Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Cena

Cena

 • 6,00 zł - 916,00 zł

Kombinezony robocze

Kiedy kombinezon ochronny stanowi podstawowe zabezpieczenie ciała?

Ubrania robocze dostępne są w wielu formach, a do ich produkcji służą najlepszej jakości materiały, które powinny być przede wszystkim dopasowane do charakteru pracy oraz warunków atmosferycznych. Kombinezon ochronny to jedno z rozwiązań, jakie może wybrać pracodawca. Kombinezon do pracy to najlepsze zabezpieczenie ciała pracowników w trudnych albo wymagających warunkach. Kombinezon ochronny wielorazowy można prać, co sprawia, że to jednorazowy wydatek. Jeśli kombinezon ochronny ma służyć zimą, warto zadbać o dodatkowe warstwy albo wykorzystanie grubszych materiałów, czyli ocieplenie stroju. Oferta ubrań roboczych jest bardzo rozbudowana i znajduje się w niej między innymi kombinezon epidemiologiczny, kombinezon medyczny albo modele przeznaczone dla pracowników budowy czy laboratoriów. Każdy z nich ma inne właściwości oraz przeznaczenie. 

Jest 60 produktów.

Pokazano 1-20 z 60 pozycji

Aktywne filtry

Jak wybrać kombinezon wielorazowy, żeby spełniał swoje zadanie? 

Kombinezon ochronny może podnosić komfort cieplny odczuwany w trakcie noszenia, co przydaje się przede wszystkim jesienią i zimą. Z kolei w hutach albo latem kombinezon do pracy powinien skutecznie chronić ciało, ale dodatkowo umożliwić cyrkulację powietrza, dzięki przepuszczaniu tlenu i usuwaniu dwutlenku węgla. 

Kombinezon ochronny wielorazowy jest wykorzystywany w:

 • warsztatach samochodowych, 
 • przemyśle spożywczym, 
 • chłodniach, 
 • laboratoriach, 
 • przemyśle chemicznym, 
 • branży fotograficznej.

Kombinezon do pracy przydaje się w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych w zakładach wodociągowo-kanalizacyjnych i obiektach przemysłowych. Jest używany również w pracach na kolei, budowach i przy konserwacji dróg. Osoby zajmujące się segregacją odpadów także wkładają na siebie wytrzymały kombinezon ochronny. 

Kombinezon ochronny wielorazowy – podstawowe zadania

Kombinezon ochronny odpowiada przede wszystkim za zabezpieczenie ciała przed szkodliwymi czynnikami, a wśród nich zagrożeniami o charakterze biologicznym oraz chemicznym. W trakcie wykonywania obowiązków zawodowych w trudnych warunkach na szczególną uwagę zasługuje kombinezon do pracy z odblaskowymi elementami oraz modele wykonane z materiału zapewniającego dobrą widoczność. 

Kombinezon epidemiologiczny jest wykorzystywany przede wszystkim przez służby medyczne, czyli ratowników udających się na interwencje do pacjentów, lekarzy oraz pielęgniarki. Kombinezon epidemiologiczny musi spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa, dzięki czemu ryzyko zarażenia się wirusem czy inną chorobą zakaźną jest stosunkowo niskie. Tylko odpowiedni kombinezon ochronny umożliwia wykonywanie obowiązków zawodowych bez strachu o własne zdrowie oraz życie. 

Kombinezon medyczny również musi spełniać wiele wymagań, a powstaje w taki sam sposób, jak kombinezon epidemiologiczny. Wytrzymały materiał chroni przed krwią pacjentów, pozwala zabezpieczyć personel przed bakteriami oraz zarazkami. Kombinezon medyczny to podstawowe wyposażenie pracowników szpitali oraz prywatnych gabinetów lekarskich jest używany również przez dentystów. 

Kombinezon ochronny wielorazowy pozwala zabezpieczyć użytkowników przed czynnikami mechanicznymi, chemicznymi oraz biologicznymi, dlatego dostępnych jest wiele modeli, które należy wybierać zgodnie z charakterem wykonywanej pracy oraz przeznaczeniem. 

