Polecane produkty BHP

Polecane produkty – sprzęt, który zapewni bezpieczeństwo i optymalny poziom ochrony 

Prace fizyczne wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed trudnymi warunkami oraz zagrożeniami ściśle związanymi z wykonywanymi obowiązkami zawodowymi. Odzież robocza i ochronna powstaje z dobrej jakości materiałów, które zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi, cieczami, czynnikami chemicznymi oraz biologicznymi. Największą popularnością cieszy się kurtka robocza, rękawice jednorazowe oraz rękawice ochronne. Maska pełnotwarzowa jest potrzebna w najbardziej wymagających pracach, gdzie narażona jest nie tylko sama twarz, ale również i drogi oddechowe. Półmaska filtrująca i kombinezon ochronny to kolejne propozycje, które warto mieć pod ręką w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. 

Jest 45 produktów.

Pokazano 1-20 z 45 pozycji

Aktywne filtry

Kurtka robocza

Odzież robocza i ochronna zabezpiecza pracowników zarówno w trakcie ciepłych letnich dni, jak i zimowych miesięcy, kiedy wykonywanie obowiązków zawodowych na dworze jest bardzo nieprzyjemne. Kurtka robocza jest wtedy szczególnie ważna. W trakcie wyboru odpowiedniego modelu należy zwrócić szczególną uwagę na jej krój – kurtka robocza może być dopasowana albo luźna i szeroka. W drugim przypadku wkłada się pod nią dodatkowe warstwy odzieży. Kurtka robocza może mieć dłuższy tył, który jeszcze lepiej chroni przed zimnem. Szczególnie przydatne są dodatkowe kieszenie umożliwiające przenoszenie i przechowywanie narzędzi. 

Kurtka robocza zimowa musi być odpowiednio ocielona. Kluczowe znaczenie odgrywa także zapięcie, gdyż rękawice ocieplane chroniące dłonie utrudniają zapinanie niewielkich guzików. Najlepiej sprawdzi się suwak wykonany z wytrzymałego tworzywa. Dobrej jakości kurtka robocza ma rzepy oraz głębokie kieszenie. Z kolei ściągacze zabezpieczają przed przedostawaniem się zimna, wiatru oraz wilgoci, stąd powinny być umieszczona zarówno w dolnej części kurtki, jak i na mankietach. 

Kurtka robocza może mieć odblaskowe elementy, które gwarantują dobrą widoczność po zapadnięciu zmroku. Występują paski ostrzegawcze e kolorze żółtym i pomarańczowym. 

Warto pamiętać, że kurtka robocza musi mieć ponad 15 cm2 odblaskowych elementów – tylko wtedy zapewnia odpowiednią widoczność i bezpieczeństwo dla pracowników. Rękawice ocieplane i kurtka robocza to doskonały komplet. Odzież robocza i ochronna zapewnia komfort nawet w najtrudniejszych warunkach. 

Rękawice ochronne 

Odzież robocza i ochronna doskonale zabezpiecza każdy centymetr ciała, dlatego pracodawcy zawsze nabywają rękawice ochronne. Można wymienić trzy klasy rękawic, gdzie każdy z nich zapewnia zupełnie inną ochronę. Występują:

  • rękawice ochronne klasy 1 - gwarantują podstawową ochronę. Ten model sprawdzi się we wszystkich miejscach, w których użytkownicy nie są narażeni na poważne uszkodzenia mechaniczne, działanie środków chemicznych i inne. Rękawice ochronne zaliczane do tej kategorii są używane przede wszystkim w domu, gdyż doskonale zabezpieczają przed otarciami i skaleczeniami, a także stanowią barierę dla detergentów. Rękawice jednorazowe można wykorzystywać także w ogródku, 
  • rękawice ochronne klasy 2 zapewniają umiarkowaną ochronę, dlatego są stosowane przede wszystkim w przemyśle, a ich podstawowe zadanie to zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Rękawice jednorazowe chronią przed niegroźnymi skaleczeniami, ale nie można im przypisać ochrony antyprzepięciowej i elektroizolacyjnej, 
  • rękawice ochronne klasy 3 gwarantują najwyższy poziom zabezpieczenia. Rękawice jednorazowe doskonale sprawdzają się nawet w najbardziej wymagających pracach. Chronią przed wysokimi oraz niskimi temperaturami, wysokim napięciem, przecięciem ostrymi przedmiotami, a nawet blokują szkodliwe środki chemiczne. 

