Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Cena

Cena

 • 50,00 zł - 724,00 zł

Ubrania robocze

 Ubrania robocze – połączenie ochrony z komfortem

Ubranie robocze ma jedno podstawowe zadanie – przede wszystkim daje gwarancję wygody w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Odzież robocza podnosi także poziom bezpieczeństwa, pozwala dobrze zabezpieczyć ciało przed odpryskami, wilgocią czy innymi czynnikami. Zadaniem pracodawcy jest przekazanie pracownikowi odpowiedniego stroju. Odzież robocza to bluza robocza, spodnie robocze oraz wygodna kurtka robocza. Często wykorzystywana jest także bluza odblaskowa (szczególnie w pracy wykonywanej po zapadnięciu zmroku). 

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Ubranie robocze ma chronić ciało, ale szczególnie ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Tylko w taki sposób można zapewnić swobodę ruchów bez zbędnego ucisku czy nadmiaru materiału. Odzież robocza musi zostać dopasowana do:

 • charakteru wykonywanej pracy, 
 • warunków atmosferycznych, 
 • poziomu wilgotności, 
 • czynników zagrożenia. 

Odzież robocza nie powinna szczególnie uszczuplić dostępnego budżetu pracodawcy, dlatego trzeba odszukać ubranie robocze w korzystnej cenie i wykonane z najlepszej jakości materiałów. Ważna jest także precyzja wykonania, gdyż ubranie ochronne jest w stanie zapobiegać wypadkom, kontuzjom czy dyskomforcie (na przykład w pracy spawacza czy stolarza). 

Odzież ochronna musi pasować do sezonu, gdyż producenci korzystają z różnorodnych materiałów – latem lepiej sprawdzi się przewiewna i oddychająca bawełna, a zimą dobrze sięgnąć po produkty syntetyczne, które zapewniają pożądane ciepło. Ubranie robocze dobrane zgodnie z branżą przekłada się na zdecydowanie większe zaufanie dla pracodawcy, chęć wykonywania pracy i zaangażowanie. Komfort fizyczny łączy się z psychicznym, co widać w zachowaniu zatrudnionych osób. Jeśli istnieje taka konieczność, ubranie robocze powinno zostać wzbogacone także w buty BHP oraz sprzęt ochronny:

 • maski,
 • kaski, 
 • rękawice, 
 • gogle. 

Ubranie robocze nie może się przecierać, a szwy powinny mieć dodatkową osłonę albo podwójne wzmocnienie.

Odzież robocza na lato i zimę

Ubranie ochronne musi zostać dopasowane do sezonu, gdyż w naszym kraju zimą panują zupełnie inne warunki pogodowe niż latem. Kurtka robocza to jeden z elementów wybieranych zimą, przydaje się także bluza robocza i ciepłe spodnie robocze. Z kolei latem koszulka odblaskowa i spodnie robocze wykonane z przewiewnego materiału ułatwią wykonywanie obowiązków zawodowych. Osoby pracujące po zapadnięciu zmroku powinny sięgać po ubranie robocze wzbogacone w odblaskowe elementy. Spodnie odblaskowe zapewniają dobrą widoczność i podnoszą poziom bezpieczeństwa. Dostępne są różnorodne kolory wzbogacone w srebrne wszywki. 

Bluza robocza – odzież robocza na każdą pogodę

Bluza robocza świetnie sprawdza się przez większą część roku, gdyż przydaje się wiosną, jesienią i zimą, kiedy warunki atmosferyczne i zimne wieczory czy poranki wymagają dodatkowej warstwy ochronnej. Bluza robocza łączy w sobie wygodę z bezpieczeństwem i jest przeznaczona do każdego typu prac. Bluza robocza musi mieć odpowiedni krój oraz rozmiar, tylko wtedy jest noszona z przyjemnością, nie krępuje ruchów i nie wywołuje żadnego dyskomfortu. Bardzo ważne, żeby ubranie robocze miało dodatkowe elementy, a wśród nich:

 • kieszenie różnych rozmiarów, 
 • wodoszczelne suwaki, 
 • ściągacze. 

