Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 310,00 zł

Rękawy / Zarękawki Ochronne

Rękawy - zarękawki ochronne 

Zatrudniane osoby powinny mieć zapewnione maksymalne bezpieczeństwo. Rękawki ochronne to jeden z podstawowych obowiązków każdego pracodawcy, kierownictwa i inspektorów BHP. Rękawy, a także zarękawki stanową doskonały sposób zabezpieczenia ciała pracowników, gdyż są traktowane jako uzupełnienie rękawic roboczych albo ochronnych. Środki ochrony indywidualnej mogą być używane w różnorodnych pracach – mogą być lekkie, a zagrożenie stosunkowo niskie, ale równocześnie są one dedykowane do czynności bardzo wymagających, w których ryzyko wypadku, uszkodzenia ciała czy innej kontuzji jest bardzo duże.

Jak wybrać dobre rękawy, zarękawki ochronne? Na jakie cechy i właściwości należy zwrócić szczególną uwagę? Kluczowe znaczenie odgrywa materiał zastosowany do produkcji rękawów oraz zarękawków. To właśnie zastosowane tworzywo warunkuje cechy produktu, do których można zaliczyć zabezpieczenie przed przecięciami, skaleczeniami oraz ogniem, gdyż prezentowane środki ochrony indywidualnej mogą być odporne termicznie. Trudno wskazać lepszą ochronę dla dłoni oraz przedramion. Tak skompletowany strój roboczy jest doceniany przez każdego pracownika, co przekłada się na większą motywację do pracy oraz dokładne wykonywanie powierzonych obowiązków.

Jest 22 produktów.

Pokazano 1-20 z 22 pozycji

Aktywne filtry

Zarękawki ochronne, czyli jak zadbać o maksymalne bezpieczeństwo pracownika?

Zarękawki ochronne mają na celu ochronę przed skaleczeniem, , przecięciem, a także bardzo wysoką oraz niską temperaturą. To najlepszy sposób zabezpieczenia, na jaki może zdecydować się pracodawca. Zabezpieczone są zarówno dłonie, jak i przedramiona. Rękawy, zarękawki ochronne cieszą się największą popularnością wśród spawaczy oraz pracowników zajmujących się obróbką blachy i innych metali, jednak to nie jedyne zastosowanie. Prezentowane środki ochrony indywidualnej są bardzo przydatne w przemyśle spożywczym, a nawet laboratoriach, gdzie zabezpieczają przed niebezpiecznymi odczynami, kwasami czy zasadami. Oczywiście ich wykorzystanie jest uwarunkowane materiałem, który posłużył do produkcji środków ochrony indywidualnej. Warto wiedzieć, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, żeby wybrać właściwe rękawy bądź zarękawki ochronne.

Rękawy ochronne — jaką spełniają funkcję?

Rękawy ochronne cieszą się szczególną popularnością wśród spawaczy oraz osób zajmujących się obróbkę blachy, metali, a także w pracach z innymi niebezpiecznymi przedmiotami czy narzędziami. 

Zarękawki ochronne  zabezpieczają przed:

  • zabrudzeniem, 
  • zamoczeniem, 
  • otarciami, 
  • urazami mechanicznymi, 
  • poparzeniem,  
  • zapyleniem. 

Aby upewnić się, że wybierany produkt spełnia oczekiwania, trzeba koniecznie zweryfikować uzyskane certyfikaty BHP albo spełniane normy. To dodatek, który zabezpiecza głównie przedramię i bez wątpienia jest bardzo przydatny. Wybór odpowiedniego modelu powinien być uwarunkowany przede wszystkim charakterem wykonywanej pracy i zagrożeniami, które w niej występują. Producenci stosują różne materiały, a wśród nich tkaniny TYVEK, folia HDPE czy przędza KEVLAR, co skutecznie chroni przed przecięciami, otarciami, a nawet wilgocią. Zarękawki ochronne mogą znaleźć zastosowanie również w przemyśle ciężkim i zakładach szklarskich

Rękawy zarękawniki skórzane ochronne  dostępne są w różnej długości. Najkrótsze modele mają 250 mm a najdłuższe nawet 559 mm. Nie ma wątpienia, że pracownik wyposażony w rękawy, rękawice i inne elementy stroju roboczego jest dobrze przygotowany do wykonywania pracy nawet w najbardziej wymagających warunkach. Ochrona przedramienia ma różne parametry. Dostępne produkty różnią się między sobą zastosowanymi surowcami wysokiej klasy, wzorami i wskazaną już długością. Prezentowane produkty różnią się także między sobą odpornością na zagrożenia termiczne oraz mechaniczne. Stosowanie środków ochrony indywidualnej nie jest przypadkowe, gdyż zawdzięczamy im wysoki poziom bezpieczeństwa i jednocześnie wygodę w trakcie pracy na danym stanowisku. Producenci zwracają uwagę na każdy element zarękawków i rękawów, dzięki czemu są one chętnie wybierane przez pracowników oraz indywidualnych użytkowników i zabezpieczają nawet przed poważnymi zagrożeniami, a także sporym dyskomfortem. 

