Buty robocze ocieplane GRENLAND SB E FO CI SRC
65.00 zł
Buty bezpieczne ocieplane BRGRENLAND
Buty robocze w dużej gamie dostępności wyposażone jest w wytrzymały podnosek zabezpieczający przed urazami. Należy jednak zwrócić uwagę z jakiego materiału wykonano tę część obuwia. Są gałęzie przemysłu lub charakter wykonywanych prac gdzie obecność w pobliżu metalu jest nie wskazana. Dla tak wymagających warunków buty robocze wykonywane są w opcji z podnoskiem ze specjalnego tworzywa. Dlatego przy doborze i zakupie należy dokładnie dopytać się o parametry towaru.
Specjalnie zaprojektowane zimowe trzewiki robocze to buty z cholewką za kostkę, dodatkowo ocieplane i nieprzemakalne. Zachowuje wszelkie niezbędne standardy. Najczęściej sznurowane choć zdarzają się modele zapinane na suwak, a w przypadku trzewików dla spawacza na sprzączkę umożliwiającą natychmiastowe zdjęcie obuwia za pomocą paska opinającego. Poprzez wykonanie butów z najlepszych materiałów, których jakość zabezpiecza stopy przed wychłodzeniem idealnie nadają się do prac na zewnątrz, nawet w bardzo nie sprzyjających warunkach. Ponadto zapewniają bezpieczeństwo pracy, gdyż ich podeszwy są odporne na benzynę, rozpuszczalniki organiczne, smary czy inne substancje oleiste. Technologia łączenia podeszwy z cholewką zapobiega skręceniom kostki i zapewnia wygodę chodzenia. Wewnątrz obuwia w zależności od jego klasy zastosowane są różnego typu wyściółki, w tym oddychające. Oferujemy obuwie posiadające różne elementy, w zależności od potrzeb zabezpieczenia palców oraz śródstopia. Nasza oferta obejmuje trzewiki charakteryzujące się nie tylko wysoką jakością, ale również estetyką i elegancją, w bogatej palecie kolorystycznej.
Buty bezpieczne ocieplane BRGRENLAND
Buty bezpieczne ocieplane kożuszkiem YES, BRYES-TO-OB
Buty bezpieczne ocieplane kożuszkiem YES, BRYES-TO-SB
Trzewiki skórzane robocze DS101 SB z metalowym podnoskiem
Trzewiki skórzane robocze DS102 SB z metalowym podnoskiem
Buty bezpieczne TOPREIS BRT Kat. S3 SRC
Trzewik BEARFIELD R02 S3 SRC
TRZEWIKI, BEARFIELD, R01 KAT. S1 SR
Buty robocze, bezpieczne KAT. 2...
Trzewik BEARFIELD R02 S1 SRC
Trzewiki robocze BUFFALO S3
Buty dla spawaczy z metalowym podnoskiem model 443, PPO Strzelce Opolskie (dawniej 441)
Buty zawodowe, trzewiki ze skóry bydlęcej BRUK BRB
Trzewiki spawalnicze z metalowym podnoskiem S1P 115
Buty bezpieczne, trzewiki ZANDREIS typ S2
Kozaki bezpieczne ocieplane BRWINTER
Kozaki zapewniające izolację od zimna S3, BRC-URAL
Buty bezpieczne PEAKREIS kat. S3, BRPEAKREIS
Buty spawacza BRHOTREIS
Obuwie robocze jest noszone zarówno latem, jak i zimą, jednak wraz ze zmianą pory roku zmieniają się ich właściwości i podstawowe cechy. Buty BHP wybierane na okres jesienny i zimowy powinny mieć przede wszystkim dodatkowe warstwy ochronne, gdyż zapobiegają one przedostawaniu się do środka wilgoci z zewnątrz. Oznacza to, że buty BHP chronią stopy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, przemarznięciem oraz kontuzją. Obuwie ochronne bez względu na porę roku powstaje przy pomocy solidnych materiałów, dzięki czemu buty robocze BHP są wytrzymałe i nie trzeba ich regularnie wymieniać. To zakup na długie lata. Zimą bardzo ważne jest także odprowadzanie wilgoci ze środka butów, co przekłada się na komfort użytkowania. Pamiętaj, że obuwie ochronne BHP noszone w trakcie pracy w magazynie czy na hali produkcyjnej albo na budowie wymaga metalowych czubków, dzięki nim ryzyko poważnej kontuzji jest stosunkowo niewielkie. Upadki ciężkich przedmiotów z dużej wysokości mogą przyczynić się do długiej przerwy od pracy, bolesnego złamania i koniecznej rehabilitacji.
Obuwie robocze i ochronne przeznaczone na mroźne, zimowe dni powinno być przede wszystkim dopasowane do warunków atmosferycznych. Kiedy za oknem panuje minusowa temperatura, pada śnieg czy miejsce pracy pokryte jest śliskim lodem, antypoślizgowa i wodoodporna powierzchnia to najważniejsze elementy, jakie musi mieć obuwie ochronne. Buty robocze BHP powinny kończyć się w okolicach kostki, gdyż cholewka odpowiada za właściwą stabilizację stawu skokowego, czyli ryzyko zmagania się z kontuzją jest stosunkowo niewielkie. Postawienie stopy w niewłaściwym miejscu jest szczególnie ryzykowne, kiedy miejsce pracy pokryte jest lodem czy śniegiem i nie widać, co znajduje się pod spodem.