Kombinezon ochronny – dostępne typy:

 • kombinezon do pracy typu 1 oraz 2 to zabezpieczenie przed cieczami, aerozolami, cząstkami stałymi oraz gazami, 
 • kombinezon ochronny typ 3 jest wodoodporny i zabezpiecza przed strumieniem wody o wysokim ciśnieniu. 
 • kombinezon wielorazowy typ 4 zabezpiecza ciało przed rozpyloną cieczą, dzięki czemu służy przede wszystkim lakiernikom oraz ogrodnikom, 
 • kombinezon ochronny wielorazowy typ 5 zapewnia najlepszą blokadę przed płynami, dlatego taki strój jest przeznaczony przede wszystkim dla służb medycznych. Kombinezon ochronny medyczny wielorazowy zabezpiecza przed płynami ustrojowymi, drobnoustrojami oraz wirusami, 
 • kombinezon ochronny typ 6 sprawdza się dla osób zajmujących się remontowaniem wnętrz, a w tym malowaniem ścian oraz wykończeniami. To doskonała ochrona przed płynami oraz zabrudzeniem ciała. 

Jeśli kombinezon do pracy ma oznaczenie 5/6 oznacza to, że chroni ciało zarówno przed płynami, jak i cząstkami stałymi. 

W jaki sposób rozumieć normy oraz kategorie, jakie ma kombinezon ochronny?

Jeśli kombinezon do pracy nie ma wyznaczonego typu, warto sprawdzić, jakie spełnia normy. Informacja na ten temat pozwala wybrać odpowiedni model i we właściwy sposób zabezpieczyć ciało. Jeśli kombinezon ochronny wielorazowy ma przypisaną normę EN 343, oznacza to, że może być poddawany działaniu wody oraz opadów atmosferycznych, czyli będzie wykorzystywany przez osoby pracujące na wolnym powietrzu. Z kolei kombinezon ochronny EN ISO 13688 stanowi potwierdzenie nieszkodliwości odzieży, wykonania oraz ergonomii. 

Kombinezon ochronny wielorazowy może mieć przypisaną także kategorię, a wśród nich:

 • kategoria III to kombinezon do pracy, który najlepiej zabezpiecza ciało i jest wykorzystywany do prac, w których istnieje realne zagrożenia dla zdrowia i życia użytkownika, 
 • kategoria II to średni stopień ochrony, czyli kombinezon ochronny jest wykonany z cieńszych materiałów i nie ma tylu właściwości. Kombinezon do pracy sprawdza się w warunkach, kiedy nie występują żadne czynniki, generujące trwały uszczerbek na zdrowiu, 
 • kategoria I to stroje wybierane przy minimalnym zagrożeniu dla użytkowników. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając kombinezon ochronny?

Kombinezon wielorazowy powinien zapewniać sterylność i zostać dopasowany do warunków panujących w miejscu pracy. Charakter pracy pozwala wybrać odpowiedni model, czyli kombinezon do pracy z długimi albo krótkimi rękawkami, z kapturem albo bez niego. Kombinezon ochronny wielorazowy powinien mieć dobrze wykończone mankiety oraz brzegi kaptura, dzięki czemu nie będzie przeszkadzał w wykonywanych obowiązkach zawodowych, ale podnosił komfort pracy. Kombinezon ochrony medyczny wielorazowy musi spełniać najwyższe normy, dzięki czemu ryzyko zarażenia się wirusem zostaje zminimalizowane. 

Kombinezon ochronny to strój jednoczęściowy, dlatego komfort noszenia jest równie ważny, jak i zastosowanie odpowiednich tworzyw do produkcji. Należy wybrać odpowiedni rozmiar, który pozwoli dobrze zabezpieczyć ciało. Kiedy wybrany  kombinezon ochronny zostanie już dostarczony ze sklepu, trzeba skontrolować szwy, zamki oraz ogólną kondycję odzieży. Kiedy w stroju pojawią się przetarcia albo inne oznaki zużycia, trzeba bezwzględnie nabyć nowy model