Rękawice antyprzecięciowe

Zdjęcie pochodzi ze strony freepik.com

Rękawice przeciwprzecięciowe

Rękawice antyprzecięciowe polecane są w szczególności pracownikom przemysłu metalowego i tworzyw sztucznych, hut szkła, zakładów monterskich, jak również tam gdzie potrzebna jest profesjonalna ochrona przed przecięciem. Ten szczególny rodzaj rękawic ochronnych wykonuje się z mieszanki tworzyw sztucznych, poliestru oraz stali nierdzewnej. Gwarantuje to maksymalny czas ich  użytkowania oraz bardzo dobry komfort pracy.
Ich przeznaczenie do specyficznych prac montażowych znajdują szerokie zastosowanie w miejscach manipulowania przedmiotami o ostrych obrzeżach oraz na stanowiskach gdzie konieczna jest wysoka odporność na przetarcie.

Dla zastosowania w przemyśle spożywczo-przetwórczym projektowane są również odpowiednie modele rękawic antyprzecięciowych, gwarantujące nie tylko ochronę samych dłoni, ale również przedramienia. Przepisy BHP określają parametry odnoszące się do bezpośredniego ich kontaktu z żywnością. A coraz to nowsze technologie pozwalają na produkcję tych rękawic metodą dziania bez szwów co zapewnia wysoką wygodę użytkowania. Ze względu na możliwość wielokrotnego prania w temperaturze do 95°C, zwłaszcza w porównaniu do rękawic stalowych uwzględnić należy aspekty ekonomiczne ich użytkowania.

Na rynku artykułów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy można dziś znaleźć bogaty asortyment produktów przeznaczonych do wszelkiej ochrony zarówno tej indywidualnej, jak i zbiorowej. Jednak rolą pracodawcy i służb zatrudnionych do oceny i ich zakupu jest znalezienie produktu wysokiej jakości, chroniącego pracownika przed zagrożeniami i następstwami odniesionych urazów.

Każda praca w warunkach szczególnych potrzebuje indywidualnego podejścia, tak więc do ochrony przed urazami mechanicznymi najczęściej stosuje się rękawice wykonane z mieszanki tworzyw sztucznych, poliestru oraz stali nierdzewnej. Rękawice dające ochronę przed lekkimi i średnimi urazami mechanicznymi spełniać muszą wymagania wytrzymałości na ścieranie, przecięcie, przekłucie i rozdzieranie, dla których określa się poziomy skuteczności, a im wyższy jest ten poziom, tym wyższy jest stopień ochrony, jaki zapewnia dana rękawica.
Rękawice antyprzecięciowe chronić więc muszą skórę rąk przed jej uszkodzeniami oraz zapewnia komfort pracy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.