Filtruj według

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Cena

Cena

 • 14,00 zł - 2 577,00 zł

Kaski ochronne

Hełmy, sprzęt ochronny – jego rola w pracy na wysokości oraz przy niebezpiecznych substancjach

Ochrona głowy jest niezwykle istotna w trakcie prac na wysokości  oraz zawodów, w których odbywa się cięcie metali, żelaza i innych, występują odpryski oraz inne niebezpieczeństwa. W omawianych przypadkach ryzyko pogorszenia stanu zdrowia oraz uszkodzenia szyi, czoła czy całej głowy jest całkiem spore. Kaski ochronne to doskonałe zabezpieczenie, które musi być wybrane zgodnie z charakterem pracy oraz specyfiką działań. Nie mniejsze znaczenie odgrywają akcesoria do kasków zapewniające dodatkową ochronę oraz paski do kasków ochronnych, które z kolei ułatwiają noszenie i pozwalają na jeszcze lepsze dopasowanie sprzętu ochronnego. Przekonaj się, gdzie przydają się osłony, hełmy i inne elementy stroju roboczego, w tym niezastąpione akcesoria do hełmów i pozostań zdrowy oraz bezpieczny. 

Jest 60 produktów.

Pokazano 1-20 z 60 pozycji

Aktywne filtry

Kaski ochronne – kiedy sprawdzają się najlepiej?

Urazy głowy są szczególnie niebezpieczne, gdyż mogą przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych, a także uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych. Akcesoria do kasków wraz ze sprzętem ochronnym zapewniają zabezpieczenie przed przedmiotami, które spadają z dużej wysokości, ostrymi przedmiotami, ruchomymi częściami oraz chronią w trakcie upadków. Szerokie zastosowanie sprawia, że kaski ochronne to niezwykle istotny element stroju roboczego w wielu pracach. 

Ochrona głowy dodatkowo zabezpiecza przed:

 • odpryskami, 
 • rozbryzgami, 
 • gorącymi ciałami stałymi oraz płynnymi, 
 • ostrymi przedmiotami, 
 • maszynami. 

Akcesoria do kasków zapewniają jeszcze lepszą ochronę, gdyż zasłaniają większą powierzchnię głowy, a nawet twarzy i powstają z dobrej jakości materiałów. Z kolei paski do kasków ochronnych to komfort w trakcie noszenia, brak zsuwania się oraz efektywne wykonywanie obowiązków zawodowych. Osłony głowy są potrzebne zarówno na placu budowy, jak i w zakładzie produkcyjnym oraz magazynie. 

Jakie materiały zapewniają trwałość sprzętu ochronnego?

Akcesoria do hełmów, sprzęt ochronny oraz paski do hełmów ochronnych cieszą się tak samo dużą popularnością, jak kaski. Do ich produkcji wykorzystuje się najlepszej jakości materiały, które zapewniają ochronę i nie wpływają niekorzystnie na tempo i efektywność w trakcie pracy. 

Wśród kluczowych materiałów używanych do produkcji sprzętu ochronnego występuje:

 • ABS, 
 • polietylen, 
 • laminat duroplastyczny,
 •  nośniki. 

Akcesoria do hełmów, hełmów i inne dodatki powstają z tych samych tworzyw, które zapewniają doskonałe zabezpieczenie i jednocześnie bez żadnych trudności pozwalają dostosować sprzęt do rozmiaru głowy. Kaski ochronne cieszą się dużą popularnością, gdyż producent zadbał o zastosowanie nagórników, które doskonale nadają się do pochłaniania potu i zwiększają komfort w trakcie noszenia. Paski do kasków ochronnych  także powstają z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu można zauważyć zachowanie poziomu bezpieczeństwa i higieny na właściwym poziomie. 

Osłony głowy są noszone przede wszystkim w celu ochrony przed uderzeniem i poważną kontuzją, ale na szczególną uwagę zasługują zastosowane części, dzięki którym można uniknąć porażenia prądem. W tym celu wykorzystano trwałe materiały. Dla producentów ogromne znaczenie odgrywa także komfort w trakcie noszenia. Kaski ochronne oraz akcesoria do kasków są lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe i przez długi czas nie widać po nich żadnych oznak użytkowania (nawet w trakcie regularnego noszenia). To wszystko efekt zwracania uwagi na wszystkie szczegóły oraz stosowania właściwych technik w trakcie produkcji. 

