Kategorie

Filtruj produkty

Rozmiar
  • Pokaż więcej Pokaż mniej
Kolor
  • Pokaż więcej Pokaż mniej

Ochrona słuchu 

Ochrona słuchu - jak o nią zadbać?

Ochronniki słuchu są podstawowym sprzętem chroniącym przed hałasem. Bardzo ważny jest w tym przypadku odpowiedni dobór ochrony słuchu. Hałas bowiem ma różną częstotliwość i natężenie. Przy doborze tego typu sprzętu ważne jest zwrócenie uwagi na parametry dB, Hz. Zastosowanie przy pracy w maszynowniach, w budownictwie, produkcji. Wszędzie tam, gdzie występuje duże natężenie fal dźwiękowych krótko lub długotrwałe.

Hałas towarzyszy wykonywaniu wielu zawodów, bywa również towarzyszem wielu imprez bądź prac wykonywanych po sąsiedzku.
Przede wszystkim, jednak w miejscu pracy należy dbać o słuch. Hałas nieodwracalnie zniszczyć może słuch, zwłaszcza kiedy przekracza dopuszczalne normy.

Kiedy zastosowanie środków technicznych, jak akustyczne ekrany bądź wyciszenie maszyn nie wystarczą, pracownik zaopatrzony musi być w indywidualne ochrony słuchu. Ochrony te koniecznie muszą być dobrane do cech indywidualnych pracowników, jak również do wielkości charakteryzujących hałas.

Ochronniki słuchu dla branży BHP

Oferujemy Państwu ochronniki słuchu:

nauszniki przeciwhałasowe, zapewniające perfekcyjną ochronę słuchu w środowisku o podwyższonej ilości decybeli. Dysponujemy produktami w wielu modelach, kolorach oraz zdolnościach tłumienia. W dużej mierze wykonanych z lekkich materiałów ,o idealnej konstrukcji;

- wkładki przeciwhałasowe, pozwalające na znaczną redukcję ilości decybeli i wytłumienia hałasu. Dzięki prostej aplikacji zapewniają użytkownikowi wygodę i komfort.

Oferujemy Państwu środki ochrony słuchu zapewniające bezpieczeństwo i komfort pracy w warunkach narażenia na hałas. W tej kategorii, poniżej znajdziecie Państwo produkty ochrony słuchu do różnego natężenia hałasu.

Ochrona słuchu powinna być zatem wybierana bardzo dokładnie z uwzględnieniem wszystkich parametrów miejsca pracy. Tylko odpowiednio wybrane zatyczki, czy też nauszniki są w stanie zagwarantować ochronę przed uszkodzeniami ucha. Przy wyborze powinniśmy brać pod uwagę oczywiście wytyczne związane z ilością dB oraz Hz, które to stanowią o głośności dźwięków.

Ochronniki słuchu mogą być jednorazowe, jak i wielorazowe. Do tych pierwszych należą miękkie przeciwhałasowe zatyczki, które wykonane są z pianki poliuretanowej. Mają one gładką powierzchnię i są odporne na zabrudzenia, a dodatkowo posiadają stożkowaty kształt ułatwiający aplikację. Z kolei nauszniki użytku wielorazowego przeznaczone są do bardziej ekstremalnej ochrony. Cechują się wysokim poziomem ochrony przed hałasem sięgającym chociażby do 28 dB. Posiadają także grube, miękkie i dość szerokie poduszki zapewniające wygodę podczas długotrwałego noszenia. Dodatkowo, doskonale dopasowują się do naszej głowy i ucha oraz są wygodne w montażu.

Czytaj więcej Zobacz mniej

Menu

Szukaj

Cart

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0.00 zł Podatek
0.00 zł Suma

Zobacz koszyk

Zawartość schowka

Brak produktów

» Zobacz schowki