Bardzo przydatnymi dodatkami są ściągacze, które sprawiają, że do środka nie przedostają się żadne ciała obce, które mogą spowodować kolejne szkody. Ważne są także zgrzewane szwy. 

Jak wybrać zarękawki ochronne oraz rękawy?

Rękawy oraz Zarękawki ochronne są stosowane razem z dobrej jakości rękawicami roboczymi albo ochronnymi. To najlepszy sposób zabezpieczenia pracowników przed urazami mechanicznymi skóry oraz tkanek miękkich. Stopień ochrony jest uwarunkowany zastosowanym materiałem. Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że decydując się na rękawy, zarękawki ochronne  nie warto sugerować się ceną. Zamiast tego należy rozpoznać zagrożenia występujące w miejscu pracy i na podstawie uzyskanych informacji wybrać odpowiedni model. Do produkcji najlepszych środków ochrony indywidualnej stosuje się wysokiej jakości materiały, które gwarantują maksymalny komfort, bezproblemowe dopasowanie, a także nie ulegają zniszczeniu po pierwszym kontakcie z potencjalnie niebezpiecznymi czynnikami. 

Trzeba podkreślić, że wybór rękawów nie może być przypadkowy,  gdyż gwarantują 100% ochronę przedramienia przed zagrożeniami występującymi przy konkretnych czynnościach. Za sprawą właściwie zlokalizowanych oraz elastycznych ściągaczy, oraz zgrzewanych szwów zabezpieczenie dotyczy nie tylko zabrudzeń, ale i wielu poważnych uszkodzeń czy kontaktu z niebezpiecznymi czynnikami. Stosowanie rękawic z zarękawkami czy rękawami zdecydowanie podwyższa poziom ochrony nie tylko przedramienia, ale również samych rąk. 

Dostępne modele mogą zajmować całe ramię albo jego część. Odpowiedni produkt, taki jak właściwie dopasowane rękawy ochronne na przedramiona, gwarantuje nie tylko ochronę, ale jednocześnie zapewnia maksymalny komfort, dzięki czemu użytkownik nie musi zmagać się z uczuciem niewygody i innymi poważnymi skutkami ubocznymi. Rękawy - zarękawki ochronne można określić jako dobrej jakości ochraniacze, które są wytrzymałe i niezawodne. Zapewniają one ochronę nawet przed bardzo poważnymi uszkodzeniami i kontuzjami. Decydując się na produkty najlepszej jakości, zabezpieczenie dotyczy również niebezpiecznych wybuchów, ale tylko w przypadku, gdy rękawy, zarękawki ochronne są stosowane razem z inną odzieżą antystatyczną. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że oferowane modele są lekkie, dlatego nie mają negatywnego wpływu na jakość wykonywanej pracy. Można je nosić przez cały dzień, bez uczucia zmęczenia i dyskomfortu. 

Producenci stosują dobrej jakości materiały i tworzywa, a wśród nich folię barierową albo laminat folii barierowej, przydatna jest także powłoka polimerowa występująca na całej powierzchni. Ostatnia z wymienionych zabezpiecza przed płynnymi chemikaliami oraz czynnikami zakaźnymi. 

Zarękawki ochronne mogą spełniać następujące standardy:

  • norma EN 14605 – produkt zabezpiecza przed płynnymi chemikaliami, 
  • norma EN 14126 – produkt spełnia wymagania związane z odzieżą ochronną zabezpieczającą przed czynnikami zakaźnymi. 

Uzyskane certyfikaty muszą zostać bezwzględnie sprawdzone przed zakupem środków ochrony indywidualnej.  

Z doświadczenia wiemy, że rękawy, zarękawki ochronne są używane w wielu branżach, mogą okazać się przydatne w każdym momencie. Zapewniają doskonałe zabezpieczenie dłoni oraz przedramion przed chemikaliami, wirusami, bakteriami. Przydają się do pracy z materiałami czy narzędziami, które są w stanie wywołać problemy zdrowotne czy kontuzje. 