Osłony głowy oraz akcesoria do hełmów i inne dodatki mogą być noszone bez względu na porę roku, a to dzięki zastosowaniu bardzo przydatnych otworów wentylacyjnych. Z tego względu nosi się je jednakowo w trakcie intensywnych opadów deszczu, ale akcesoria do kasków i inne elementy stroju roboczego przydają się i latem, kiedy temperatury sięgają do 40 stopni C. Dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza ochrona głowy nie jest tak uciążliwa. 

W jakich zawodach przydaje się ochrona głowy?

Osłony, kaski, akcesoria do hełmów i inne elementy przydają się w wielu profesjach. Najbardziej wymagane są w:

 • pracach na wysokości, 
 • leśnictwie,
 • budownictwie, 
 • przemyśle. 

Akcesoria do kasków i paski do kasków ochronnych zapewniają bezpieczeństwo w trakcie prac z niebezpiecznymi substancjami, a kiedy ryzyko uszkodzenia ciała jest bardzo wysokie, sprzęt zostaje wzbogacony w specjalne sensory. To zastosowanie najbardziej zaawansowanej technologii, która odgrywa ważną rolę w trakcie produkcji sprzętu ochronnego. Akcesoria do kasków są w stanie poinformować użytkownika, kiedy nadszedł czas na zmianę kasku, gdyż przestał on spełniać wymagania norm oraz nie zapewnia optymalnej ochrony. Co ważne sprzęt ochronny, jak i akcesoria do hełmów dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach, dlatego każdy może znaleźć model spełniający własne oczekiwania i gwarantujący ochronę zdrowia i życia w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. 

Na co zwrócić uwagę wybierając akcesoria go hełmów i paski do hełmów ochronnych?

Kaski i hełmy ochronne to bardzo istotny element stroju roboczego, które zapewniają pożądaną ochronę tylko w przypadku, kiedy zostały dobrze dobrane do charakteru pracy. Podstawowy sprzęt warto wzbogacić w akcesoria do hełmów, które stanowią dodatkową barierę dla niebezpiecznych przedmiotów i substancji. Z kolei paski do hełmów ochronnych  to gwarancja komfortowego noszenia. 

Wybierając paski do hełmów ochronnych, jak i sam sprzęt należy upewnić się, że:

 • spełnia wymagane normy, 
 • powstał z najlepszej jakości materiałów, 
 • został dopasowany do charakteru pracy (chroni przed prądem elektrycznym, promieniami słonecznymi i innymi czynnikami). 

Akcesoria do hełmów są w stanie uratować życie, a paski do hełmów ochronnych zabezpieczyć przed czynnikami, które w normalnych warunkach nie stanowią żadnego zagrożenia, a w przypadku wykonywania pracy na wysokości mogą przyczynić się do trwałego uszkodzenia zdrowia. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Akcesoria do kasków oraz sprzęt ochronny powinny zostać dobrze dopasowane do kształtu, oraz rozmiaru głowy, tylko w takiej sytuacji zapewniona zostaje najlepsza ochrona i jednocześnie komfort w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Paski do kasków ochronnych ułatwią zakładanie i regulację. Oprócz tego paski do kasków ochronnych odpowiadają za stabilność, dlatego to dodatek, na którym nie warto oszczędzać, gdyż przynosi bardzo wiele korzyści, szczególnie w przypadku wykonywania czynności na dużej wysokości. Akcesoria do kasków podnoszą komfort w trakcie użytkowania, zapewniają także trwałość i doskonałą jakość. Różnorodne kształty i rozmiary sprawiają, że każdy użytkownik jest w stanie znaleźć sprzęt idealny. 

OCHRONA GŁOWY PODCZAS PRACY

PRZEMYSŁOWY HEŁM OCHRONNY WG NORMY EN 397

HEŁMY OCHRONNE, A PRZEGLĄDY I NADZÓR NAD STANEM TECHNICZNYM

HEŁMY I KASKI OCHRONNE – JAKI KOLOR CO OZNACZA?

KASK OCHRONNY - JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWY?

OCHRONA GŁOWY – NORMY