Buty bezpieczne, sandały z podnoskiem 301 S1
60,00 zł
Buty bezpieczne, sandały z podnoskiem 301 S1
Jednym ze środków ochrony indywidualnej jest obuwie robocze. Nie wszędzie wymagane jest obuwie ciężkie za kostkę. Na stanowiskach, gdzie stopa nie jest narażona na skręcenie, urazy kostki itp., można zastosować półbuty robocze. Są one przeważnie lżejsze i mniej krępujące. W pomieszczeniach gdzie temperatura jest wysoka, a ryzyko urazu niskie świetnie znajdują zastosowanie sandały robocze.
Buty bezpieczne, sandały z podnoskiem 301 S1
Buty bezpieczne, sandały Brandreis typ SB
Półbuty robocze skórzane 102 SB, z metalowym podnoskiem
Półbuty robocze skórzane z metalowym podnoskiem DS 101A SB
Buty LAKEREIS kat. SB
Sandały z metalowym podnoskiem 302 S1
Sandały z metalowym podnoskiem 305 S1
Sandał bezpieczny KAT. SB E FO SRC, YES
Sandały ochronne NEW DON
Sandały ochronne BRC-GUTTORM
Buty bezpieczne BCS
Półbuty bezpieczne PPO wzór 703
Buty bezpieczne BRUNIREIS
Buty bezpieczne BRCDEREIS
Buty bezpieczne BRXREIS_SN
Buty bezpieczne BREVEREIS
Przewiewne sandały NEW BRENTA kat. S1P
Buty zawodowe MEDIBUT, BMFOODM
Na strój roboczy składają się odpowiednie Buty BHP oraz kombinezon dopasowany do pory roku. W trakcie wyboru obuwia należy skupić szczególną uwagę na detalach, duże znaczenie odgrywa także materiał i rodzaj podeszwy. Zimowe miesiące wymagają dodatkowego ocieplenia, z kolei obuwie ochronne BHP wkładane latem może zostać wykonane z lżejszego i cieńszego materiału. W trakcie ciepłych miesięcy dobrze sprawdzają się wywietrzniki. Obuwie robocze bez względu na porę roku musi chronić stopę. Zagrożenie stanowią używane w pracy substancje, chemikalia oraz tworzywa, ale obuwie ochronne pozwala także zapobiegać urazom mechanicznym. Wszelkie kontuzje stopy wykluczają z pracy na dłuższy okres czasu, a często wymagają również podjęcia czasochłonnej rehabilitacji. Lepiej więc zapobiegać, niż leczyć. Obuwie ochronne BHP trzeba wybrać zgodnie z wykonywanym rodzajem pracy, ale duże znaczenie odgrywa także odczuwany komfort. Poniżej znajdują się dokładne wskazówki, które ułatwią zakupy i przyczynią się do nabycia najlepszej jakości butów.
Buty BHP składają się z wielu elementów, jednak podeszwa jest szczególnie ważna i przekłada się na bezpieczne wykonywanie pracy oraz unikanie kontuzji. Precyzując, chodzi o materiał, który posłużył do jej wykonania. Podeszwa wpływa na ruch stopy w trakcie chodzenia i jej stabilność. Niewłaściwy wybór może wiązać się z kontuzją i bezustannym poczuciem dyskomfortu. Obuwie BHP ma podeszwę wykonaną z tworzyw sztucznych, wśród których wymienia się poliuretan, poliuretan o podwójnej gęstości (określany skrótem PU/PU), dostępna jest także mieszanka poliuretanu i kauczuku nitrylowego (PU/NITRYL).
Pierwszy materiał, czyli PU to podstawa, która zapewnia najniższy stopień ochrony przed uszkodzeniami. Buty robocze BHP z taką podeszwą są odporne na działanie wysokiej temperatury (nie ulegają zniszczeniu do 100 stopni C). Z kolei obuwie robocze wzbogacone o dwie warstwy trudno przebić, czyli dobra jakość łączy się z wytrzymałością. Ostatni z dostępnych materiałów – połączenie kauczuku i poliuretanu to najlepsza ochrona przed substancjami chemicznymi oraz temperaturą przekraczającą 100 stopni C. Obuwie BHP z dobrej jakości podeszwą zasługuje na szczególną uwagę, gdyż chroni stopy i zużywa się stopniowo.
Jak już wspomnieliśmy na początku, kiedy chodzi o obuwie BHP, wszystkie elementy są niezwykle ważne. Z tego względu w trakcie wyboru odpowiedniego modelu należy zwrócić szczególną uwagę na materiał wykorzystany do wykonania powierzchni. Popularne BHP buty robocze powstają ze skóry albo materiałów tekstylnych. Dostępne są także buty BHP z tworzyw sztucznych. Różnią się między sobą nie tylko stopniem wytrzymałości i przeznaczeniem, ale również i ceną. Skórzane obuwie ochronne jest wytrzymałe i odporne, ale największą zaletą jest dopasowywanie się butów do kształtu stopy, co przekłada się na komfort w trakcie noszenia. Modele wykonane z innych materiałów także sprawdzają się bardzo dobrze. Najważniejsze, aby dopasować je do miejsca pracy i wymagań. Wtedy obuwie robocze nie tylko spełnia swoją ochronną funkcję, ale jednocześnie prezentuje się atrakcyjnie.
Osoby, które pracują z żywnością albo zajmują się spawaniem, również powinny nabyć dobrej jakości obuwie BHP. W ich pracy bardzo często mierzą się z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego zgodnie ze specyfiką profesji i miejscem pracy powinni sięgnąć po obuwie robocze posiadające dodatkowe ocieplenie albo lepszą odporność. Buty BHP pozwalają chronić przed żrącymi i niebezpiecznymi dla ciała substancjami.
Obuwie BHP to bardzo ważny element roboczego stroju, który pozwala uniknąć kontuzji i poważnych uszkodzeń ciała. Dostępne modele różnią się zarówno ceną, jak i właściwościami oraz przeznaczeniem. Przed zakupem należy sprawdzić grubość podeszwy, materiał wykorzystany do produkcji butów oraz występowanie podnoska. Pamiętaj, buty ochronne to inwestycja na lata, na której nie warto oszczędzać.
DOBÓR ODPOWIEDNIEGO OBUWIA OCHRONNEGO I ROBOCZEGO