Rękawice jednorazowe doskonale zabezpieczają przed wieloma czynnikami pod warunkiem, że zostały dobrane zgodnie z charakterem pracy oraz czynnikami wywołującymi zagrożenie. Rękawice jednorazowe, jak sama nazwa wskazuje, są używa raz, a po wykorzystaniu poddaje się je odpowiednim procesom utylizacji. 

Maska pełnotwarzowa

Odzież robocza i ochronna doskonale zabezpiecza ciało, ale trzeba pamiętać także o drogach oddechowych, które również wymagają ochrony. W tym celu sprawdzi się maska pełnotwarzowa. Odpowiednia budowa sprawia, że związki lotne, a w tym toksyny nie zatruwają poszczególnych narządów, czyli wątroby, mózgu, płuc czy serca. W nieco mniej wymagających warunkach półmaska wielorazowa będzie doskonałym wyborem. Stosowana maska pełnotwarzowa sprawia, że można uniknąć pogorszenia samopoczucia, bólów głowy, wymiotów oraz innych dolegliwości. Maska pełnotwarzowa chroni także oczy, czyli zapewnia ochronę na najwyższym poziomie. Oczywiście do pełnego zabezpieczenia twarzy trzeba się przyzwyczaić.  Półmaska filtrująca to jedna z dostępnych alternatyw.  

Maska pełnotwarzowa może zostać wyposażona w dwa rodzaje elementów ochronnych:

  • filtr przeciwpyłowy odpowiada za zatrzymanie sporych rozmiarów cząsteczek zabezpieczających przed zapchaniem filtrów węglowych, 
  • pochłaniacz węglowy wzbogacony w węgiel aktywny odpowiada za usuwanie z powietrza niewielkich cząstek toksycznych. Cała powierzchnia jest silnie porowata, dlatego zanieczyszczenia czy szkodliwe związki zatrzymują się na ich powierzchni. 

Trwałe unieszkodliwienie substancji występujących w powietrzu sprawia, że maska pełnotwarzowa doskonale zabezpiecza użytkownika. Warto nadmienić, że pochłaniacz węglowy zużywa się, dlatego, kiedy użytkownik zaczyna coraz intensywniej czuć zapachy dobiegające z miejsca pracy, powinien jak najszybciej wymienić je. 

Półmaska filtrująca jest w stanie zapobiec poważnym wypadkom i uszkodzeniom dróg oddechowych, dlatego sprawny sprzęt jest szczególnie ważny. 

Kombinezon ochronny

Odzież robocza i ochronna to także dobrej jakości kombinezon ochronny mający na celu zabezpieczenie całego ciała przed szkodliwymi czynnikami występującymi w miejscu pracy. Ochrona dotyczy substancji chemicznych oraz biologicznych, czynników mechanicznych, termicznych oraz elektrycznych. Kombinezon ochronny jest stosowany często zamiast odzieży roboczej – dostępne są modele jednorazowe oraz wielorazowe. Kombinezon ochronny, tak jak i inna odzież robocza i ochronna jest lekki oraz gwarantuje sterylne warunki pracy. Dochodzi do tego także wygoda i optymalny poziom zabezpieczenia. Odzież ochronna i robocza po zniszczeniu trafia do utylizacji, nie należy jej wkładać ponowie. Polecane produkty, czyli zarówno kurtka robocza, jak i kombinezon ochronny zabezpieczają przed działaniem azbestu, różnorodnych pyłów, substancji chemicznych, farb, lakierów, rozpuszczalników. Odzież robocza i ochronna tworzy barierę dla wirusów, bakterii oraz innych patogenów.