Odzież robocza wyposażona w wodoszczelny materiał sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach. Nawet w trakcie intensywnych opadów deszczu użytkownik odczuwa komfort, jest mu ciepło i sucho. Z kolei ściągacze występujące na rękawach uniemożliwiają przedostawanie się do środka wody, piasku, ziemi czy ciał stałych używanych w trakcie pracy. To dodatek, który podnosi komfort w trakcie noszenia i jednocześnie daje gwarancję bezpieczeństwa. Bluza robocza z licznymi kieszeniami umożliwia przechowywanie potrzebnych narzędzi, dóbr osobistych, takich jak telefon czy klucze, a zamki podnoszą poziom bezpieczeństwa i zapobiegają wypadaniu. Bluza robocza jest nie tylko wygodna, gdyż przede wszystkim zapewnia optymalne ciepło i komfort w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. 

Spodnie robocze

Odzież robocza składa się z wielu elementów. Spodnie robocze są jednym z nich. Ubranie ochronne można komponować z koszulami, bluzami oraz kamizelkami. Na szczególną uwagę zasługują liczne kieszenie ułatwiające organizację pracy oraz przechowywanie potrzebnych rzeczy. Spodnie robocze doskonale nadają się do włożenia telefonu komórkowego, kluczy, pieniędzy przeznaczonych na zakup drugiego śniadania czy potrzebnych narzędzi. Ubrania robocze powstają z wyjątkowo trwałych i odpornych materiałów. Spodnie robocze są miłe w dotyku, zabezpieczają przez szkodliwymi czynnikami i prezentują się bardzo estetycznie. Na uwagę zasługuje staranne wykończenie oraz duża paleta dostępnych kolorów. Odzież robocza spełnia swoją funkcję pod warunkiem, że zostaje dopasowana do charakteru wykonywanej pracy oraz pracownik wybrał dobry rozmiar. Źle dobrane spodnie robocze stają się przyczyną odczuwanego dyskomfortu. Na uwagę zasługują ocieplane spodnie robocze, które oprócz specjalnego wzmocnienie mają także dodatkową warstwę gwarantującą uczucie ciepła nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Na uwagę zasługują spodnie robocze przeciwdeszczowe. To wybór do pracy w ogrodzie albo na zewnątrz w jesiennych warunkach. 

Spodnie robocze potrzebne do pracy, w której wykorzystywane są niebezpieczne narzędzia albo urządzenia także wymagają dodatkowej warstwy ochronnej. Wzmocnienie polega na zastosowaniu specjalnego materiału, mocnych szwów oraz użycie nakolanników. Spodnie odblaskowe to wybór do pracy po zapadnięciu zmroku i przy ograniczonej widoczności. 

Kurtka robocza

Odzież ochronna przydaje się o każdej porze roku, a kurtka robocza jest szczególnie przydatną jesienią i zimą, kiedy temperatura na dworze regularnie spada. Kurtka robocza jest wykorzystywana także na halach i chłodniach, gdzie utrzymywanie niskiej temperatury stanowi jeden z warunków zachowania produktów dobrym stanie. 

Kurtka robocza musi mieć odpowiedni krój oraz powstawać z dobrej jakości materiału. Bardzo przydatne są dodatkowe kieszenie, które ułatwiają przechowywanie potrzebnych rzeczy. Ubranie ochronne doskonale zabezpiecza ciało przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Kurtka robocza stanowi barierę dla ciał stałych, cieczy czy innych substancji używanych do wykonywania obowiązków zawodowych. Odzież robocza powinna zapewniać ochronę przeciwdeszczową, przeciwogniową oraz przeciwchemiczną, a jej noszenie powinno być jednoznaczne z odczuwanym komfortem. Ubranie ochronne dopasowane do potrzeb pracownika zostanie docenione przez każdą zatrudnioną osobę.