Ocieplane

Rękawice robocze ocieplane

Rękawice ocieplane robocze idealnie nadają się nie tylko do pracy, ale również na co dzień. Oferujemy produkty sprawdzające się także jako wkłady do rękawic innego typu, jak na przykład rękawice termoodporne. Bogaty wybór pozwoli Państwu wybrać rękawice robocze ocieplane do różnego zastosowania, między innymi w budownictwie, pracach mechanicznych czy wykorzystywane na przykład przez piekarzy.

Rękawice do pracy w niskich temperaturach

Prace wykonywane przez pracownika na zewnątrz lub w niskich temperatury wymagają zabezpieczenia termicznego. Do ochrony rąk służą w tym przypadku rękawice ocieplane. Często jest to rękawica o różnej, odpowiedniej do wykonywanej pracy powłoce zewnętrznej. W zależności od specyfiki wykonywanej pracy, wewnętrzna ocieplina wykonana jest w ten sposób, żeby zminimalizować ograniczenia w manualności. W naszej ofercie znajdą Państwo rękawice chroniące w niskich temperaturach oraz skrajnie wysokich.

Ocieplane

Rękawice robocze ocieplane

Rękawice ocieplane robocze idealnie nadają się nie tylko do pracy, ale również na co dzień. Oferujemy produkty sprawdzające się także jako wkłady do rękawic innego typu, jak na przykład rękawice termoodporne. Bogaty wybór pozwoli Państwu wybrać rękawice robocze ocieplane do różnego zastosowania, między innymi w budownictwie, pracach mechanicznych czy wykorzystywane na przykład przez piekarzy.

Rękawice do pracy w niskich temperaturach

Prace wykonywane przez pracownika na zewnątrz lub w niskich temperatury wymagają zabezpieczenia termicznego. Do ochrony rąk służą w tym przypadku rękawice ocieplane. Często jest to rękawica o różnej, odpowiedniej do wykonywanej pracy powłoce zewnętrznej. W zależności od specyfiki wykonywanej pracy, wewnętrzna ocieplina wykonana jest w ten sposób, żeby zminimalizować ograniczenia w manualności. W naszej ofercie znajdą Państwo rękawice chroniące w niskich temperaturach oraz skrajnie wysokich.

Jest 67 produktów.

Pokazano 1-20 z 67 pozycji

Aktywne filtry

Wybór rękawic ocieplanych nie może być przypadkowy, a wręcz przeciwnie – należy je dopasować do charakteru wykonywanej pracy oraz pełnionych obowiązków i warunków,  jakie można tam zastać. Przy wyborze dobrego modelu dłonie nie tracą ciepła, nie ograniczają ruchów i spełniają swoją ochronną funkcję. Celem niniejszego artykułu jest wskazanie, jak dobrze wybrać środki ochrony indywidualnej, które idealnie sprawdzą się zimą oraz na jakie cechy warto zwrócić szczególną uwagę. 

Jak chronić dłonie pracowników jesienią i zimą?

W Polsce panują bardzo zmienne temperatury – jesienią możemy czasem chodzić w samej bluzie i z odkrytą głową, a już kilka dni później przychodzi zimny front i nie sposób obejść się bez zimowej kurtki, czapki i ocieplanych rękawic. Tak samo zimą i wiosną. Dzisiaj skupimy uwagę na ostatniej z wymienionych części garderoby, czyli rękawicach ocieplanych. Wybór właściwego modelu przyczynia się do odczuwania komfortu termicznego i ułatwia wykonywanie powierzonych zadań. Zabezpieczenie przed zimnem umożliwi pracę, nawet jeżeli wymagane są precyzyjne ruchy, a to wszystko ze względu na zastosowanie właściwych materiałów, szwów oraz fasonu. Warto jednak mieć świadomość, że rękawice ocieplane spełniają swoją funkcję tylko w przypadku, gdy są dobrane zgodnie z występującymi w miejscu pracy zagrożeniami i czynnikami ryzyka, a także w przypadku, kiedy rozmiar rękawic odpowiada kształtowi i rozmiarowi dłoni. 

Gdzie można wykorzystać rękawice ocieplane?

