeniu pod wpływem zmiennych temperatur czy wilgoci.