RĘKAWICE ANTYWIBRACYJNE VIBRATON
28.00 zł
RĘKAWICE ANTYWIBRACYJNE VIBRATON
Dla osób wykonujących prace przy urządzeniach drżących, posiadamy w naszej ofercie rękawice antywibracyjne. Celem zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom zostały ustalone konkretne normy prawne. Dopuszczenie więc operatora tego typu maszyny do pracy bez tego rodzaju zabezpieczenia, które są pewnego rodzaju amortyzatorem drgań o różnej częstotliwości, jest naruszeniem prawa. Aby uniknąć kar dla pracodawców, nasza firma oferuje Państwu gamę produktów posiadających atesty i certyfikaty.
W naszej ofercie znajdują się rękawice antywibracyjne, które dzięki dodatkowym zabezpieczeniom chronią również właściciela przed takimi maszynami, jak piła łańcuchowa. Proponujemy rozwiązania takich renomowanych producentów, jak R.E.I.S., bądź CERVA, którzy od wielu lat cieszą się popularnością w branży produktów BHP.
RĘKAWICE ANTYWIBRACYJNE VIBRATON
Rękawice ochronne antywibracyjne ATTHIS
Rękawice ochronne RAPTOR rozm. L
Zastosowanie odpowiednich materiałów oraz konstrukcji sprawia, że rękawice wykazują właściwości tłumiące i nie ulegają zniszczeniu pod wpływem wibracji oraz uderzeń. To najlepszy sposób, żeby ochronić dłonie w trakcie wykonywania pracy i jednocześnie zabezpieczyć je przed urazami. Warto wiedzieć, jak dobrać odpowiednie rękawice antywibracyjne i na jakie czynniki zwrócić szczególną uwagę? Wybór dobrej jakości sprzętu ochronnego to gwarancja efektywnego wykonywania powierzonych obowiązków oraz zapewnienie pracownikom zdrowia i dobrego samopoczucia.
Rękawice antywibracyjne stanowią jeden z najważniejszych dodatków do pracy wykonywanej z wykorzystaniem młotów pneumatycznych, ciężkich maszyn oraz elektronarzędzi. Jest to uwarunkowane wytwarzaniem intensywnych wstrząsów, co przekłada się na nieprzyjemne uczucie, nadmierne drżenie oraz obciążenie mięśni, kości, nerwów. Pracownicy szybko się męczą, dochodzi do tego również gorsza jakość wykonywanej pracy. Aby uniknąć negatywnych skutków związanych z używaniem ciężkiego sprzętu, stosuje się dobrej jakości rękawice antywibracyjne. Producent musi zagwarantować wykorzystanie odpowiednich materiałów, wymaganą stabilność oraz wytrzymałość.
Rękawice antywibracyjne mają na celu zabezpieczenie nerwów występujących w naszych dłoniach i ramionach przed uszkodzeniami. Do uszkodzeń dochodzi poprzez wibracje i drgania pochodzące z narzędzi elektrycznych. Sprzęt ochrony indywidualnej jest dedykowany dla każdego pracownika korzystające z ciężkiego sprzętu, a wśród nich:
Pracownicy czasem nie zdają sobie sprawy, jak poważne są konsekwencje używania narzędzi wibracyjnych, które służą do przecinania betonu czy drewna. Drgania przedostają się do miękkich tkanek występujących w rękach. Dobrze zaprojektowane rękawice to gwarancja ochrony przed kontuzjami i należyta dbałość o pracowników.
Rękawice antywibracyjne są używane wśród pracowników branży:
Regularne stosowanie rękawic to zabezpieczenie przez chronicznym bólem oraz utratą zręczności i czucia, a to wszystko, dzięki ograniczonemu przenoszeniu wibracji z narzędzi i maszyn używanych do pracy.
