Filtruj według

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Cena

Cena

 • 4,00 zł - 310,00 zł

Akcesoria ochrony głowy

Jak chronić głowę w pracy i jakie akcesoria do hełmów oraz kasków sprawdzą się najlepiej?

W pracy spędzamy sporą część naszego życia, dlatego, aby reszta dnia była przyjemna, należy skupić szczególną uwagę na ochronie zdrowia w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. W tym celu niezbędne są kaski ochronne oraz hełmy. Duże znaczenie odgrywają także akcesoria do kasków i hełmów, które umożliwiają jeszcze lepsze dopasowanie sprzętu do głowy oraz ochronę przed szkodliwymi czynnikami. Osłony mogą być wykorzystywane zarówno w pracach na wysokości, jak i pod ziemią albo na budowie. Paski do kasków ochronnych wpływają na komfort w trakcie noszenia – nic się nie zsuwa, podwija oraz spada. Ochrona głowy jest bardzo ważna i pozwala uniknąć poważnych kontuzji, a wykonywanie obowiązków zawodowych staje się przyjemniejsze, bardziej efektywne i przede wszystkim bezpieczne. 

Jest 59 produktów.

Pokazano 1-20 z 59 pozycji

Aktywne filtry

Kaski ochronne i akcesoria do kasków – kiedy należy ich używać?

Ochrona głowy jest niezbędna w wielu zawodach. Przede wszystkim pozwala zapobiegać kontuzjom, zranieniom, uszkodzeniom skóry i innym przykrym zjawiskom. Na komfort użytkowania wpływają akcesoria do kasków, które pozwalają lepiej je zamocować i utrzymać. Osłony głowy zapewniają amortyzację w trakcie upadku oraz chronią przed wstrząśnieniem mózgu, uderzeniem w potylicę, płat czołowy, ciemieniowy oraz inne części głowy. Dobrej jakości sprzęt jest stabilny oraz wytrzymały, a to wszystko dzięki odpowiedniej konstrukcji i wykorzystaniu najlepszej jakości materiałów. Dużą rolę odgrywają także akcesoria do kasków – w połączeniu z kaskiem stanowią jedną spójną całość. Mocowania sprawiają, że sprzęt ochronny doskonale osadza się na głowie, a pasy wpływają na jeszcze lepsze zabezpieczenie. Wszystkie elementy stroju ochronnego powinny połączyć się w jedną całość i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w trakcie pracy na wysokości albo przy innych czynnościach. 

Paski do kasków ochronnych oraz sprzęt ochronny wykorzystywane są w następujących branżach:

 • budowlana,
 • przemysłowa,  
 • górnictwo, 
 • praca w kanałach, 
 • praca w lesie, 
 • hutnictwo, 
 • praca powiązana z elektryką. 

Akcesoria do kasków w połączeniu z dobrej jakości kaskiem to gwarancja bezpieczeństwa nawet w trudnych pracach, które wymagają szczególnej uwagi i zaangażowania. 

Hełmy oraz akcesoria do hełmów – doskonała ochrona w trudnych warunkach pracy

Ochrona głowy w formie hełmu to doskonałe rozwiązanie, które pozwala uniknąć śmiertelnych obrażeń w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Paski do hełmów ochronnych umożliwiają odpowiednie przyleganie do szyi oraz ochronę potylicy, jednocześnie zapewniają komfort w trakcie noszenia. Osłony zabezpieczają zdrowie, życie, dodatkowo pozwalają uniknąć wydatków, które trzeba ponieść na leczenie albo rehabilitację. Akcesoria do hełmów dopasowują sprzęt do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu zabezpieczają ciało w przypadku bardzo wymagających prac i zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. 

akcesoria do hełmów to zabezpieczenie przed czynnikami:

 • biologicznymi, 
 • chemicznymi, 
 • radioaktywnymi, 
 • ciałami stałymi. 

Ochrona głowy jest szczególnie przydatna w budownictwie, a paski do hełmów ochronnych wraz z innymi elementami pozwalają ograniczyć wypadki śmiertelne. Akcesoria do hełmów i sam sprzęt ochronny zabezpieczają przed:

 • przedmiotami, które spadają z dużej wysokości, 
 • chronią głowę w trakcie upadku z rusztowania, 
 • zabezpieczają przed prądem. 