Rękawice ocieplane są dedykowane do wszystkich prac odbywających się w niskiej temperaturze, gdzie oprócz dyskomfortu związanego z zimnem, występuje również uciążliwy wiatr czy duża wilgotność. W każdym z tych środowisk środki ochrony indywidualnej wyposażone w dodatkową warstwę sprawdzą się wprost znakomicie. Wśród podstawowych cech rękawic ocieplanych można wymienić:

- izolację od źródła zimna, 

- dbałość o zachowanie komfortu cieplnego w środku rękawicy, 

- ochronę mechaniczną, 

- zabezpieczenie przed odmrożeniami.

Jeżeli wybór padł na dobrej jakości rękawice ocieplane użytkownik zyskuje także dużą manualność, co jest bardzo istotne we wszystkich pracach wymagających wysokiej precyzji. Warto jeszcze zaznaczyć, że rękawice zimowe są odporne na wilgoć, dlatego można je używać również w trakcie opadów deszczu czy śniegu. Nie mamy tutaj na myśli, tylko ich wodoszczelności, gdyż ta cecha wiąże się z zastosowaniem po każdej stronie warstwy nieprzemakalnego materiału. Te warstwy oczywiście zapobiegają przedostawaniu się wody do środka i zapewniają suchość, ale jednocześnie ograniczają ruchy i inne funkcje, które są potrzebne do właściwego korzystania z rękawic i kontynuowania pracy zgodnie z wymogami. 

Materiał zastosowany w rękawicach ocieplanych pozwala skórze oddychać i co bardzo istotne, nie chłonie wilgoci. Bardzo ważne są także właściwości schnące materiału, gdyż jak wiemy, rękawice są używane do prac w wilgotnych środowiskach. 

Jakie materiały są używane do produkcji rękawic ocieplanych?

Do produkcji rękawic ocieplanych wykorzystuje się różnorodne materiały. Najczęściej można spotkać modele z przędzy akrylowej, skóry naturalnej albo tkaniny. Z kolei w środku, do produkcji ocieplenia rękawic wykorzystany zostaje:

- akryl, 

- bawełna, 

- poliester (jako polar). 

Na zewnątrz stosuje się lateks albo nitryl. 

Jak dobrze wybrać rękawice ocieplane? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Rękawice ocieplane używane są w różnych branżach, dlatego powinny spełniać wiele wymogów. Jednak w trakcie wyboru trzeba skupić się na indywidualnych kwestiach i przeznaczeniu. Wybór należy rozpocząć od sprawdzenia materiału, który posłużył do produkcji rękawic. Dla prac, w których bardzo ważne jest zachowanie precyzji, należy zdecydować się na cienkie rękawice, żeby nie utrudniały wykonywanych czynności, a stanowiły cenne zabezpieczenie. Koniecznie należy sprawdzić część chwytną wybieranego modelu – w taki sposób można upewnić się, że powierzchnia nie jest zbyt śliska. 

Jeżeli użytkownik pracuje w naprawdę wymagających warunkach albo większą część swojej pracy spędza na zewnątrz, dobrym rozwiązaniem są rękawice ocieplane ze spienionym lateksem. Zapewniają one wysoki komfort termiczny, co jest bardzo ważne dla osób wykonujących swoje obowiązki na siarczystym mrozie. Lateks to dodatkowa warstwa izolująca od zimna. 

Przed wyborem konkretnego modelu trzeba koniecznie sprawdzić wszystkie parametry. Opisy znajdujące się poniżej powinny ułatwić zakup. 

Jakie są rodzaje rękawic ochronnych ocieplanych?

Rękawice ochronne ocieplane dostępne są w wersji:

- Rękawice ocieplane powlekane

- rękawice ocieplane PCV

- rękawice ocieplane skórzane

- rękawice ocieplane polarowe

- rękawice termoodporne

Rękawice ocieplane powlekane

Rękawice ocieplane powlekane to doskonały środek ochrony indywidualnej dla wszystkich osób, którym zależy na wysokim poziomie manualności, a także mocnym i stabilnym chwycie przedmiotów. Prezentowany model występuje w wersji powleczonej lateksem oraz nitrylem. Rękawice przypominają rękawice robocze standardowe oraz rękawice robocze zimowe, czyli zawierają cenne właściwości obu modeli. Rękawice powlekane cieszą się niesłabnącą popularnością, a to ze względu na określanie ich jako model w pełni uniwersalny. 

Lateks doskonale sprawdza się przy ujemnych temperaturach, a co ważne nie traci wtedy swoich cennych właściwości. Zapewnia doskonałą chwytność. Rękawice powleczone lateksem wielokrotnie powstają z dzianiny odblaskowej – to zapewnia dobrą widoczność po zapadnięciu zmroku.

Z kolei modele ocieplone nitrylem mają takie same właściwości i cechy, jak rękawice ocieplone lateksem, jednak wśród dodatkowych korzyści wymienia się możliwość pracy z olejami i asfaltem. 

Rękawice ocieplane PCV

Rękawice ocieplane PCV są przeznaczone do prac, w których kontakt z wodą stanowi stały element pracy. Producenci wykorzystują gumę do pokrycia tego modelu, gdyż wykazuje ona właściwości wodoodporne i sprawia, że materiał nie zostaje przemoczony. Specjalistyczne modele dedykowane do pracy z wodą sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż tradycyjne produkty i zapewniają maksymalny komfort. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie każdy ocieplany model wykonany z gumy jest szczelny w takim samym stopniu. 

Rękawice ocieplane wzmacniane skórą

rękawice ocieplane wzmacniane skórą najlepiej sprawdzą się na budowach oraz przy transporcie ciężkich przedmiotów, co oznacza, że nadają się do przemysłu ciężkiego, ale świetnie sprawdzą się również w branży mechanicznej. W tym modelu bardzo często stosuje się dodatkowe wzmocnienia części chwytnej, co przekłada się na wysoki poziom zabezpieczenia przed rozdarciami. 

Decydując się na ten model, można wybrać zimowe rękawice skórzane oraz wzmacniane skórą z mankietami, które doskonale sprawdzą się do ciężkich prac umożliwiających montaż konstrukcji stalowych i do przenoszenia ciężkich przedmiotów mających szorstkie krawędzie. 

Druga propozycja to ocieplane rękawice monterskie – zapina się je na rzep i są dedykowane głównie do precyzyjnych prac i dla kierowców. 

Rękawice ochronne polarowe

Rękawice polarowe doskonale chronią przed utratą ciepła, ale nie wykazują żadnej odporności na wilgoć i wodę. Ten model jest idealnym rozwiązaniem do nieskomplikowanych i niewymagających prac, pod warunkiem że nie występuje w nich śnieg oraz woda. Jeżeli mamy przy sobie dosyć cienkie rękawice polarowe to można je nosić razem z innym modelem rękawic (na przykład wodoszczelnych), którym brakuje ocieplenia. Zapewniają przyjemne ciepło. 

Rękawice ochronne termoodporne

Rękawice termiczne są używane w miejscach, gdzie pracownik jest narażony na kontakt z gorącymi i zimnymi przedmiotami. Warstwa ocieplania stanowi doskonałe zabezpieczenie przed ciepłem i przenikliwym zimnem, co sprawia, że dłoń nie jest narażona na działanie wysokiej i niskiej temperatury i jednocześnie skutki uboczne z tym związane. Ten rodzaj doskonale sprawdza się w przemyśle spożywczym. Trzeba także podkreślić, że omawiany model jest zgodny z wysokimi normami bezpieczeństwa, a zasady produkcji są znacznie bardziej wymagające niż dla innych rękawic ocieplanych. 

Normy w rękawicach ocieplanych

Normy bezpieczeństwa stosowane przez producenta to gwarancja doskonałej jakości i maksymalnego bezpieczeństwa w trakcie pracy. Pracownicy nie powinni sięgać po rękawice ocieplane zaliczane do I kategorii ochronnej, gdyż nie okażą się dla nich wystarczające. 

Oprócz podstawowych norm, do których zaliczamy EN420 oraz EN388, trzeba także zwrócić uwagę na wskaźnik odporności rękawicy na zimno, do czego służy norma EN511:2006. Norma pozwala wyznaczyć  odporność rękawicy na zimno konwekcyjne i kontaktowe oraz wodoszczelność roboczej rękawicy ocieplanej. 

