Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

POZOSTAŁE ARTYKUŁY BHP

Pozostałe artykuły BHP – gadżety przydatne w trakcie wykonywania pracy

W każdym zakładzie pracy przydają się różnorodne gadżety czy dodatki. Mają one na celu przede wszystkim zwiększenie komfortu w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych oraz zapewnienie bezpieczeństwa dla pracowników. Z tego względu latarka czołowa jest szczególnie przydatna. Pas ochronny jest potrzebny wszystkim osobom podnoszącym spore ciężary, a Tablica informacyjna ułatwia poruszanie się po zakładzie pracy czy miejscach użyteczności publicznej. Alkotest jest wykorzystywane przez pracodawców, kiedy zatrudnione osoby dają im podstawy, aby sądzić, że przychodzą do pracy w stanie nietrzeźwości. Szafka na klucze pozwala chronić drobne, osobiste rzeczy, a dozownik mydła w płynie ułatwia dbanie o higienę. 

Jest 55 produktów.

Pokazano 1-20 z 55 pozycji

Aktywne filtry

Latarka czołowa 

Latarka czołowa, jak sama nazwa wskazuje, zostaje nałożona na głowę, co jest bardzo przydatne we wszystkich zawodach, gdzie wymagane jest używanie rąk. Latarka czołowa pozwala oświetlić dokładnie to miejsce, w które patrzy użytkownik sprzętu. Latarka czołowa przydaje się przede wszystkim: 

  • rowerzystom, 
  • biegaczom, 
  • wspinaczom, 
  • wędkarzom, 
  • majsterkowiczom, 
  • pracownikom budowy. 

Latarka czołowa powinna znaleźć się w każdym domu, gdyż zdecydowanie ułatwia wykonywanie prac w domu i w jego obrębie. Wybierany model musi mieć wygodny pasek odpowiadający za przypięcie latarki do głowy. Dobra jakość materiału sprawia, że na skórze nie pojawią się obtarcia. Latarka czołowa z rozciągliwym i jednocześnie regulowanym paskiem to doskonały sprzęt. W najbardziej wymagających warunkach najlepiej sprawdzi się pasek odblaskowy, który poprawia widoczność – to najlepsza gwarancja bezpieczeństwa. 

Z kolei moduł oświetleniowy, który ma każda latarka czołowa odpowiada za moc i jakość widocznego światła. Diody LED są szczególnie popularne, gdyż mają nie tylko dłuższą żywotność, ale zapewniają więcej światła. Ten model zużywa niewiele prądu, dlatego latarka czołowa wyposażona w LED-y to doskonały wybór. Trzeba sprawdzić także ilość lumentów określających jasność światła. Latarka czołowa może być zasilana bateriami albo akumulatorkami. Pierwsza opcja sprawdzi się w pracach, gdzie dostęp do prądu jest bardzo ograniczony. 

Sorbent 

Sorbent to jeden ze środków używanych w zakładach pracy, gdzie dochodzi do wykorzystania materiałów niebezpiecznych stanowiących zagrożenie zarówno dla pracowników, jak i środowiska. Sorbent zapobiega rozprzestrzenianiu się i ograniczeniu skutków wycieków:

  • oleju, 
  • paliwa, 
  • substancji ropopodobnych, 
  • niebezpiecznych cieczy. 

Sorbent może zostać określany mianem materiału absorpcyjnego, który doskonale sprawdza się do zapobiegania rozprzestrzenianiu i ograniczeniu skutków wycieku. Każdy zakład pracy powinien mieć sorbent, gdyż wypadki i awarie stanowią nieodzowny element wykonywania obowiązków zawodowych. Sorbent powstaje z tworzyw sztucznych bądź naturalnych  i jest używany przede wszystkim przez strażaków. 