Paski do hełmów ochronnych i sprzęt zabezpieczający mogą ochronić przed wieloma kontuzjami oraz urazami. Jedne z nich są widoczne od razu, gdyż pojawia się krwawienie, obrzęk i inne objawy, a inne z kolei dają o sobie znać dopiero po upływie kilku godzin czy nawet dni (te są najgroźniejsze). Osłony pozwalają uniknąć obrażeń, które mogą przyczyniać się nawet do uszkodzenia czaszki i bardzo wrażliwego mózgu. Dobrze dopasowane akcesoria do hełmów chronią również szyję, gdyż kontuzja tego odcinka może przyczynić się do kalectwa albo trwałego uszkodzenia ciała. 

W jaki sposób dobierać akcesoria do kasków oraz hełmów? Na co zwracać szczególną uwagę?

kaski ochronne oraz hełmy powstają przy pomocy trwałych materiałów, dodatkowo są bardzo dobrze wyprofilowane, co zdecydowanie ułatwia korzystanie z nich. Wygoda w trakcie noszenia łączy się z ochroną. Coraz więcej osób zwraca również uwagę na paski do kasków ochronnych, gdyż ułatwiają dostosowanie sprzętu do rozmiaru i kształtu głowy. Hełmy mogą mieć daszek skierowany do przodu oraz tyłu – oba są tak samo wytrzymałe, gdyż powstają z najlepszej jakości materiałów. Akcesoria do hełmów spełniają nie tylko rolę ochronną, ale dodatkowo prezentują się bardzo atrakcyjnie, gdyż do produkcji używa się różnych kolorów. Część właścicieli decyduje się na paski do hełmów ochronnych z logo firm, które stanowią element marketingu i wpływają na rozpoznawalność konkretnej marki.  

kaski ochronne są nieco lżejsze od hełmów i doskonale dopasowują się do obwodu głowy. Paski do kasków ochronnych ułatwiają regulację i nie stwarzają żadnych problemów w trakcie użytkowania. W przypadku pracy pod wysokim napięciem ważny jest wybór kasku z elektroizolacją. Osłony mają także specjalne potniki, które szybko i sprawnie pochłaniają pot wytwarzany w trakcie podejmowania się obowiązków zawodowych. Akcesoria do kasków pozwalają dopasować sprzęt nie tylko do charakteru pracy, ale jednocześnie biorą pod uwagę również warunki atmosferyczne. Zarówno kaski, jak i hełmy powinny mieć dodatkowe mocowania. Akcesoria do hełmów zapewniają także ochronę przed ciałami stałymi spadającymi z dużą energią albo ze sporej wysokości. Dobrze stworzony strój roboczy to gwarancja zdrowia i dobrej kondycji przez długie lata. 

Jak zbudowany jest hełm i dlaczego paski do hełmów są tak istotne?

Osłony głowy w postaci hełmów składają się ze:

 • skorupy (chroni przed ostrymi narzędziami, czyli zapobiega ranom oraz skaleczeniom), 
 • więźby, która przyjmuje siłę uderzenia i rozkłada ją na inne części hełmu, 
 • pasa głównego – znajduje się na poziomie czoła oraz czaszki i odpowiada za dobrą stabilizację. 

Co ważne kaski oraz akcesoria do kasków odgrywają niemalże taką samą rolę jak w przypadku hełmów. Sprzęt ochronny składa się z takich samych elementów, czyli skorupy, więźby oraz pasa. Paski do kasków ochronnych ułatwiają zakładanie, noszenie i doskonale dopasowują sprzęt do kształtu głowy. Z kolei akcesoria do kasków pozwalają na jeszcze lepszą amortyzację, chronią dodatkowe części twarzy, zasłaniają nawet uszy, szyję czy oczy. Takie połączenie umożliwia wykonywanie bardzo wymagających prac w bezpiecznych i komfortowych warunkach. 

Akcesoria do kasków, jak i paski do kasków ochronnych służą przez długi czas i nie widać po nich żadnych oznak zużycia, dlatego to zakup na lata, który jest w stanie zapewnić dobre zdrowie, a może i nawet ocalić życie.

OCHRONA GŁOWY PODCZAS PRACY

PRZEMYSŁOWY HEŁM OCHRONNY WG NORMY EN 397

HEŁMY OCHRONNE, A PRZEGLĄDY I NADZÓR NAD STANEM TECHNICZNYM

HEŁMY I KASKI OCHRONNE – JAKI KOLOR CO OZNACZA?

KASK OCHRONNY - JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWY?

OCHRONA GŁOWY – NORMY