Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Cena

Cena

 • 4,00 zł - 474,00 zł

Czapki BHP

Jak chronić głowę w pracy?

Głowa to bardzo wrażliwa część naszego ciała, dlatego niezwykle istotną rolę odgrywa jej ochrona. W trakcie większości prac skupiamy szczególną uwagę na kombinezonach, rękawicach oraz okularach, jednak dzisiaj będzie mowa o nakryciu głowy i roli, jaką odgrywają czapki robocze. To doskonałe zabezpieczenie, które sprawdza się nie tylko w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych, ale jednocześnie przy pracach w ogródku czy lesie. Czapki BHP przydają się zarówno latem, jak i zimą. 

Jest 67 produktów.

Pokazano 1-20 z 67 pozycji

Aktywne filtry

Czapki robocze – idealna ochrona dla każdego

Czapki BHP mają na celu ochronę głowy przed dwoma głównymi czynnikami, czyli zanieczyszczeniami oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi, czyli intensywnymi promieniami słonecznymi, deszczem, śniegiem i oczywiście wiatrem. Z kolei czapki ochronne BHP sprawdzają się doskonale w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych przy maszynach, na halach produkcyjnych i w innych miejscach, gdzie istnieje nawet minimalne ryzyko kontuzji, upadku przedmiotu ze sporej wysokości i uszkodzenia ciała. Czapki zimowe robocze sprawdzą się u osób, które nawet przy niekorzystnej pogodzie muszą wykonywać obowiązki zawodowe na zewnątrz. Ta część stroju to dla nich nie tylko zabezpieczenie przed kontuzją, ale przede wszystkim uniknięcie zimna i pogorszenia stanu zdrowia. 

W mniej wymagających pracach można zdecydować się na delikatne hełmy antyskalpowe, które powstają z wytrzymałych materiałów, ale jednocześnie są stosunkowo lekkie i przyjemne w trakcie noszenia. 

Jakie czapki robocze można wybrać?

Nakrycia głowy służą zarówno w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych, jak i prac wokół domu. Dostępnych jest kilka modeli, które należy dopasować do pory roku oraz charakteru wykonywanych czynności. Producenci oferują przede wszystkim: 

 • czapki zimowe,
 • czapki z daszkiem, 
 • delikatne hełmy.

Czapki robocze zimowe zostają dodatkowo ocieplone, dzięki czemu sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych i są wykorzystywane przede wszystkim przez osoby, które bez względu na porę roku muszą wykonywać pracę na zewnątrz. Nakrycia głowy chronią przed:

 • wiatrem, 
 • deszczem, 
 • śniegiem, 
 • niską temperaturą. 

Czapka kask BHP może być także używana latem, w takim przypadku jej głównym zadaniem jest ochrona przed promieniami słonecznymi, wysoką temperaturą oraz intensywni opadami deszczu, których można się spodziewać o tej porze roku. Raczej rzadko wykorzystuje się je w trakcie prac wewnątrz budynku, ale czasem niekorzystne warunki czy niska temperatura do tego zmuszają (hale, magazyny i inne). 

Czapki BHP wielokrotnie mają ruchomą wkładkę ochronną, którą można wyciągać i ponownie wkładać, jeśli zaistnieje taka konieczność albo jest to uwarunkowane charakterem wykonywanej pracy. To bardzo przydatny element, który jeszcze lepiej zabezpiecza głowę, ale jednocześnie pozwala na wypranie czapki i usunięcie kurzu, zabrudzeń oraz potu. 

Czapki robocze zimowe mają szereg zalet, a możliwsi zastosowania dodatkowego ocieplenia, które może zostać usunięte w dowolnym momencie, nie tylko zapewnia ochronę przed kontuzją, ale także zabezpiecza przed uciążliwym zimnem czy deszczem. 

Jakie materiały stosuje się w trakcie produkcji czapek?

