Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 1 283,00 zł

Bluzy ochronne

Bluzy robocze – bezpieczeństwo i komfort w jednym 

Bluza ochronna, zwana także kurtką ochronną, jest to część odzieży roboczej zaprojektowana do zapewnienia ochrony przed różnego rodzaju zagrożeniami, takimi jak wilgoć, substancje chemiczne, ognie, czy obrażenia mechaniczne. Oferuje również komfort i swobodę ruchów podczas pracy. Istnieje wiele różnych rodzajów bluz ochronnych, a wybór zależy od specyfiki pracy oraz rodzaju zagrożeń, z jakimi się spotykasz.

Odzież robocza jest ważna dla każdego pracownika fizycznego. Bluza wpływa na odczuwany komfort termiczny i zapewnia ochronę przed wiatrem, wilgocią oraz wybranymi czynnikami używanymi w pracy. bluza robocza może zostać wyposażona w szereg dodatkowych elementów, a wśród nich kaptur oraz kieszenie.  Spodnie robocze także podnoszą odczuwany komfort i jeszcze lepiej zabezpieczają przed kontuzjami czy wypadkami. 

Jest 115 produktów.

Pokazano 1-20 z 115 pozycji

Aktywne filtry

Bluza w miejscu pracy – dlaczego trudno wyobrazić sobie bez niej strój roboczy?

Bluza ochronna to istotny element stroju roboczego, który przydaje się wszystkim osobom zatrudnionym w halach magazynowych, chłodniach i pracownikom wykonującym swoje obowiązki na zewnątrz w trudnych i wymagających warunkach. Odzież robocza może wykazywać wiele cech i właściwości, dlatego bluza powinna być dopasowana do specyfiki pracy. Bluzy robocze mogą być:

  • ocieplane, 
  • odporne na czynniki chemiczne oraz biologiczne, 
  • przewiewne. 

Bluza może mieć kaptur, ale nie stanowi on obowiązkowego wyposażenia. Warto jednak zaznaczyć, że bluza rozpinana robocza wzbogacona w kaptur świetnie chroni przed wilgocią oraz wiatrem. 

Bluza to szczególnie lubiany element stroju roboczego, gdyż zapewnia wygodę, nie krępuje ruchów, a doskonale zabezpiecza ciało. Bluza odblaskowa sprawdzi się dla osób pracujących po zapadnięciu zmroku i wykonujących czynności w trudnych warunkach. Dobrze dobrana bluza z logo czy model utrzymany w kolorach firmy sprawią, że pracownik poczuje się bardziej zżyty z pracodawcą i jeszcze lepiej przyłoży się do wykonywanych obowiązków. 

Bluza ochronna powinna być ciepła i miła w dotyku. Ważna jest również jej estetyka, która sprawia, że bluza jest wkładana nie tylko do pracy, ale także i na co dzień. 

W jakich pracach trzeba sięgać po bluzy?

Odzież robocza przyda się w szafie każdego, kto ceni wygodę i komfort. Bluza ochroni przed wilgocią oraz ciałami stałymi, dlatego jest wybierana także przez osoby decydujące się na dobrą jakość w korzystnej cenie. Bluza to ważny element wycieczek w góry czy nad morze. 

Odzież robocza jest potrzebna:

  • na halach produkcyjnych, 
  • w magazynach,  
  • w lesie, 
  • na budowie.

Bluza ostrzegawcza to strój wybierany przez osoby pracujące po zmroku. 

Z kolei bluza dla spawacza stanowi oddzielną kategorię strojów roboczych. Bluza charakteryzuje się zdecydowanie większą odpornością na iskry. Warto wspomnieć o nieprzepuszczalności materiału, co przekłada się na komfort odczuwany w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Bluza dla spawacza zostaje wzbogacona w specjalną warstwę ochronną stanowiącą barierę dla gorących ciał stałych oraz odpryskujących iskier. Spodnie robocze doskonale zabezpieczają nogi, a bluza dla spawacza ochroni brzuch oraz ramiona. Trzeba pamiętać, żeby przed wyborem upewnić się, że dany produkt uzyskał wszystkie potrzebne certyfikaty. Bluza dla spawacza jest w pełni bezpieczna i wpływa na odczuwany komfort. 