Im wyższa cyfra wpisana przez producenta, tym wyższy jest poziom ochrony, a co za tym idzie — zabezpieczenie przed zimnem. Jeżeli dany model nie został sprawdzony pod tym kątem, nie podaje się żadnej cyfry, zamiast tego wpisuje się znak X. 

Czy rękawice ocieplane nosi się tylko zimą?

Nazwa wskazuje, że rękawice ocieplane powinny być noszone zimą, kiedy środki ochrony indywidualnej są noszone w celu zapewniania komfortu termicznego i ochrony przed wyziębieniem. Jednak w wielu profesjach ciepłe rękawice są dedykowane przez cały rok, a nie tylko przez kilka miesięcy. Chodzi przede wszystkim o osoby, które pracują w chłodniach, mrożniach oraz innych zakładach, gdzie użytkownicy muszą bezustannie zmagać się z wilgocią i chłodem. 

Zastosowanie warstwy termicznej przekłada się na zabezpieczenie dłoni nie tylko w skrajnie niskich temperaturach, ale również bardzo wysokich. Trzeba zaznaczyć, że odnosi się to przede wszystkim do modeli spawalniczych. 

Właściwie dobrane rękawice ocieplane zabezpieczają przed utratą ciepła, jednocześnie zapewniając wysoki poziom komfortu w trakcie noszenia. Środki ochrony indywidualnej nie mogą utrudniać pracy, a użytkownicy muszą mieć zapewnione zdolności manualne i możliwość manewrowania dłońmi. Wybór odpowiedniego modelu dostosowanego do rodzaju wykonywanej pracy jest bardzo ważny. Kluczowe znaczenie odgrywa także właściwe dopasowanie – rękawice nie mogą być zbyt obszerne, gdyż przedostanie się do nich śnieg czy deszcz, a także wywołają dyskomfort. Z kolei za ciasne rękawice mają wpływ na krążenie krwi i zaburzają manualność. 

Sprawdzenie przypisanych norm i certyfikatów to kwestia, o której nigdy nie można zapominać. Do tego producent wskazuje, jakie jest przeznaczenie konkretnego modelu i gdzie warto z niego skorzystać. Trzeba sugerować się jego zaleceniami. Zastosowany materiał musi być trwały, solidny, odporny i przyjemny w dotyku. 

Rękawice ocieplane – kilka słów podsumowania

Nasze dłonie są bardzo wrażliwe i źle znoszą niskie temperatury. Niekorzystnie wpływają na nie także różnorodne czynniki używane w trakcie pracy, narzędzia i inny sprzęt. Jeżeli palce narażone są na zimno i urazy szansa na wykonywanie precyzyjnej i dokładnej pracy zostaje ograniczona. Pojawia się także dyskomfort, którego można przecież uniknąć. Właśnie z tego względu warto zaopatrzyć się w wytrzymałe i bardzo wygodne rękawice ocieplane, które są dedykowane dla każdego, kto pracuje w niskich temperaturach, przy wilgoci, chłodzie oraz w trudnych warunkach. Sięgają po nie budowlańcy, monterzy, spawacze, szlifierzy, brukarze, mechanicy, drwale, leśnicy, rybacy, kierowcy, osoby pracujące w magazynach oraz służby ratownicze. Co ważne, ze względu na cenne właściwości środków ochrony indywidualnej sprawdzają się także do prywatnego użytkowania i noszenia na co dzień. Można je nosić do prac na zewnątrz, czyli na przykład odświeżania. Są przydatne w trakcie wyjścia na spacer, uprawiania sportu czy jazdy wymarzniętym samochodem.

Rękawice ocieplane mają przede wszystkim chronić przed zimnem, ale oprócz zagwarantowania komfortu termicznego chronią dłonie przed innymi czynnikami i zagrożeniami. W trakcie zakupów trzeba wziąć pod uwagę środowisko pracy i zagrożenia w nim występujące, wymagane normy i kategorie. Niemałe znaczenie odgrywają także informacje wpisane przez producenta.