Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Kombinezony jednorazowe

Kombinezon ochronny. Jak zabezpieczyć ubrania oraz ciało? – rola kombinezonów jednorazowych

Warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając kombinezon malarski oraz jakie tworzywa sprawdzą się najlepiej. Kombinezony jednorazowe zaliczane są do szeroko pojmowanych strojów ochrony osobistej. Kombinezon malarski powstaje z najtrwalszych materiałów, a wśród nich wymienia się materiały chemoodporne oraz PCV. To doskonała opcja dla wszystkich pracowników budowy oraz osób wykonujących prace narażające odzież na zniszczenie i zabrudzenie. Na szczególną uwagę zasługują jednorazowe kombinezony ochronne wykonane z tkanin chroniących przed czynnikami chemicznymi oraz biologicznymi. Kombinezony jednorazowe mogą mieć również właściwości wodoodporne oraz antystatyczne – wtedy sprawdzą się do bardziej zaawansowanych profesji oraz zadań. 

Jest 40 produktów.

Pokazano 1-20 z 40 pozycji

Aktywne filtry

Jak wybrać uniwersalne kombinezony jednorazowe? 

Kombinezony ochronne jednorazowe przydają się do wielu zadań, a ich podstawowa funkcja polega na zapewnieniu bezpieczeństwa w trakcie pracy. Kombinezony jednorazowe łączą w sobie higienę oraz komfort, oczywiście pod warunkiem, że powstały z odpowiednich materiałów. Jednorazowe kombinezony ochronne sprawdzają się przede wszystkim w:

 • przemyśle spożywczym, 
 • kosmetologii, 
 • gabinetach medycznych, 
 • laboratoriach, 
 • fryzjerniach, 
 • weterynarii.  

Kombinezony jednorazowe to zabezpieczenie przed cieczami oraz pyłami. Ubrania oraz skóra są chronione także przed tłustymi olejami, oraz substancjami chemicznymi, które są w stanie zniszczyć ubranie oraz oparzyć skórę, a nawet przyczynić się do powstania poważnych ran. Jak sama nazwa wskazuje kombinezony jednorazowe, wykorzystywane są tylko jeden raz. Po zużyciu mogą zostać poddane recyklingowi, dlatego to produkty w pełni ekologiczne. Kombinezony ochronne jednorazowe zabezpieczają przed zanieczyszczeniem oraz zamoczeniem, co sprawia, że praca nawet w trudnych warunkach przebiega komfortowo.  

Kombinezony ochronne jednorazowe często są noszone z innymi elementami zaliczanymi do stroju roboczego, a wśród nich:

Wybrane kombinezony jednorazowe mają wszyty kaptur, który ochrania głowę i szyję, ale dodatkowo pozwala zapobiegać przedostawaniu się cieczy, substancji i pyłu na plecy. 

Kombinezony ochronne jednorazowe przydają się w trakcie niebezpiecznych prac, czyli na przykład z azbestem albo promieniującymi ciałami stałymi. Wykorzystują je również osoby ocieplające budynki przy pomocy wełny mineralnej. Nie ma jednak wątpliwości, że kombinezony do malowania cieszą się największą popularnością i służą do wykańczania mieszkań, budynków użyteczności publicznej oraz innych nieruchomości. 

Kombinezon malarski – jak wybrać odpowiedni strój do pracy?

Kombinezony do malowania są wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby, które zdecydowały się na wykonanie renowacji czy poprawek we własnym zakresie. Kombinezon malarski to najlepsze zabezpieczenie ciała oraz odzieży, ale spełnia swoją funkcję pod warunkiem, że został wykonany z odpowiedniej tkaniny i pokrywa całe ciało. 

Kombinezony malarskie to zabezpieczenie przed farbą czy lakierem używanym do malowania ścian, sufitu, mebli drewnianych czy innych elementów. Kombinezony jednorazowe przydają się zarówno do prac wykonywanych wewnątrz budynku, jak i na wolnym powietrzu. 

