Półbuty robocze i sandały

Buty robocze wysokiej jakości

Jednym ze środków ochrony indywidualnej jest obuwie robocze. Nie wszędzie wymagane jest obuwie ciężkie za kostkę. Na stanowiskach, gdzie stopa nie jest narażona na skręcenie, urazy kostki itp., można zastosować półbuty robocze. Są one przeważnie lżejsze i mniej krępujące. W pomieszczeniach gdzie temperatura jest wysoka, a ryzyko urazu niskie świetnie znajdują zastosowanie sandały robocze.

Podczas wyboru obuwia roboczego ważne jest, aby wziąć pod uwagę specyficzne wymagania bezpieczeństwa pracy oraz zapewnić, aby buty były odpowiednio dopasowane do stóp pracownika, co zapewnia komfort i minimalizuje ryzyko kontuzji.

Aktywne filtry

Sandały ochronne BHP

W kategorii obuwia roboczego sandały robocze męskie stanowią nieco bardziej zabudowaną wersję, niż ta kojarząca się ze skąpym letnim klapkiem na paski. Dzięki odpowiedniej zabudowie obuwie charakteryzuje się lekkością, skóra sto swobodnie może oddychać, zaś pięta jest unieruchomiona i ustabilizowana. Sandały robocze męskie pozwalają na wielogodzinne ich użytkowanie, dzięki antybakteryjnej wyściółce. Podeszwa o antypoślizgowej i odpornej na różnego rodzaju substancje strukturze zapewnia dobrą przyczepność nawet na trudnych powierzchniach, zdolną amortyzować wstrząsy.
Z kolei półbuty robocze stanowią jeden z najpopularniejszych modeli butów roboczych. To kategoria obuwia, którego cholewka nie sięga do kostki. Choć produkowane są z różnego rodzaju skór bądź tworzyw oddychających wszystkie stanowią idealne uzupełnienie odzieży roboczej. Najczęściej wyposażone są w wymienną wyściółkę oraz zabezpieczenia przed urazami. Zapewniające komfort pracy wykończenie buta pozwala skierować zarówno sandały robocze męskie, jak i półbuty robocze do pracowników reprezentujących liczne branże.
Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertę, która spełnia oczekiwania profesjonalistów.

W jaki sposób dobrać obuwie robocze? Na co zwracać szczególną uwagę?

Na strój roboczy składają się odpowiednie Buty BHP oraz kombinezon dopasowany do pory roku. W trakcie wyboru obuwia należy skupić szczególną uwagę na detalach, duże znaczenie odgrywa także materiał i rodzaj podeszwy. Zimowe miesiące wymagają dodatkowego ocieplenia, z kolei obuwie ochronne BHP wkładane latem może zostać wykonane z lżejszego i cieńszego materiału. W trakcie ciepłych miesięcy dobrze sprawdzają się wywietrzniki. Obuwie robocze bez względu na porę roku musi chronić stopę. Zagrożenie stanowią używane w pracy substancje, chemikalia oraz tworzywa, ale obuwie ochronne pozwala także zapobiegać urazom mechanicznym. Wszelkie kontuzje stopy wykluczają z pracy na dłuższy okres czasu, a często wymagają również podjęcia czasochłonnej rehabilitacji. Lepiej więc zapobiegać, niż leczyć. Obuwie ochronne BHP trzeba wybrać zgodnie z wykonywanym rodzajem pracy, ale duże znaczenie odgrywa także odczuwany komfort. Poniżej znajdują się dokładne wskazówki, które ułatwią zakupy i przyczynią się do nabycia najlepszej jakości butów.

Obuwie BHP – dostępne rodzaje

  • Obuwie robocze i ochronne dostępne jest pod różną postacią. Występują wśród nich buty  BHP zawodowe, ochronne oraz bezpieczne.
  • Obuwie robocze zawodowe nie ma podnoska, dlatego używa się go przede wszystkim w miejscach pracy, gdzie ryzyko zmiażdżenia stopy jest stosunkowo niewielkie. Mowa głównie o zakładach chemicznych i laboratoriach, gdzie ochrona jest niezwykle ważna, ale zagrożeniem mogą okazać się substancje chemiczne, a nie ciężkie przedmioty. Ten rodzaj obuwia posiada oznaczenie O.
  • Obuwie ochronne ma specjalne podnoski. To ogromna zaleta w przypadku profesji, gdzie ryzyko spuszczenia na stopę kamieni, cegieł, desek i innych ciężkich materiałów jest stosunkowo wysokie. Buty robocze BHP są w stanie wytrzymać nacisk nawet 100 J. Jeśli taki model sprawdzi się najlepiej – należy odszukać oznaczenia P.
  • Obuwie bezpieczne ma podnosek z blachą, dzięki czemu jest w stanie wytrzymać większy ciężar niż model omówiony powyżej. Siła nacisku może przekroczyć nawet 200 J, oprócz tego stopa nie ulgnie zmiażdżeniu nawet przy ściskaniu z siłą 15 kN. W trakcie zakupów wystarczy odszukać litery S i cieszyć się z najbardziej wytrzymałych butów dostępnych na rynku.

Dlatego też buty robocze męskie letnie dostępne w naszym sklepie to idealny wybór.

Obuwie ochronne – jaka podeszwa sprawdzi się najlepiej?

