- today
- favorite 0 polubień
- remove_red_eye 806 odwiedzin
- comment 0 komentarzy
Zimowa odzież robocza - na każde warunki
Odzież robocza realizuje różne potrzeby. Najważniejszą z nich jest ochrona ciała pracownika. Chroni zarówno przed uszkodzeniem ciała, jak i zabrudzeniami. Odzież ochronna i robocza to także wizerunek pracownika i firmy go zatrudniającej.
Podstawowym jednak wyzwaniem stawianym przed pracodawcom jest konieczność wykonywania prac na zewnątrz, gdzie warunki dyktuje pogoda. Takim wyzwaniem jest z pewnością sezon zimowy, zwłaszcza gdy następuje znaczny spadek temperatur. W okresie od 1 listopada do 31 marca zatrudniający ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo swoich pracowników.
Niesprzyjająca aura pogodowa trafia się, o każdej porze roku, pokazują to przechodzące coraz częściej nad Polską wichury, tornada, trąby powietrzne i inne ekstremalne zjawiska pogodowe. Jednak zima to szczególnie trudny czas, opady śniegu, zawieje, zamiecie, uszkodzenia linii energetycznych, pożary spowodowane dogrzewaniem pomieszczeń i wiele innych wypadków losowych. Wtedy to właśnie do pracy na zewnątrz, często w bardzo ciężkich warunkach przystępuje znacznie więcej ludzi, których wyposażyć trzeba nie tylko w odpowiedni sprzęt, ale również w odzież roboczą i ochronną do tych warunków przystosowaną. Istnieją zawody, które wymagają dopełnienia obowiązków bez względu na panujące warunki atmosferyczne. W takich dniach, nieocenione okazują się schronienia, w których pracownicy choć przez chwilę mogą się zagrzać, skorzystać z ciepłego posiłku i wypić coś gorącego.
Jaka odzież ochronna na zimę?
Najważniejsze jednak jest zapewnienie pracującym w takich warunkach osobom właściwej odzieży roboczej, zabezpieczającej przed mrozem, wilgocią i opadami śniegu czy marznącego deszczu. Oprócz butów, kurtek i spodni, pamiętać należy o odpowiednich rękawicach i czapkach, a nawet o termoaktywnej bieliźnie. Jednak zarówno odzież jak i niezbędne do niej akcesoria dobrać należy do rodzaju wykonywanej pracy.
Odzież ochronna zimą, ma przede wszystkim chronić pracownika przed wychłodzeniem i odmrożeniami. Dlatego wybierać należy odzież certyfikowaną zgodnie z odpowiednimi dla niej normami. Więcej znajdą Państwo na bezpieczenstwo-bhp.pl. Wybierając produkty wysokiej jakości można mieć pewność, że będą w miarę możliwości lekkie i nie będą one krępować ruchów. Zatem zapewnią komfort pracy w tych i tak niesprzyjających warunkach. Istotną kwestię stanowi bezpieczeństwo, dlatego należy dbać również o odpowiednią widoczność pracowników.
- Ocena ryzyka zawodowego w 5 krokach
- JAK SKUTECZNIE CHRONIĆ TWARZ I OCZY W TRAKCIE WYKONYWANIA PRACY
- Praca na rusztowaniach
- Rękawice chemoodporne – zastosowanie
- Kobieta ciężarna w pracy
- Ergonomia stanowisk pracy, wypadek przy pracy
- Wentylacja i klimatyzacja. Rodzaje wentylacji BHP
- KONSEKWENCJE DLA PRACODAWCY ZA NIEWYPEŁNIENIEM OBOWIĄZKÓW Z ZAKRESU BHP
Komentarze (0)