Czapki robocze powstają z różnych materiałów, a ich wybór jest uwarunkowany przede wszystkim przeznaczeniem oraz charakterem wykonywanych działań. Producenci wykorzystują:

 • bawełnę,
 • poliester, 
 • polipropylen, 
 • jeans. 

Czapki BHP są stosowane w miejscach, gdzie konieczne jest zabezpieczenie głowy przed niebezpiecznymi przedmiotami oraz substancjami. To dodatkowy strój ochronny, kiedy niezbędne jest zachowanie wysokiej higieny pracy. W takim przypadku najlepiej jest wykorzystać specjalny czepek, do którego produkcji zastosowano polipropylen. Wokół głowy wszyta zostaje specjalna gumka ściągnięta w harmonijkę, dzięki czemu włosy pozostają bezpieczne i nie przedostają się do przygotowywanych potraw czy produkowanych przedmiotów. Co ważne materiał przepuszcza powietrze, czyli ochrona łączy się z komfortem w trakcie noszenia. 

Czapki ochronne z płaskim daszkiem mogą być noszone nie tylko w pracy, ale także i poza nią. Jest to związane z szerokim wyborem kolorów oraz fasonów. Czapki robocze nie muszą być wcale nudne, gdyż nadruki czy napisy nadają im charakteru, a przy tym doskonale chronią przed promieniami słonecznymi i innymi czynnikami. W przypadku klasycznych modeli producenci stosują przede wszystkim dobrej jakości bawełnę z dodatkiem poliestru. Na szczególną uwagę zasługuje także jeans. Co ciekawe w ofercie znajdują się zarówno propozycje przeznaczone dla pań, jak i dla panów. 

Dlaczego warto używać czapki ochronne BHP?

Wybór odpowiedniej czapki nie należy do łatwych zadań. Zakup powinien być przede wszystkim uwarunkowany aktualną porą roku oraz przeznaczeniem. Bez względu na charakter wykonywanych prac, czapki mają powstawać z najlepszej jakości materiałów, chronić przed warunkami atmosferycznymi i jednocześnie stanowić cenny dodatek do stroju roboczego. Bezpieczeństwo jest uwarunkowane zastosowaniem dobrej jakości materiałów, które są nieodłącznie związane z nieco wyższą ceną. To jednak gwarancja bezpieczeństwa i ochrony własnego zdrowia, które przecież ma największą wartość. Czapki ochronne BHP powstają przy pomocy najnowszych technologii, dzięki czemu przez długi czas nie widać po nich oznak użytkowania i jednocześnie mogą być wykorzystywane do wielu czynności. W przypadku modeli z daszkiem do produkcji zostaje wykorzystana specjalna pianka umożliwiająca zmianę profilu, co oznacza jeszcze większy komfort w trakcie noszenia i dodatkową ochronę. 

Czapki BHP powinny nie tylko zabezpieczać głowę, ale jednocześnie umożliwiać cyrkulację powietrza, co jest możliwe dzięki zastosowaniu przerw wentylacyjnych (muszą znajdywać się w odpowiednich miejscach, w przeciwnym wypadku poziom ochrony spada). 

Czapki zimowe robocze mają specjalną taśmę, która odpowiada za odprowadzanie wilgoci. Można je prać, dzięki czemu każdy użytkownik jest w stanie uniknąć brzydkiego zapachu pojawiającego się w trakcie regularnego noszenia. Modele uniwersalne przydają się dla większości osób, ale wybrani producenci oferuję czapki w różnych rozmiarach. 

Wykorzystywane czapki BHP to niezbędny element stroju roboczego, który chroni zdrowie, a w ekstremalnych sytuacjach pozwala na uniknięcie tragicznych wypadków. Dopasuj model do charakteru pracy oraz panujących warunków i ciesz się ważnym elementem stroju roboczego wykonanym z dobrej jakości materiału w atrakcyjnym kolorze i fasonie. 

Polecamy również: odzież roboczą, spodnie robocze, kaski ochronne.

ZIMOWA ODZIEŻ OCHRONNA

WIOSENNE PORZĄDKI – GDZIE I NA CO WATRO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

MASKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH