Rękawice robocze i ochronne

Rękawice robocze i ochronne

Jest 585 produktów.

Pokazano 1-20 z 585 pozycji

Aktywne filtry

Rękawice do ochrony dłoni

Niektóre zawody oraz profesje są szczególnie groźne dla zdrowia, a nawet życia. Właśnie w takich miejscach pracodawca jest zobowiązany do podjęcia odpowiednich środków, żeby skutecznie chronić swoich pracowników. W zależności od rodzaju wykonywanych prac, stosuje się różnego rodzaju elementy wyposażenia, których celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa.


Jednym z podstawowych, a jednocześnie najczęściej wykorzystywanych, narzędzi są rękawice, która chronią przed oparzeniem czy skaleczeniem. Najczęściej wykorzystuje się je w pracach fizycznych, ponieważ to właśnie w trakcie takich obowiązków skóra narażona jest na groźne wypadki. Właśnie dlatego należy podjąć odpowiednie kroki, żeby nie przeciąć palców lub dłoni, a tym samym zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Rękawice robocze do ochrony rąk

W swojej stałej ofercie hurtownia Bezpieczeństwo – BHP poleca niezwykle zróżnicowany i bogaty wybór rękawic ochronnych i roboczych. Proponujemy rękawice ochronne powlekane gumą, nitrylem, poliuretanem czy PCV, jak i rękawice robocze gumowe, lateksowe. W naszym asortymencie odnajdą Państwo także rękawice ochronne jednorazowe posiadające bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są w punktach medycznych, salonach kosmetycznych oraz wszędzie tam, gdzie pracownik może mieć kontakt ze skórą innej osoby.
Nasze rękawice robocze pochodzą tylko i wyłącznie od sprawdzonych i uznanych producentów, co sprawia, że nie tylko spełniają one wszystkie normy bezpieczeństwa, ale także gwarantują doskonały komfort pracy, przy czym są niezwykle trwałe. Posiadamy więc m. in. rękawice robocze Dragon, Brukben, Ruflex, Rmicron, Rtepo, Polirex, RDW, Dragon. Firmy CERVA, REIS, CANIS, ANSELL, PORTWEST, POLSTAR, SECURA, JS-Szewczyk i wielu innych producentów.

Zarówno rękawice robocze jak i ochronne posiadają zróżnicowane właściwości, zależne przede wszystkim od ich przeznaczenia. Co za tym idzie, oferowane przez nas rękawice różnią się materiałem z jakiego zostały wykonane. Dostępne są u nas, chociażby rękawice bawełniane, które w kontakcie ze skórą nie podrażniają jej i nie wywołują reakcji alergicznych. Dzięki temu są na tyle uniwersalne, że znajdą zastosowanie przy wykonywaniu różnych prac. Posiadamy mnóstwo modeli, rozmiarów i kolorów. Jednak tylko wtedy, gdy będą one dostosowane do wykonywanej pracy, można mówić, iż spełniają swoją funkcję. W kategorii „Rękawice robocze i ochronne”, oferujemy rękawice chroniące dłonie przed niepożądanym kontaktem z niebezpiecznymi substancjami oraz działaniem zróżnicowanych warunków atmosferycznych. Wysoka jakość materiałów, z których poszczególne kategorie rękawic zostały wykonane dla komfortu i bezpieczeństwa. Zapewniamy, iż niezależnie od tego, czy  ze skóry, drelichu, bawełny, dziane, nylonowe czy są powlekane bądź tylko nakrapiane wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów. Zapewniają użytkownikom odpowiednią ochronę, są trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki dodatkowym zabezpieczeniom oraz specjalnym wzmocnieniom z licowej skóry lub gumy spełniają przypisane im zadania w każdych warunkach pracy. Z wielu proponowanych przez nas wariantów z pewnością dobiorą Państwo produkt dostosowany do swoich potrzeb. Warto pamiętać o tym, że rękawica robocza powinna być dopasowana do wielkości dłoni oraz długości palców, ponieważ tylko wtedy będzie ona właściwie spełniać swoje zadanie.

Rękawice ochronne od sprawdzonego producenta

Rękawice robocze to bardzo ważny element ubioru każdego pracownika. Nie tylko ochraniają one ręce przed urazami fizycznymi, ale również wpływają w dużej mierze na komfort pracy. Powinny one być więc odpowiednio dopasowane, tak by nie ograniczać ruchów oraz umożliwiać pewny chwyt. Rękawice ochronne to zatem bardzo istotna część garderoby, która powinna być wybierana z równie dużą rozwagą, co inne elementy – obuwie czy odzież. To właśnie one gwarantują nam bezpieczeństwo w bezpośredniej pracy z daną maszyną lub przedmiotem. Należy wziąć od uwagę, że skóra jest szczególnie wrażliwa na działanie różnego rodzaju substancji. Właśnie dlatego w niektórych miejscach pracy noszenie rękawic jest obowiązkiem, który regulują przepisy BHP. Warto wybierać rękawice bawełniane, które są odporne na ścieranie, dzięki czemu nie zużyją się w kontakcie ze skórą, nawet w trakcie długiego eksploatowania.

Oczywiście możemy zdecydować się także na rękawiczki BHP, które będą użytku jednorazowego. Jest to dobre rozwiązanie, szczególnie gdy praca ma charakter krótkofalowy lub gdy rękawiczki muszą być wymieniane z powodów higienicznych. Rękawice dragon to szczególny typ wzmocniony gumą DRAGON. Są one niezwykle elastyczne oraz gwarantują dużą przyczepność. Dodatkowo odporne są na zużycia fizyczne – pęknięcia czy też rozdarcia. N pewno sprawdzą się one idealnie przy pracy na budowie oraz w przemyśle transportowym. Wszystkie nasze produkty wyróżnia duża odporność na warunki atmosferyczne oraz wysoka jakość użytych materiałów. Dzięki temu skutecznie chronią dłonie oraz palce. Jest to szczególnie ważne wszędzie tam, gdzie skóra narażona jest na skaleczenie, poparzenie czy kontakt z niebezpiecznymi substancjami. Zachęcamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty i zakupu rękawic ochronnych.

Czytaj więcej Zobacz mniej