Kurtki robocze

Kurtki robocze – jak dobrze chronić pracowników przed ciałami stałymi oraz cieczami?

Kurtka robocza to niezbędny element odzieży osób pracujących na wolnym powietrzu oraz w środku budynku w wymagających warunkach. Aby kurtka ochronna zapewniała wysoki poziom bezpieczeństwa i nie wpływała na wygodę, trzeba wiedzieć, jaki materiał oraz dodatki sprawdzą się najlepiej. Kurtka zimowa robocza jest idealna na chłodniejsze dni, a z kolei wiosną przyda się delikatna kurtka robocza przepuszczająca powietrze i niewywołująca uczucia dyskomfortu w trakcie intensywnej pracy. Kurtka odblaskowa to świetny wybór dla pracowników wykonujących swoje obowiązki po zapadnięciu zmroku albo w warunkach ograniczonej widoczności.

Jest 158 produktów.

Pokazano 1-20 z 158 pozycji

Aktywne filtry

Oprócz tego kurtka ochronna musi zostać dopasowana ze względu na specyfikę zawodu, czas wykonywania pacy oraz używane czynniki:

  • ciecze, 
  • ciała stałe, 
  • substancje chemiczne,
  • substancje biologiczne. 

Kurtka ochronna – jaki materiał służy do produkcji odzieży roboczej?

Kurtka ochronna może powstawać z różnorodnych materiałów. Kurtka robocza powinna zostać wybrana ze względu na charakter wykonywanej pracy oraz warunki atmosferyczne. Największą popularnością cieszy się materiał:

  • polarowy, 
  • przeciwdeszczowy, 
  • softshell. 

Wymienione opcje mają inne właściwości, dlatego, zanim pracodawca zdecyduje, jaka kurtka robocza jest najlepsza dla jego pracowników, powinien zapoznać się z jej przeznaczeniem i specyfiką. 

Kurtka ochronna z polaru

Kurtka robocza wykonana z dobrej jakości polaru cieszy się sporą popularnością, gdyż zapewnia komfort w trakcie noszenie i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Kurtka ochronna sprawdzi się przede wszystkim jesienią i zimą, gdyż zapewnia przyjemne ciepło, które nie ulatnia się i wpływa na komfort odczuwany przez osoby pracujące na halach, magazynach czy budowie. Warto mieć na uwadze, że kurtka robocza wykonana z polaru nie stanowi bariery dla wiatru czy deszczu, stąd nie ma właściwości przeciwdeszczowych. Kiedy polarowa kurtka ochronna  sprawdzi się najlepiej? Kurtka robocza przydaje się przede wszystkim osobom, które potrzebują ciepła w niezbyt wymagających warunkach, ale wkładanie jej na zimowe mrozy z pewnością nie jest dobrym pomysłem. 

Kurtka przeciwdeszczowa robocza 

Kurtka ochronna przeciwdeszczowa jest szyta z wytrzymałych materiałów syntetycznych, dzięki czemu deszcz czy śnieg nie przedostają się przez poły tkaniny, szwy oraz zamki. Dobra kurtka robocza nie przepuszcza wilgoci i zapewnia komfort termiczny. Z tego względu producenci stosują podszewkę z polaru. 

Kurtka ochronna wykonana z softshellu sprawdza się dla wymagających prac, gdyż odzież zabezpiecza zarówno przed chłodem, jak i wilgocią. To delikatny i bardzo lekki materiał stanowiący świetną barierę ochronną. W wybranych modelach można znaleźć podszewkę polarową, która zapewnia dodatkowe ciepło i jeszcze lepiej zabezpiecza przed zimnem. Kurtka ostrzegawcza powstaje właśnie z materiału softshell. 

Dostępne są także materiały specjalne, którym można przypisać dodatkowe właściwości ochronne. Kurtka robocza może chronić przed chemikaliami oraz iskrami – wystarczy, że producent zastosuje dodatkowe wzmocnienie i warstwę zabezpieczającą. Aby mieć pewność, że kurtka robocza sprawdzi się w wymagających warunkach, trzeba zapoznać się z jej normami oraz atestami. Kurtka odblaskowa jest nie tylko funkcjonalna, ale i bardzo bezpieczna, dlatego stosuje się ją nawet w najbardziej wymagających warunkach. 