Buty BHP składają się z wielu elementów, jednak podeszwa jest szczególnie ważna i przekłada się na bezpieczne wykonywanie pracy oraz unikanie kontuzji. Precyzując, chodzi o materiał, który posłużył do jej wykonania. Podeszwa wpływa na ruch stopy w trakcie chodzenia i jej stabilność. Niewłaściwy wybór może wiązać się z kontuzją i bezustannym poczuciem dyskomfortu. Obuwie BHP ma podeszwę wykonaną z tworzyw sztucznych, wśród których wymienia się poliuretan, poliuretan o podwójnej gęstości (określany skrótem PU/PU), dostępna jest także mieszanka poliuretanu i kauczuku nitrylowego (PU/NITRYL).

Pierwszy materiał, czyli PU to podstawa, która zapewnia najniższy stopień ochrony przed uszkodzeniami. Półbuty robocze BHP z taką podeszwą są odporne na działanie wysokiej temperatury (nie ulegają zniszczeniu do 100 stopni C). Z kolei obuwie robocze wzbogacone o dwie warstwy trudno przebić, czyli dobra jakość łączy się z wytrzymałością. Ostatni z dostępnych materiałów – połączenie kauczuku i poliuretanu to najlepsza ochrona przed substancjami chemicznymi oraz temperaturą przekraczającą 100 stopni C. Obuwie BHP z dobrej jakości podeszwą zasługuje na szczególną uwagę, gdyż chroni stopy i zużywa się stopniowo.

Buty BHP – materiał wykorzystany na powierzchni

Jak już wspomnieliśmy na początku, kiedy chodzi o obuwie BHP, wszystkie elementy są niezwykle ważne. Z tego względu w trakcie wyboru odpowiedniego modelu należy zwrócić szczególną uwagę na materiał wykorzystany do wykonania powierzchni. Popularne BHP półbuty robocze powstają ze skóry albo materiałów tekstylnych. Dostępne są także buty BHP z tworzyw sztucznych. Różnią się między sobą nie tylko stopniem wytrzymałości i przeznaczeniem, ale również i ceną. Skórzane obuwie ochronne jest wytrzymałe i odporne, ale największą zaletą jest dopasowywanie się butów do kształtu stopy, co przekłada się na komfort w trakcie noszenia. Modele wykonane z innych materiałów także sprawdzają się bardzo dobrze. Najważniejsze, aby dopasować je do miejsca pracy i wymagań. Wtedy obuwie robocze nie tylko spełnia swoją ochronną funkcję, ale jednocześnie prezentuje się atrakcyjnie. Buty letnie robocze dostępne w naszym sklepie z pewnością spełnią Twoje oczekiwania!

Obuwie ochronne – miejsce pacy ma znaczenie

  • Obuwie robocze jest wykorzystywane przez kilka godzin dziennie przez większą część tygodnia. Z tego względu trzeba skupić szczególną uwagę na wyborze odpowiedniego modelu. Buty BHP dopasowane do charakteru i miejsca pracy sprawdzają się niezawodnie i chronią lepiej niż kostium, okulary czy pozostałe elementy stroju. Stabilne obuwie BHP, takie jak półbuty robocze, spełni swoją rolę w magazynie, ale na budowie czy w trakcie wykonywania pracy pod ziemią potrzebne są dodatkowe funkcje.
  • Obuwie ochronne używane w suchych miejscach, czyli na halach i w magazynach powinno przede wszystkim ułatwiać oddychanie stopy. Buty BHP nie muszą być ciężkie, gdyż wpłyną niekorzystnie na komfort w trakcie wykonywania pracy. Nie jest również wymagana dodatkowa warstwa chroniąca stopy przed wilgocią.
  • Obuwie robocze przeznaczone na budowę wymaga wyższej cholewki, nie można obejść się bez podwójnej podeszwy, która jest trudna do przebicia. Buty BHP muszą mieć podnosek z blaszki, dzięki któremu stopa jest chroniona przed ciężkimi materiałami i narzędziami używanymi na budowie. Warto pomyśleć także o zmiennych warunkach atmosferycznych, dlatego obuwie ochronne powinno być nieprzemakalne.

Osoby, które pracują z żywnością albo zajmują się spawaniem, również powinny nabyć dobrej jakości obuwie BHP. W ich pracy bardzo często mierzą się z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego zgodnie ze specyfiką profesji i miejscem pracy powinni sięgnąć po obuwie robocze posiadające dodatkowe ocieplenie albo lepszą odporność. Buty BHP pozwalają chronić przed żrącymi i niebezpiecznymi dla ciała substancjami.
Obuwie BHP to bardzo ważny element roboczego stroju, który pozwala uniknąć kontuzji i poważnych uszkodzeń ciała. Dostępne modele różnią się zarówno ceną, jak i właściwościami oraz przeznaczeniem. Przed zakupem należy sprawdzić grubość podeszwy, materiał wykorzystany do produkcji butów oraz występowanie podnoska. Pamiętaj, buty ochronne — półbuty, sandały robocze męskie letnie — to inwestycja na lata, na której nie warto oszczędzać.

Nasz sklep BHP oferuje nie tylko półbuty i sandały robocze. Dostępne są także:

Skontaktuj się z nami i wybierz buty, które zapewnią bezpieczeństwo Twoim stopom! Zapraszamy!