Cechy, które powinien wykazywać każdy kombinezon malarski to:

 • lekkość, 
 • swoboda ruchów, 
 • odpowiednie zabezpieczenie ciała, 
 • korzystna cena, 
 • niewielkie rozmiary. 

Kombinezony do malowania oraz innych prac mają przypisane różne stopnie ochrony, dlatego w trakcie zakupu odpowiedniego modelu należy zwrócić szczególną uwagę, jakie ma właściwości. Tylko w taki sposób można zabezpieczyć zarówno ciało, jak i dodatkowe warstwy odzieży. Kombinezony malarskie dostępne są w wielu rozmiarach, dlatego należy upewnić się, że przylegają do ciała, ale nie krępują ruchów – w przeciwnym wypadku, zamiast ułatwiać wykonywanie pracę, stanie się ona uciążliwa. Zbyt małe kombinezony do malowania szybko się niszczą, co generuje niepotrzebne koszty. Kombinezon malarski wykorzystywany latem powinien oddychać. Ta cecha jest szczególnie ważna, gdyż noszenie źle dobranego stroju ochronnego może wpłynąć niekorzystnie na stan zdrowia oraz ogólne samopoczucie. Oddychający kombinezon malarski przepuszcza parę wodną oraz powietrze. 

Kombinezony malarskie powinny mieć zamki błyskawiczne, dzięki czemu łatwo się je wkłada i są przyjemne w noszeniu (nawet przez wiele godzin każdego dnia). Kombinezony ochronne jednorazowe z kapturem to najczęstszy wybór, gdyż pozwala chronić całe ciało bez konieczności nabycia dodatkowych elementów odzieży. Na szczególną uwagę zasługują również kombinezony do malowania w różnych kolorach. Jasne odcienie wybierane są głównie latem, kiedy wysoka temperatura nie zachęca do noszenia ciemnych kolorów, a z kolei zimą popularna jest przede wszystkim czerń i granat. 

Kombinezon malarski powinien się łatwo i szybko ubierać, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia stroju jest stosunkowo niewielkie. 

Kombinezony do malowania – jakie materiały są wykorzystywane do produkcji?

Kombinezon malarski powinien być dopasowany do pory roku, w której jest wykorzystywany. Na szczególną uwagę zasługują kombinezony ochronne jednorazowe wykonane z tkaniny polipropylenowej. Tworzywo jest nieco grubsze niż fizelina czy PCV, które cieszą się największą popularnością. Wykorzystanie tkaniny polipropylenowej sprawia, że kombinezon malarski może być założony kilkakrotnie, gdyż nie widać po nim żadnych oznak zużycia i jednocześnie zapewnia jeszcze lepszą barierę ochronną niż cienkie materiały. 

Jeśli wybrane kombinezony jednorazowe zaliczane są do grupy 3M, oznacza to odzież zapewniającą jeszcze lepszą ochronę (typ 5/6). Kombinezony do malowania są wtedy wykonane z najlepszej jakości elastycznej tkaniny, która nawet w najmniejszym stopniu nie wpływa na swobodę ruchów i jakość wykonywanej pracy. Oznacza to doskonałe zabezpieczenie ciała i ubrań, ale bez odczuwanego dyskomfortu. Kombinezon malarski 3M można rozpoznać po specjalnym tylnym panelu znajdującym się na wysokości pleców, który umożliwia oddychanie skóry. To rozwiązanie zapewniające cyrkulację powietrza oraz usuwanie pary wodnej, czyli wygodę bez względu na warunki pracy i temperaturę w pomieszczeniu. 

Kombinezony jednorazowe różnią się między sobą właściwościami oraz wyglądem, które w znacznym stopniu wpływają na wygodę noszenia oraz ochronę. Kombinezon malarski przede wszystkim nie powinien utrudniać pracy, gdyż może to wpłynąć niekorzystnie na uzyskiwane efekty.