Obuwie BHP na zimę powinno być wodoodporne. Ta cecha jest szczególnie istotna, gdyż w miejscu pracy spędzamy od 8 do nawet 12 godzin na dzień. Chodzenie w mokrych butach nie tylko wywołuje spory dyskomfort, ale dodatkowo może przyczynić się do choroby i pogorszenia stanu zdrowia. Dobrej jakości buty BHP nie przepuszczają wilgoci (w trakcie produkcji wykorzystuje się wodoodporną membranę). Dodatkowo obuwie robocze ma ułatwiać oddychanie stopy. Jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu najlepszej jakości materiałów, które sprawiają, że stopa nie jest spocona. Ta cecha jest szczególnie istotna, gdyż właściwie dobrane buty BHP zapobiegają występowaniu chorób o podłożu grzybiczym, które nie tylko wiążą się z dyskomfortem, ale jednocześnie mogą przyczynić się do poważnego i długotrwałego leczenia. Obuwie BHP sprawia, że istnieje zdecydowanie mniejsze prawdopodobieństwo chorób pracowników, pogorszenia stanu zdrowia oraz kontuzji, dlatego to niezwykle ważny element stroju roboczego, który przynosi same korzyści.
Obuwie robocze to jedna z najważniejszych inwestycji przed rozpoczęciem pracy, gdyż to miejsce, w którym spędza się większą część dnia. Trudno wyobrazić sobie pracę fizyczną, przenoszenie ciężkich materiałów czy pracę w magazynie, kiedy odczuwa się bezustanny dyskomfort. Z tego względu buty ochronne BHP powinny przede wszystkim zapewniać maksymalną wygodę i komfort. Trzewiki robocze/zimowe zapewniają bezpieczeństwo, czyli unikanie kontuzji i długotrwałej abstynencji w pracy. Obuwie ochronne wiązane to najlepsza opcja, gdyż doskonale dopasowuje się do stopy, dodatkowo zapewniając jakże potrzebną stabilność. Zwróć uwagę także na odczuwane ciepło, gdyż obuwie robocze wkładane zimą chroni stopy przed śniegiem, niską temperaturą i oczywiście odmrożeniem, które w najgorszych przypadkach może nawet zakończyć się amputacją palców. Aby unikać otarć i odcisków obuwie BHP, nie może uciskać. W trakcie wkładania powinno delikatnie i bez oporu wchodzić na stopę, a dodatkowe wiązanie sprawi, że buty BHP nie wyskakują i dobrze leżą. Może wiązać się to z koniecznością przymierzenia wielu par, zanim BHP buty robocze spełnią wszystkie wymagania. Na zakupy warto przeznaczyć sporo czasu, tylko wtedy bezpieczeństwo użytkowania będzie łączyć się z odczuwanym komfortem.
Obuwie robocze powinno spełniać odpowiednie standardy, dzięki którym można je dopasować do miejsca pracy i warunków atmosferycznych. Buty BHP w trakcie procesów produkcji i po spełnieniu określonych wymagań uzyskują odpowiednie oznaczenia. Chodzi o litery S, P oraz O. Obuwie BHP, które zostało oznaczone przy pomocy litery S, jest bezpieczne. Nie zaszkodzi mu nawet uderzenie z siłą 200 J, a także ściskanie o sile 15 kN. Obuwie ochronne jest wytrzymałe, czyli stopy są chronione przed uderzeniem o sile 100 J i ściskaniem o sile 10 kN. Obuwie bezpieczne ma symbol SB i doskonale sprawdza się zarówno w trakcie wykonywania pracy w halach magazynowych, jak i również na wolnym powietrzu. Obuwie robocze to tak zwane buty BHP elektrostatyczne. S2 to obuwie BHP nieprzemakalne, które doskonale sprawdzi się zarówno jesienią, jak i zimą. To opcja wprost stworzona na budowę. Obuwie bezpieczne, które zapewnia najwyższy poziom ochrony zostaje określone jako S3. Ten model wzbogacono o bardzo grubą podeszwę, dzięki czemu nadepnięcie na gwoździe, szkło, czy ostre i metalowe elementy nie wywołuje poważnych kontuzji i nie przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia.
Obuwie robocze wykorzystywane w trakcie pracy w magazynach powinno mieć metalowe wzmocnienia, dzięki którym ryzyko uszkodzenia stopy jest stosunkowo niewielkie. To ochrona przed uderzeniami i upadkami ciężkich przedmiotów. Jeśli w trakcie wykonywania pracy trzeba dużo klęczeć, odpowiednie noski wzbogacające obuwie BHP ułatwią wykonywanie podstawowych czynności i nie wywołają nieprzyjemnego uczucia mrowienia w stopach. Osoby pracujące na budowie muszą zdecydować się na model zapewniający odpowiednią przyczepność. Ta cecha jest szczególnie ważna w trakcie chodzenia po rusztowaniach, wspinania się po drabinie, a antypoślizgowa powierzchnia sprawia, że ryzyko upadku z wysokości i poważnego uszczerbku na zdrowiu jest stosunkowo niska.
Wybierając odpowiednie obuwie ochronne, należy pamiętać, że to zakup na kilka lat. Trzeba więc sprawdzić wszystkie elementy, skontrolować standardy i upewnić się, że buty będą dopasowane do charakteru i miejsca pracy. Podeszwa jest najważniejsza – musi być nie tylko gruba, ale także wytrzymała, co zapewni właściwą izolację od podłoża. Ta cecha pozwala unikać kontuzji i sprawia, że w trakcie trudnych warunków atmosferycznych stopy pozostają suche.
DOBÓR ODPOWIEDNIEGO OBUWIA OCHRONNEGO I ROBOCZEGO