Kurtka robocza – jak wybrać odpowiedni model?

Kurtka ochronna powinna mieć odpowiedni krój, gdyż przekłada się on na odczuwany komfort i wygodę w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Kurtka robocza przylegająca do ciała daje gwarancję wygody, ale jednocześnie nie pozwala włożyć dodatkowej warstwy odzieży, kiedy temperatura w miejscu pracy spada. Kurtka ostrzegawcza może być także nieco luźniejsza, dzięki czemu można włożyć pod nią koszulę roboczą albo ciepłą bluzę. Kurtki robocze sprawdzą się przede wszystkim dla osób pracujących po zapadnięciu zmroku. Kurtka ostrzegawcza to wybór drogowców i innych osób pracujących na wolnym powietrzu. 

Kurtka robocza z dłuższym tyłem czy opcja 3w1 to kolejne propozycje, które zasługują na uwagę. Każdy model musi mieć kieszenie przeznaczone na narzędzia, gdyż ułatwiają wykonywanie pracy oraz podnoszą wydajność pracowników. 

Kurtka zimowa robocza

 Kurtka robocza wybierana na chłodne miesiące w ciągu roku musi zapewniać wygodę oraz doskonałe ocieplenie, ale to nie wszystko. Kurtka zimowa robocza powinna się łatwo zapinać, dzięki czemu można ją wkładać i ściągać nawet nosząc rękawiczki. Kurtka ochronna musi mieć duży suwak oraz wygodne do zapinania rzepy, które nie tylko zabezpieczają przed zimnem, ale jednocześnie ułatwiają ubieranie i ściąganie odzieży. Kurtka zimowa robocza musi mieć sporo głębokich kieszeni, co sprawia, że można w nich przechowywać narzędzia, telefon komórkowy oraz pieniądze. Zamykane kieszenie podnoszą poziom bezpieczeństwa i sprawiają, że ryzyko zgubienia kluczy czy karty jest bardzo niskie. 

Kurtka robocza zimowa robocza powinna mieć ściągacze znajdujące się na mankietach oraz dolnej krawędzi. W taki sposób ciało jest zabezpieczone przed wilgocią, deszczem, śniegiem, wiatrem oraz czynnikami wykorzystywanymi w miejscu pracy. 

Jaką kurtkę wybrać?

Kurtka robocza może mieć odblaskowe elementy, które poprawiają widoczność. Kurtka ostrzegawcza zapewnia nie tylko komfort cieplny, ale jednocześnie pozwala zauważyć pracowników ze sporej odległości. Kurtka odblaskowa dostępna jest w kolorze żółtym albo pomarańczowym, ale sporą popularnością cieszy się także opcja w ciemnym kolorze z elementami odblaskowymi. Kurtka odblaskowa podnosi poziom bezpieczeństwa pracowników, a warstwa ciepłego polaru gwarantuje komfort termiczny w trudnych warunkach atmosferycznych. Kurtki ostrzegawcze spełniają swoją funkcję pod warunkiem, że odblaskowa powierzchnia ma minimum 15 cm2. Jeżeli kurtka ostrzegawcza ma kilka elementów w intensywnym kolorze (lamówka, szwy), widoczność na pewno nie ulegnie poprawie. 

Kurtka robocza musi dobrze pasować dla pracownika, stąd ważny jest wybór właściwego rozmiaru. Warto jednak pamiętać, że kurtka ochronna sprawdza się nie tylko do pracy, ale również przydaje się do codziennego użytkowania. Kurtka zimowa robocza jest cieplejsza od tradycyjnych modeli i gwarantuje jeszcze więcej ciepła. Kurtka ostrzegawcza przyda się przede wszystkim osobom jeżdżącym na rowerach, motorach oraz spacerujących z pupilem po zmierzchu. Kurtka odblaskowa to gwarancja bezpieczeństwa, o które trzeba zadbać.