Warto podkreślić, że dostępne modele mają różne właściwości. Jeżeli zdecydujemy się na wersję antystatyczną, zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dla osób wykonujących swoje obowiązki z prądem elektrycznym. Ich noszenie przekłada się na ograniczenie ryzyka wybuchu oraz usterek w elektronice. To bardzo dobry i jednocześnie przemyślany wybór. Inne propozycje stanowią zabezpieczenie przed płynnymi chemikaliami i są używane jako optymalne uzupełnienie, najczęściej do kombinezonu ochrony chemicznej, a te są wykorzystywane, chociażby w laboratoriach i innych miejscach, w których korzysta się z niebezpiecznych materiałów czy tworzyw. Rękawy skórzane, zarękawki ochronne doskonale sprawdzą się do zadań, w których używane są czynniki biologiczne, stwarzające realne ryzyko dla użytkowników. Jednocześnie można zdecydować się na model, w którym ochrona polega na zabezpieczeniu przed czynnikami zakaźnymi, ciekłymi chemikaliami, a także wyładowaniami elektrycznymi, a do tego zagwarantowane jest zabezpieczenie przed ciepłem i promieniowaniem. To najwyższy poziom ochrony, na jaki można się zdecydować. 

Co ciekawe do wykonania środków ochrony indywidualnej może posłużyć również polar PE albo polar PP. Należy pamiętać, że rękawy, zarękawki ochronne należy zestawić z rękawicami ochronnymi, kombinezonem ochronnym albo innymi ubraniami, które zapewnią maksymalną wygodę i jednoczesne są w pełni zgodne z wymaganiami. 

Rękawy ochronne — kilka słów podsumowania

Właściwie dobrany strój roboczy to podstawa w każdym zakładzie pracy. Odpowiedni materiał i forma sprawiają, że ryzyko zmagania się z poważnymi kontuzjami czy uszkodzeniami zostaje maksymalnie ograniczone. Rękawy ochronne również powinny stać się stałymi elementami stroju każdego pracownika, gdyż zabezpieczają przed wysoką temperaturą, cieczami chemicznymi, a także ostrymi narzędziami czy metalami używanymi w pracy. Ich noszenie razem z rękawicami ochronnymi pozwala ograniczyć ryzyko skaleczenia oraz poparzenia ciała. To jednocześnie sposób, żeby zadbać o maksymalne bezpieczeństwo zatrudnionych osób, nawet w trakcie wykonywania bardzo trudnych, wymagających zadań. 

Rękawy ochronne to uzupełnienie rękawic, które zabezpieczają nie tylko dłonie, ale też przedramiona. Doskonale przylegają do ciała, dzięki czemu nic nie ogranicza ruchów, a przy tym gwarantują wygodę w trakcie wykonywania obowiązków. Do ich produkcji służą odpowiednie materiały, dzięki czemu środki wykazują właściwości antyprzecięciowe i termiczne, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dla użytkowników. 

Trzeba wyraźnie podkreślić, że dostępnych jest wiele różnych rękawów i zarękawków ochronnych, które różnią się między sobą głównie zastosowanym materiałem. Producenci stosują włókna techniczne, kevlar, włókna szklane i materiały ognioodporne. Oferowane rękawice zabezpieczają przed skaleczeniami, poparzeniami, zabrudzeniami, urazami mechanicznymi, szkodliwym wpływem cieczy chemicznych czy zadrapaniami. Wykorzystanie konkretnych tworzyw i technik produkcji sprawia, że środki ochrony indywidualnej mogą też uzyskać dodatkowe właściwości. Rękawy, zarękawki ochronne służą branży gastronomicznej, spawalniczej, mechanicznej, przemysłowej, ale można je tak naprawdę zastosować w każdym miejscu, gdzie występuje ryzyko uszkodzenia ciała. 

Producenci nie poprzestają w dążeniu do ideału, dlatego dostępne rękawy, zarękawki ochronne antyprzecięciowe są coraz lepsze, spełniają coraz większe oczekiwania i gwarantują maksymalną wygodę. Bardzo ważne jest zabezpieczenie przed różnorodnymi czynnikami i niebezpieczeństwami. Środki ochrony indywidualnej doskonale dopasowują się do ciała, świetnie przylegają, co z kolei pozwoli zabezpieczyć skórę przed ostrymi opiłkami czy środkami chemicznymi. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki produkt sprawdzi się najlepiej, warto poprosić o pomoc producenta albo zwrócić się z zapytaniem do sklepu, w którym eksperci pomogą dokonać wyboru. To skuteczny sposób, aby upewnić się, że środki ochrony indywidualnej są zgodne z potrzebami, a także zapewniają maksymalną ochronę. Zarękawki ochronne  powinny być zgodne z wymaganiami zakładu, a także oczekiwaniami, jakie ma użytkownik. Mając sporą wiedzę, nie ma miejsca na przypadkowe decyzje czy wybory.

Hurtownia BHP oferuje zarówno rękawki ochronne, jak i rękawice robocze profesjonalne. Znajdziesz u nas między innymi: