Kategorie

Filtruj produkty

Rozmiar
  • Pokaż więcej Pokaż mniej
Kolor
  • Pokaż więcej Pokaż mniej

Ochrona oczu i twarzy 

Ochrona oczu w pracy - jak ją zapewnić?

Wszędzie tam, gdzie występuje narażenie twarzy człowieka na odpryski, bryzgi itp. konieczne jest stosowanie ochrony oczu i twarzy. Podstawową ochronę wzroku stanowią okulary. Dobór tego typu zabezpieczenia jest konieczny. Obowiązek ich stosowania jest wszędzie tam gdzie występuje nawet minimalne stężenie opiłków, wirów, bryzgów itp. Szczegółowe informacje określone są w normie PN-EN 168 i PN-EN 166. Okulary ochronne z naszej oferty posiadają certyfikaty.

Są idealne do ochrony przed czynnikami biologicznymi, chemicznymi, mechanicznymi, termicznymi i wieloma innymi – produkty do zabezpieczania oczu i twarzy wykonane zostały z najlepszych materiałów i w związku z tym spełniają swoją rolę w różnych warunkach pracy. Ze względu na rodzaj, zastosowanie i sposób wykonania dzielimy je na:

  • okulary ochronne i gogle,
  • osłony twarzy,
  • przyłbice i tarcze spawalnicze.

Wszystkie mają na celu uniknięcie wypadków, do których dochodzi bardzo często, a z których aż 90 procent dałoby się uniknąć z odpowiednim zabezpieczeniem. Ludzkie oko jest szczególnie narażone na działanie rozmaitych czynników, w związku z czym zaopatrzyliśmy nasz sklep tylko w najwyższej jakości rozwiązania, które dzięki szczelności oraz zabezpieczaniu narażonych na uszczerbek części twarzy znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Kupno okularów ochronnych to gwarancja bezpieczeństwa, bowiem posiadają one nietłukące się szybki, a dzięki specjalnemu barwieniu są w stanie chronić oczy przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych, podczerwonych czy zbyt jaskrawym światłem. Ich wielkim atutem jest także wygoda użytkowania.

Gogle i okulary robocze - podstawa BHP

Każdy dobry pracodawca powinien dbać o środki ochrony oczu i twarzy swoich pracowników. Są to jak wiadomo miejsca najbardziej narażone i najdelikatniejsze, dlatego też tak ważna jest ochrona twarzy. Akcesoria do tego przeznaczone to oczywiście różnego rodzaju gogle, okulary, maski czy też całe przyłbice. Ze względu na swoja budowę ochraniają w mniejszym lub większym stopniu naszą twarz przed wieloma niesprzyjającymi czynnikami.

Gogle ochronne stosowane są zwykle we wszystkich miejscach gdzie istnieje narażenie oczu na opiłki, bryzgi, czy wiry. Są one zatem bardzo pomocne przy zagrożeniach fizycznych. Często pokryte są powłoką antifog, która zabezpiecza je przed parowaniem, nie utrudniając przez to widoczności. Okulary ochronne BHP to także gogle, a nawet przyłbice stosowane przy pracy chociażby ze spawarką czy szlifierką. Zapobiegają one negatywnemu działaniu światła poprzez filtry UV i IR. Poza tym, dają możliwość indywidualnego dopasowania przyłbicy do rozmiaru głowy, a także zapewniają ochronę przed uderzeniami.

Czytaj więcej Zobacz mniej

Menu

Szukaj

Cart

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0.00 zł Podatek
0.00 zł Suma

Zobacz koszyk

Zawartość schowka

Brak produktów

» Zobacz schowki