Filtruj według

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Cena

Cena

  • 13,00 zł - 203,00 zł

Buty profilaktyczne / klapki

Obuwie profilaktyczne — klapki robocze

W przemyśle medycznym, porządkowym, gastronomicznym lub spożywczym zastosowanie znajdują klapki robocze. Są to buty profilaktyczne ze skóry lub skóry ekologicznej. Podeszwa z tworzywa sztucznego, antypoślizgowa absorbuje drgania. Na ogół wykonane w sposób otwarty, są lekkie i przeznaczone do wielogodzinnego użytkowania. W tej kategorii znajdują się zarówno buty profilaktyczne, klapki, drewniaki, jak i buty gumowe.

Jest 54 produktów.

Pokazano 1-20 z 54 pozycji

Aktywne filtry

Klapki profilaktyczne na każdą potrzebę

Kategoria ta mieści dużą ilość różnorodnego, lekkiego, mniej zabudowanego obuwia. Klapki robocze BHP stanowią jeden z najprostszych modeli obuwia. Modele obuwia dostępne w tej kategorii udowadniają, że wbrew pozorom nie są to buty mało komfortowe i niestabilne. Cechuje je wysoka jakość, a wiele z nich stanowi typ obuwia profilaktycznego do stosowania w branżach spożywczych, gastronomicznych, medycznych, jak również w profilaktyce zdrowotnej codziennego użytkowania.
Drewniaki i chodaki robocze to produkty wysokiej jakości, dużo z nich reprezentuje typ obuwia profilaktycznego. Te komfortowe, często wyściełane welurową skórą klapki robocze BHP, dbają zarówno o wygodę nóg, jak i o ich zdrowie. Gwarantuje to w licznych modelach obecność profili ortopedycznych.
O bezpieczeństwo tego rodzaju obuwia bezwzględnie dbają producenci. Ogromna dbałość o wykonanie oraz jakość użytego materiału, antypoślizgową podeszwę, elementy wykończeniowe świadczą o precyzji wykonania. Klapki robocze BHP to lekkie, profilaktyczne obuwie, które polecane jest osobom spędzającym na nogach długie godziny pracy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jak dobrać obuwie robocze do wykonywanej pracy? 

Praca na budowie, czy też może w magazynie albo laboratorium wymaga odpowiedniego stroju. Chodzi przede wszystkim o Buty BHP oraz odpowiednią odzież roboczą, która chroni całe ciało przed niebezpiecznymi materiałami, kontuzjami i różnorodnymi dolegliwościami. Obuwie BHP w niektórych przypadkach może mieć nieco lżejszą formę i zapewniać ochronę przedniej części stopy. Chodzi oczywiście o klapki robocze BHP. One również znalazły się w szeroko pojętej grupie Obuwie ochronne, ale to nie wybór na budowę czy dla drogowca. Można więc śmiało stwierdzić, że obuwie robocze i ochronne musi być dopasowane do charakteru pracy, aktualnych warunków atmosferycznych oraz zagrożeń wynikających ze specyfiki powierzonych zadań. Dzięki poniższym informacjom dowiesz się, jakie obuwie robocze przyda się w trakcie murowania ścian, a także co warto mieć na stopach w trakcie pracy z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. 

Obuwie BHP na budowę – na co zwracać uwagę? 

Wybierając buty robocze BHP, należy pamiętać o możliwych zagrożeniach wynikających z wykonywanej pracy. To właśnie ryzyko powinno skłonić każdego robotnika budowlanego do nabycia najlepszej jakości sprzętu, który ochroni przed niebezpiecznymi czynnikami mechanicznymi, czynnikami biologicznymi, termicznymi oraz chemicznymi. Dobrze dobrane Obuwie robocze sprawia, że stopa nie ucierpi ze względu na porażenie prądem elektrycznym, ochrona może być ściśle związana także z zapobieganiem generowania oraz przeskakiwania ładunków elektrostatycznych. Właściwie wyprodukowane obuwie bezpieczne doskonale radzi sobie z czynnikami atmosferycznymi, czyli gwarantuje brak wilgoci w środku, nawet kiedy na dworze pada deszcz. Odpowiedni materiał dodatkowo ułatwia przepływ powietrza, co jest szczególnie ważne w trakcie letnich upałów. Warto pamiętać, że Buty BHP sprawdzają się także we wszystkich miejscach, gdzie istnieje ryzyko wybuchu. Odpowiednie buty robocze BHP to gwarancja zdrowia i jednocześnie możliwość unikania kontuzji. Na budowie znajduje się bardzo wiele niebezpiecznych materiałów, wśród których można wymienić przede wszystkim ostre druty, metal, szkło oraz kamienie. Nieodpowiednie buty nie ochronią stopy, bez specjalnego wzmocnienia przebicie podeszwy następuje zaledwie w ciągu kilku sekund. Co innego, kiedy obuwie ochronne powstało z dobrej jakości skóry, gumy oraz materiałów syntetycznych. Ważna jest nie tylko odpowiednia grubość podeszwy, ale także wzmocniona ochrona przedniej części, gdyż ryzyko upuszczenia ciężkiego przedmiotu na stopę jest stosunkowo duże. O kontuzję bardzo łatwo, a przerwa w pracy pogorszy sytuację materialną i jednocześnie może przyczynić się do opóźnienia realizacji konkretnego projektu. Dlatego też zapoznaj się z naszą ofertą i zobacz, jakie klapki robocze z podnoskiem z blachą przygotowaliśmy dla Ciebie:

Buty Profilaktyczne / Klapki

Obuwie ochronne może mieć formę klapków roboczych, które znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w gastronomii oraz przemyśle spożywczym i medycznym. Klapki robocze BHP wykorzystuje się także w firmach sprzątających, gdyż zapewniają ochronę stopy przed szkodliwym działaniem silnych substancji o działaniu rżącym.

