Nakolanniki brukarskie ONYB
16,50 zł
Nakolanniki brukarskie ONYB
Nakolanniki ochronne stosowane są celem zapewnienia komfortu pracy stanowiąc zabezpieczenie przed urazami mechanicznymi jak również przed schorzeniami reumatycznymi. Długotrwała praca na kolanach przy chłodnym gruncie może powodować odgnioty, bóle oraz trwały uszczerbek na zdrowiu.
Nakolanniki BHP mogą być dodatkiem do codziennego roboczego ubioru, szczególnie dla pracowników, którzy muszą się dużo schylać przy pracy. Dzięki nim minimalizujemy bowiem prawdopodobieństwo wystąpienia w przyszłości różnych bólów czy reumatyzmu. Nakolanniki ochronne to na przykład nakolanniki brukarskie. Są one wykonane z tworzywa sztucznego oraz posiadają miękką poduszkę zapewniającą komfort noszenia. Chronią kolana przed stłuczeniami oraz spodnie przed przetarciem. Takie nakolanniki nadają się także do użytku codziennego podczas wykonywania sportów – jazdy na rolkach, czy też na rowerze.
Inne nakolanniki robocze to chociażby modele żelowe. One również wykonane są z tworzywa sztucznego, jednak zapewniają naszym kolanom – oprócz ochrony mechanicznej – także i termiczną. Poza nakolannikami w ofercie mamy również nagolenniki, które chronią nasze buty czy spodnie przed iskrą i zapaleniem. Wykonywane są one zazwyczaj ze skóry naturalnej oraz posiadają zapięcia w postaci metalowych sprzączek. Przeznaczone są przede wszystkim dla spawaczy.
Nakolanniki brukarskie ONYB
nakolanniki chroniące stawy kolanowe ONKINGBEE
Nakolanniki brukarskie do spodni ONDUMBLEDOR
Nakolanniki żelowe ONTOP
Nakolanniki żelowe ONSTONE
Nagolennik skórzany z nastopkiem NNB
Nagolenniki skórzane z nastopkiem NNL
Nakolanniki brukarskie stanowią bardzo ważny sprzęt dla pracowników fizycznych, gdyż chronią ich kości oraz stawy przed uszkodzeniami, a także powoli rozwijającymi się schorzeniami. Dodatkowo odpowiadają za minimalizowanie skutków ubocznych długotrwałej pracy w pozycji klęczącej. Aby nakolanniki BHP spełniały swoje zadanie, trzeba je dobrać zgodnie z przeznaczeniem oraz zwrócić uwagę na podstawowe parametry.
Ochrona kolan jest szczególnie ważna w zawodach, gdzie wymagana jest praca w pozycji klęczącej. Aby jeszcze lepiej zabezpieczyć ciało przed chorobami czy uciążliwymi dolegliwościami, dostępne są następujące nakolanniki brukarskie:
Nakolanniki brukarskie powinny być dobrane zgodnie z charakterem wykonywanej pracy. Przed zakupem niezbędne jest sprawdzenie czasu pracy na kolanach, a następnie te informacje dopasować do wybranego modelu. Nakolanniki BHP powinny także umożliwiać komfortowe wstawanie i klękanie, kiedy użytkownik często zmienia pozycję, w której się znajduje.
Pracownicy, którzy przez dłuższy czas pozostają w miejscu w pozycji klęczącej, powinni wybrać miękkie nakolanniki brukarskie. Nakolanniki BHP dla osób, które używają ich sporadycznie, mogą sięgnąć po leki model charakteryzujący się sporą elastycznością. Nie wywołują one dyskomfortu w trakcie stania czy chodzenia.
Nakolanniki brukarskie mają przylegać do ciała, ale pod żadnym względem nie powinny ograniczać krążenia krwi – w przeciwnym wypadku wywołają więcej szkód niż pożytku. Wybierając uniwersalne nakolanniki BHP, trzeba się liczyć z koniecznością dokładnego przymocowania ich (wykorzystuje się do tego paski mocujące). Te elementy odpowiadają za zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, a ochrona kolan jest dopasowana do potrzeb użytkownika.
Im grubsze nakolanniki brukarskie, tym lepsza jest ochrona kolan, ale to jednocześnie większa waga i mniejszy komfort w trakcie poruszania się czy wykonywania obowiązków zawodowych w pozycji stojącej. Stąd nakolanniki BHP powinny być dobierane w sposób indywidualny, czyli biorąc pod uwagę rodzaj oraz intensywność wykonywanej pracy i własnego komfortu.
Nakolanniki brukarskie powinny zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza, stąd materiał wykorzystany do produkcji jest szczególnie istotny. Dobrze dobrana ochrona kolan sprawia, że zabezpieczone ciało nie poci się, a dobrze przygotowana konstrukcja umożliwia wykonywanie pracy w pozycji stojącej, siedzącej oraz klęcząc. Ochrona BHP nie jest szczególnie lubiana przez wielu fachowców, gdyż uważają, że nakolanniki brukarskie są niewygodne i przyczyniają się do odczuwania sporego dyskomfortu. Sekret tkwi w tym, że właściwie dobrany model staje się drugą skórą i nie przysparza żadnych problemów w trakcie noszenia.
Nakolanniki BHP powinny mieć specjalne wkładki izolujące ciało od trwałego podłoża. Wspomniane wkładki mają na celu również amortyzowanie wstrząsów i uderzeń. Ze względu na cenne właściwości nakolanniki mogą być używane nawet do robót glazurniczych. Bardzo istotne, żeby nakolanniki brukarskie miały:
Wymienione właściwości i dodatkowe cechy sprawiają, że ryzyko kontuzji czy uszkodzenia ciała i co za tym idzie, szybkiego zużycia jest znikome.
Nakolanniki BHP mają na celu zapewnienie najlepszej ochrony i komfortu w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Jednak przed zakupem szczególnie ważne jest sprawdzenie, czy dany model jest zgodny z wymaganiami norm. Przede wszystkim potrzebny jest certyfikat CE. W dalszej kolejności należy sprawdzić, czy nakolanniki BHP są zgodne z normą PN-EN 14404. Producent mógł także zastosować inne normy i dodatkowe zabezpieczenia, a taka informacja na pewno zostanie zawarta w opisie produktu.
Reasumując, ochrona kolan przy wykonywaniu obowiązków zawodowych jest szczególnie ważna. Nakolanniki BHP muszą być zgodne z charakterem wykonywanej pracy, dlatego przed zakupem trzeba dokładnie zapoznać się z charakterystyką i właściwościami wybranego modelu. Tylko sprzęt z najwyższej półki zapewnia najlepszą możliwą ochronę i wiąże się z wymiernymi korzyściami zdrowotnymi.