Kurtki robocze, bluzy ochronne

Kurtki i bluzy robocze – jak wybrać strój do pracy w trudnych warunkach? 

Kurtki robocze stanowią niezwykle ważny element stroju pracowników wykonujących pracę w trudnych, wymagających warunkach. Kurtka ochronna ma na celu zabezpieczenie ciała przed utratą ciepła, ochronę przed deszczem, śniegiem i uporczywym wiatrem, a także zabezpieczenie w niebezpiecznych środowisku pracy. Bluzy robocze tworzą barierę ochronną przed chemikaliami, czynnikami biologicznymi oraz iskrami występującymi w pracy spawaczy. Kurtki robocze ocieplane zapewniają wygodę, komfort w trakcie noszenia i nie powinny krępować ruchów. Kurtki robocze sprawdzą się w wielu profesjach i miejscach pracy, począwszy od warsztatów samochodowych, przez ogród, a kończąc na budowie. Aby kurtka BHP czy bluza robocza ocieplana spełniały swoją funkcję, trzeba wiedzieć, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

Jest 255 produktów.

Pokazano 1-20 z 255 pozycji

Aktywne filtry

Kurtki i bluzy robocze – jakie powinny być?

Wybierając kurtki robocze, trzeba zwrócić uwagę na:

  • krój, 
  • materiał, 
  • liczbę kieszeni oraz innych dodatków, 
  • ochronę przeciwchemiczną, przeciwdeszczową oraz przeciwogniową. 

Bluza robocza zapewnia ciepło i chroni, dlatego zastosowany materiał zasługuje na szczególną uwagę. Materiał powinien zostać dopasowany do środowiska pracy. Bardzo ważne, żeby kurtka ochronna była szyta zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kiedy wziąć pod uwagę cementownie czy huty szkła niezbędne jest przestrzeganie innych, bardzo wymagającym norm w stosunku do odzieży roboczej. Bluzy robocze mają zabezpieczać ciało przed używanymi do wykonywania obowiązków zawodowych chemikaliami, a także chronić ciało przed pyłami i brudem. Ważna jest wytrzymałość i nieprzemakalność w trudnych warunkach pogodowych oraz środowiskowych. 

Jakie kurtki robocze wybrać – dostępne rodzaje

Kurtka ochronna doskonale zabezpiecza przed zimnem, czynnikami środowiskowymi oraz chemikaliami. Pracodawcy mogą zdecydować się na jedną z najbardziej popularnych propozycji, a wśród nich:

  • kurtka BHP polarowa – ten model doskonale sprawdza się w wymagających warunkach zimowych, kiedy przyjemne poczucie ciepła jest szczególnie ważne, 
  • kurtki robocze wykonane z tworzyw sztucznych – to doskonały wybór w trakcie wykonywania prac na wolnym powietrzu, gdyż mają warstwę chroniącą przed deszczem czy śniegiem i dodatkowo fantastycznie zabezpieczają przed intensywnymi podmuchami wiatru. Kurtka ochronna może powstać z tworzywa PCV, gumy, ortalionu oraz innych wytrzymałych tkanin. 
  • kurtki softsell – to doskonałe zabezpieczenie w trudnych warunkach atmosferycznych i jednocześnie gwarancja wygody. Materiał zasługuje na szczególną uwagę, gdyż jest lekki oraz przepuszcza powietrze, co daje gwarancję odpowiedniej cyrkulacji. Kurtki oraz bluzy robocze wykonane z materiału softshell wymagają impregnacji, która przekłada się na doskonałą ochronę przez wiele lat. 

Bluza ochronna – pozostałe cechy, na które trzeba zwrócić uwagę

Bluza robocza doskonale zabezpiecza ciało i daje gwarancję wygody pod warunkiem, że tkanina ma odpowiednią gramaturę. Wysoka gramatura jest dedykowana chłodniejszemu środowisku, sprawdzi się także w pracach wykonywanych w ogrodzie i wszystkich innych obowiązkach odbywających się na zewnątrz. Kurtki robocze nie ulega zniszczeniu nawet w przypadku uszkodzeń mechanicznych. Z kolei bluzy robocze o stosunkowo niskiej gramaturze doskonale sprawdzą się do prac w środku i na zewnątrz, kiedy temperatura oraz warunki atmosferyczne nie są aż tak wymagające. 