Bluza ochronna wkładana w miejscach, gdzie panuje niska temperatura, powinna zostać uszyta z polaru. Wytrzymały materiał i przyjemna w dotyku miękkość sprawiają, że bluza staje się ulubionym elementem stroju roboczego. Nie ma mowy o skrępowaniu ruchów, a przekazywane przez materiał ciepło ułatwia pracę w wymagających warunkach. 

Bluza ostrzegawcza to rozwiązanie wprost stworzone dla osób zajmujących się robotami drogowymi. Dzięki wyposażeniu w specjalne dodatki oraz kawałki materiału w intensywnych kolorach pracownicy są widoczni ze sporej odległości. Bluza odblaskowa przydaje się także osobom wykonującym obowiązki zawodowe z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu albo w warunkach wzmożonego ruchu, czyli na autostradach czy budowach. 

Bluza ochronna nie musi być szara czy czarna, gdyż dostępne są bardzo ciekawe i oryginalne propozycje. Nowoczesny design sprawia, że odzież robocza oferowana pracownikom jest nie tylko wygodna i bardzo przydatna, ale dodatkowo prezentuje się atrakcyjnie i przyciąga uwagę. Bluza na lato jest inna niż model przeznaczony na jesień oraz zimę. Odzież robocza noszona w wymagających warunkach musi zostać wzbogacona w specjalną powłokę gwarantującą ciepło. 

Bluza ochronna ma zapewniać komfort w trakcie noszenia i nie może utrudniać pracy. Szczególnie ważny jest odpowiedni materiał oraz kieszenie umożliwiające przechowywanie narzędzi i przedmiotów użytku osobistego. Bluza rozpinana robocza to wybór nie tylko do pracy, ale przyda się także do codziennego noszenia (do sklepu, na szybką kawę ze znajomymi czy do prac porządkowych wokół domu). 

Bluza ochronna przeciwogniowa zbudowana z materiałów ognioodpornych, zapewnia ochronę przed ogniem i wysokimi temperaturami. Często stosowana w przemyśle chemicznym, rafineriach czy przy pracach przy otwartym ogniu

Bluza do pracy- kilka słów podsumowania

Dobrej jakości odzież robocza ułatwia wykonywanie pracy, sprawia, że pracownicy są doskonale chronieni przed zagrożeniami występującymi na ich stanowiskach. Bluza ma być wygodna – to jedna z najważniejszych zasad, której nie można ignorować. Jeśli bluza ochronna jest wkładana na kilka/kilkanaście godzin każdego dnia, musi pasować i nie może krępować ruchów. Nadmiar materiału również się nie sprawdza, gdyż zbyt długie rękawki wywołają dyskomfort i irytację. 

Bluza rozpinana robocza wyposażona w ściągacz na rękawach zabezpiecza przed przedostawaniem się do środka ciał stałych, piasku, wilgoci oraz innych czynników. Bluza ochronna wyposażona w kaptur doskonale zabezpiecza przed przedostawaniem się pod ubranie wiatru oraz deszczu. Kilka kieszeni umożliwi przechowywanie narzędzi używanych do wykonywania obowiązków zawodowych. Jeśli kieszeń została wyposażona w zamek, podnosi się poziom bezpieczeństwa. 

Nie istnieje jedna bluza, która pasuje wszystkim i odpowiada każdej pracy. Przed zakupem trzeba dokładnie zapoznać się z występującymi na stanowisku pracy zagrożeniami, trzeba wiedzieć także jakie warunki panują w miejscu pracy – tylko w taki sposób można ochronić się przed potencjalnymi niebezpieczeństwami. Bluza nie wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi, ale mimo wszystko zakup nie powinien być dyktowany ceną, tylko ważnymi właściwościami i cechami. 

Bluza rozpinana robocza jest bardzo przydatna, a zgodnie z przepisami prawa pracy zadaniem pracodawcy jest nabycie odzieży ochronnej i zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa w trakcie wykonywania obowiązków. Z kolei właściwie dobrane spodnie robocze chronią nogi, zapewniają wygodę i ułatwiają wykonywanie pracy, dzięki włożeniu wszystkich potrzebnych narzędzi do licznych kieszeni. Spodnie robocze są dostępne w tradycyjnej wersji, ale model ogrodniczek cieszy się szczególnie dużą popularnością.