Filtruj według

Marka

Marka

Wkładki / stopery

Wkładki / stopery

Jest 34 produktów.

Pokazano 1-20 z 34 pozycji

Aktywne filtry

Stopery i zatyczki - najlepsza ochrona uszu

Jedną z metod ochrony słuchu jest stosowanie wkładek lub stoperów. Są to ochronniki słuchu stosowane bezpośrednio w kanale słuchowym. Wkładki mogą być formowane przez producenta lub indywidualnie przez użytkownika. Dzielimy je na jednorazowe i wielokrotnego użytku. Najczęściej są jaskrawego koloru co znacznie zwiększa ich widoczność.

Występują na pałąkach lub połączone są sznurkiem.
W miejscach, gdzie generowany jest duży hałas konieczne są ochronniki słuchu. Ich celem jest zminimalizowanie natężenia hałasu, który dociera do kanału słuchowego. Chronić to ma ów czuły narząd przed uszkodzeniem. Wykonywaniu pewnych prac towarzyszyć może dokuczliwy hałas. Może on trwale zniszczyć słuch, szczególnie gdy przekracza dopuszczalne normy. W mało przyjaznych miejscach pracy, takich jak lotniska, hale przemysłowe, czy budownictwo niezbędna jest indywidualna ochrona pracownika – ochrona słuchu. Stopery, zatyczki i wkładki do uszu są odpowiedzią na potrzeby pracowników narażonych na mało przyjazne dla ucha warunki.

Jakie wkładki przeciwhałasowe wybrać?

Ochronniki słuchu stanowią podstawowe wyposażenie chroniące przed hałasem. Jako, że hałas ma różnorodną częstotliwość i natężenie, ważną kwestię stanowi należyty dobór ochrony słuchu. Przy jego doborze należy zwrócić uwagę na parametry dB, Hz. Wszędzie tam, gdzie dochodzi do  zetknięcia się z dużym natężeniem fal dźwiękowych potrzebne jest stosowanie odpowiednich produktów ochrony słuchu.

Posiadamy ochronniki słuchu niezbędne w pracy oraz w codziennym funkcjonowaniu. Zachęcamy do zapoznania się z ich bogatą ofertą.

Czytaj więcej Zobacz mniej