Buty Profilaktyczne / Klapki powstają z najlepszej jakości materiałów, czyli skóry oraz skóry ekologicznej. W przypadku podeszwy stosuje się tworzywa sztuczne, które wpływają na komfort chodzenia, ale jednocześnie chronią przed upadkiem (przypisuje im się właściwości antypoślizgowe). 

Cechy, które powinny posiadać buty profilaktyczne — klapki robocze skórzane:

  • lekkość, 
  • wygoda, 
  • doba jakość, 
  • antypoślizgowa podeszwa, 
  • oddychający materiał. 

Obuwie ochronne profilaktyczne wykorzystywane jest w wielu profesjach, dlatego powstają z najwyższej jakości materiałów. Klapki robocze nie są tak wytrzymałe i odporne, jak buty BHP, ale chronią stopę przed kontuzją, upadającymi przedmiotami czy gorącą cieczą. Nosi się je na stopach przez długie godziny, dlatego obuwie ochronne w formie klapków powstaje z najlepszej jakości materiałów. Odpowiedni profil również ma znaczenie, dlatego w przypadku wad postawy czy różnych schorzeń warto wziąć pod uwagę profile ortopedyczne, w które zaopatrzone są chodaki robocze. 

Obuwie robocze do laboratorium

Obuwie BHP wykorzystywane jest nie tylko w trakcie pracy fizycznej na budowie, która wiąże się ze sporym ryzykiem. Obuwie robocze jest potrzebne także w laboratorium, gdzie w pracy wykorzystywana jest duża ilość niebezpiecznych, żrących, a nawet trujących cieczy i substancji. Wbrew pozorom nie wystarczy biały kitel, który stanowi najbardziej rozpoznawalny element stroju osób zatrudnionych w laboratoriach. Buty BHP są bezwzględnie wymagane w przypadku pracy chemika. Tylko wtedy udaje im się chronić stopy przed wykonywanymi eksperymentami, badaniami i niespodziewanymi reakcjami różnorodnych substancji. Dlatego też warto zdecydować się na specjalistyczne buty dla personelu medycznego dostępne w naszym sklepie.

Wybierając buty ochronne BHP do pracy z substancjami chemicznymi, należy skupić uwagę na antypoślizgowej powierzchni podeszwy. Z wyglądu klapki robocze antypoślizgowe przypominają nieco klasyczne „crocsy”, ale mają o wiele więcej cennych właściwości i cech. Obuwie robocze do laboratorium nie stopi się nawet pod wpływem kwasów. Trwały materiał nie dopuszcza do kontaktu ze stopą, dzięki czemu zapewnia jakże potrzebne bezpieczeństwo i pozwalają uniknąć bólu oraz dyskomfortu. Obuwie BHP — klapki robocze skórzane — z właściwą podeszwą zapobiega upadkom na śliskiej powierzchni, na której wylała się ciecz czy wykorzystywana do badań substancja. Obuwie ochronne używane w laboratoriach sprawia, że błędy podczas eksperymentów nie wiążą się z przykrymi i poważnymi konsekwencjami. Buty BHP są tak skuteczne, gdyż powstają z najlepszej jakości materiałów. BHP buty robocze ze skóry to absolutny numer jeden do laboratorium, gdyż stopa oddycha, jest chroniona, a delikatna konstrukcja sprawia, że dochodzą do tego także walory estetyczne. Obuwie ochronne nie musi być brzydkie i toporne. Wbrew pozorom buty BHP stanowią ciekawy dodatek do stroju, ale to nie jest ich najważniejsza cecha. Obuwie BHP musi mieć wytrzymałą podeszwę, dzięki czemu wejście w kałużę ostrej i żrącej cieczy nie przyczyni się do pogorszenia stanu zdrowia. Obuwie BHP — buty dla personelu medycznego — wykorzystywane w laboratorium z reguły jest białe, dzięki czemu prezentuje się bardzo dobrze w połączeniu z kiltem. 

Reasumując, obuwie robocze to niezwykle istotny element stroju w trakcie wykonywania wielu zadań i obowiązków. Buty BHP przyczyniają się nie tylko do odczuwania jakże potrzebnego komfortu, ale przede wszystkim chronią stopy przed kontuzją. W trakcie pracy zagrożeniem może okazać się spadająca z dużej wysokości cegła, rozlany olej albo badana substancja o właściwościach żrących. W każdym przypadku obuwie ochronne BHP jest w stanie uratować stopę przed poważnymi konsekwencjami. Obuwie — klapki robocze antypoślizgowe, skórzane — należy zawsze dobierać zgodnie z charakterem pracy oraz warunkami atmosferycznymi. Obuwie BHP może mieć dodatkową warstwę zapewniającą komfort termiczny w trakcie zimowych miesięcy, ale również i odpowiednie wywietrzniki sprawdzające się latem.

Jeśli szukasz innych modeli obuwia ochronnego, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Sklep BHP ma w swoim asortymencie różnego rodzaju buty, które świetnie zabezpieczą Twoje stopy. Znajdziesz u nas między innymi:

Zapraszamy do kontaktu!