Sorbent występuje w kilku postaciach, a wśród nich:

  • sorbent sypki — pozwala usunąć substancje olejowe, paliwa, tłuszcze, smary, substancje ropopochodne oraz wodę. Ten rodzaj stosuje się bezpośrednio na powierzchni, która została zanieczyszczona. Granulat wchłania niebezpieczną substancję, następnie trzeba go zmieść i zutylizować, 
  • maty sorpcyjne doskonale sprawdzają się do usuwania cieczy agresywnych, a wśród nich glikolu i cieczy ropopochodnych. Mata zabezpiecza przed wchłanianiem substancji do podłoża, 
  • rękawy sorpcyjne  mające na celu wyznaczenie strefy wycieku. Do ich produkcji służy włóknina oraz materiał chłonny. Cieszą się największą popularnością w laboratoriach i halach produkcyjnych. 

Sorbent spełnia swoje zadanie, kiedy zostanie umieszczony bezpośrednio na powierzchni wycieku albo wokół niego, dzięki czemu ciecz zostaje pochłonięta szybko i bez szkodliwych skutków ubocznych dla środowiska, pracowników oraz pozostałych osób. Szczególnie niebezpieczne są substancje agresywne, które się szybko roznoszą i przynoszą ogromne szkody.

Pas ochronny 

Pas ochronny jest dedykowany wszystkim pracownikom, którzy w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych podnoszą spore ciężary, co może przerodzić się w występowanie problemów z kręgosłupem. Pas ochronny zabezpiecza nie tylko przed przeciążeniami i schorzeniami, ale także radzi sobie z ich skutkami ubocznymi. Po włożeniu pasa, układ ruchu staje się bardziej stabilny, a odczuwany ból czy dyskomfort przestają być tak dotkliwe. Pas ochronny może zostać wykorzystany w celach profilaktycznych oraz leczniczych. Nie trzeba mieć objawów, żeby włożyć go na siebie, gdyż zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Pas ochronny wpływa także na postawę ciała, koryguje ją i jest dedykowane w przypadku:

  • dyskopatii, 
  • problemów z rwą kulszową, 
  • osteoporozy, 
  • niestabilności kręgosłupa, 
  • przepukliny krążka międzykręgowego, 
  • zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, 
  • wad postawy, 
  • przeciążenia i nadwyrężenia kręgosłupa. 

Pas ochronny jest polecany pracownikom budowy, zawodowym kierowcom, operatorom ciężkiego sprzętu i kobietom w ciąży. 

Koc gaśniczy 

Dozownik mydła w płynie czy szafka na klucze to doskonałe wyposażenie miejsca pracy, ale nie podnoszą one poziomu bezpieczeństwa. W tym celu wybierany jest koc gaśniczy. Po użyciu sprawia, że palący przedmiot traci powietrze niezbędne do kontynuowania procesu spalania. Koc gaśniczy jest w stanie zapobiec katastrofie, oczywiście pod warunkiem, że zostaje użyty odpowiednio szybko. Koc gaśniczy powstaje z włókien konopi oraz azbestu. Na szczególną uwagę zasługują modele wykonane z włókna szklanego, które są dobre dla ludzi i środowiska naturalnego. 

Koc gaśniczy jest nie tylko skuteczny, ale i łatwy w użyciu, nie niszczy przedmiotów, nie wymaga dużo miejsca, pozwala przenosić przedmioty i gasi również pożary ludzi.

Tablica informacyjna

Tablica informacyjna, jak sama nazwa wskazuje, ułatwia poruszanie się po zakładzie pracy czy miejscach użyteczności publicznej. Tablica informacyjna może zostać wzbogacone w znak oraz napis/napisy w zależności od rozmiaru. Tablica informacyjna pozwala szybciej odnaleźć drogę czy poszukiwaną osobę, dowiedzieć się co może załatwić w wybranym miejscu. 

Tablica informacyjna może się podświetlać, co dodatkowo przyciąga uwagę. Szczególnie istotnym przekazem, jaki musi pojawić się na tablicy, jest skierowanie do wyjścia ewakuacyjnego, co jest potrzebne w razie wybuchu pożaru. 

Pozostałe artykuły BHP, jak na przykład alkotest są bardzo przydatne, podnoszą komfort w trakcie pracy i dają gwarancję bezpieczeństwa.