Kurtki robocze powinny mieć odpowiednie krój oraz rozmiar – tylko wtedy noszenie wywołuje uczucia dyskomfortu. Bluza ochronna powinna mieć kilka elementów wyposażenia – przede wszystkim chodzi o kieszenie umożliwiające przechowywanie niewielkich narzędzi czy przyborów wykorzystywanych do wykonywania obowiązków zawodowych. Bluzy robocze powinny zostać wyposażone w duże oraz małe kieszonki – najlepiej, żeby chociaż część z nich była zapinana na zamek. Tylko w taki sposób można  przechowywać drobne monety potrzebne na parking czy ciepłą kawą albo klucze niezbędne do otwarcia budynku. Z kolei bluza robocza ocieplana wyposażona w wodoszczelne suwaki sprawia, że pracownik zatrzymuje ciepło nawet w trudnych warunkach atmosferycznych i w trakcie intensywnych opadów deszczu. Wilgoć nie przecieka z żadnej strony, co wiąże się z poczuciem ciepła i suchości nawet w trakcie spędzania wielu godzin na dworze. 

Kurtki robocze ocieplane mające ściągacze regulowane przy pomocy rzepów, dlatego doskonale sprawdzą się w pracach majsterkowiczów oraz do wykonywania obowiązków na budowie. Zwężany materiał chroni przed przedostawaniem się do środka rękawów kamieni, wody, wykorzystywanych w pracy ciał stałych i wielu innych. Bluza ochronna może doskonale chronić i zapewnia komfort nawet w trakcie wielogodzinnej pracy. 

Jeszcze lepsza ochrona, czyli kurtki robocze dopasowane do charakteru pracy

Bluza robocza ocieplana, tak samo, jak i kurtki robocze powinna mieć parametry dopasowane do specyfiki wykonywanych obowiązków. Oznacza to dobrze dobraną klasę odporności na chemikalia, iskry, temperaturą w miejscu pracy oraz ogień. Jeśli bluza robocza ochronna jest używana po zapadnięciu zmroku, przydają się także elementy odblaskowe, które zapewniają jeszcze lepszą widoczność i pozwalają zapobiegać kontuzjom czy wypadkom. 

Warto pamiętać, że kurtki robocze stanowią element odzieży wierzchniej, pod którą są noszone koszule, bluzy robocze czy podkoszulki. Z tego względu nie należy nabywać bardzo obcisłych modeli, ale zadbać o zachowanie nieco większego luzu, przeradzającego się w optymalny poziom komfortu w trakcie pracy. Można zdecydować się na bluzy robocze z dłuższym tyłem – to doskonały wybór dla osób, które muszą pracować w pozycji zgiętej albo dużo się schylać. Propozycji jest bardzo wiele, dlatego warto zrobić wszystko, żeby bluza ochronna stanowiła doskonałe zabezpieczenie dopasowane do charakteru pracy oraz warunków. 

Bluzy robocze ocieplane oprócz gwarancji ciepła muszą się dobrze zapinać, gdyż dłonie pracowników ubrane są w rękawiczki. Wymagany jest duży suwak, wygodne rzepy umożliwiające zapinanie oraz rozpinanie. Kurtki robocze muszą mieć kieszenie – była już o tym mowa, ale w trakcie wyboru odpowiedniego stroju roboczego trzeba mieć na uwadze, że tylko sporych rozmiarów głębokie kieszenie okażą się najbardziej przydatne. 

Kurtki oraz bluzy robocze to doskonały wybór do pracy, jak i do codziennego użytkowania, gdyż zapewniają ciepło oraz wygodę, a do tego świetnie chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na uwagę zasługuje także ich atrakcyjna cena.