Zastosowany materiał sprawia, że dłonie nie są zmęczone, co daje lepsze efekty w trakcie wykonywania pracy. Rękawice muszą być dopasowane do warunków panujących w zakładzie i zagrożeń – wybrane modele zabezpieczają również przed zimnem, ciepłem czy przecięciami.
Rękawice antywibracyjne są dedykowane do pracy z maszynami i urządzeniami. Im bardziej zaawansowana technologia, tym wyższa ochrona i łagodzenie niekorzystnych dla zdrowia i samopoczucia skutków związanych z wibracjami. Rękawice antywibracyjne są projektowane w taki sposób, żeby ochrona łączyła się z możliwością wykonywania powierzonych obowiązków. Zabezpieczenie ciała przed wibracjami jest szczególnie istotne.
Rękawice są zaliczane do środków ochrony indywidualnej. W trakcie produkcji stosuje się dodatkowe warstwy polimerowych materiałów, dzięki czemu drgania są jeszcze bardziej tłumione, co dla pracowników oznacza większy komfort w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Specyfiką rękawic jest pochłanianie ograniczonych częstotliwości generowanych przez urządzenia i maszyny wibracji. Dzięki nim można ochronić się przed:
W trakcie używania szlifierki kątowej, piły łańcuchowej czy wiertarki elektrycznej dłonie pochłaniają wibracje i wstrząsy – jest to szczególnie problematyczne dla osób, które korzystają z tych urządzeń i sprzętu przez większą część swojego dnia.
Jeśli w miejscu pracy zabraknie rękawic antywibracyjnych, istnieje duża szansa, że pracownik będzie zmagał się z HAVS (syndrom wibracji dłoni i ramion). Mowa o chorobie znanej również pod nazwą białe palce, która dotyka sporą część zatrudnionych osób. Jednym ze skutków ubocznych omawianej dolegliwości jest ograniczenie wrażliwości rąk, co znacznie utrudnia pracę zawodową oraz zmaganie się z codziennymi czynnościami. Dla osób z HAVS wykonywanie obowiązków wymagających kontroli czy precyzji staje się szczególnie problematyczne. Jednak wybór rękawic antywibracyjnych pochłaniających wstrząsy przyczyni się do zapobiegania chorobom, dolegliwościom i innym schorzeniom. Wystarczy je odpowiednio dobrać.
Rękawice antywibracyjne mają chronić przed drganiami pochodzącymi z narzędzi i maszyn. Przed zakupem warto sprawdzić, jakie występują rodzaje rękawic:
Rękawice antywibracyjne to niezbędna ochrona rąk i gwarancja ciągłości pracy nawet w przypadku stosowania narzędzi i sprzętu generującego silne wibracje, które w trakcie regularnego stosowania przekładają się na poważne problemy ze zdrowiem.
Wkładanie rękawic to najlepsza i jednocześnie najskuteczniejsza forma zabezpieczenia rąk. Przypomnijmy, że długotrwałe drgania przyczyniają się do uszkodzenia kości, naczyń krwionośnych, ścięgien, nerwów i mięśni. W trakcie wykonywania codziennej pracy można bardzo sobie zaszkodzić. Na skutek działania wibracji zmagamy się z HAVS oraz zespołem cieśni nadgarstka.
Przez określenie HAVS rozumiemy:
Schorzenia HAVS to tylko jeden ze skutków ubocznych nadmiernych wibracji, gdyż występuje również zespół cieśni nadgarstka, który objawia się osłabieniem, bólem rąk i palców, a także uciążliwym drętwieniem.
Nie warto zmagać się z poważnymi stanami chorobowymi i pogorszeniem zdrowia – trzeba temu zapobiegać – wystarczy stosować odpowiednie rękawice antywibracyjne.
Zakup rękawic antywibracyjnych musi być dokładnie przemyślany i należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów.
Zacznijmy od materiału wykorzystanego do produkcji, bo to jedna z najważniejszych kwestii. Niezawodny sprzęt, który doskonale zabezpieczy pracowników przed skutkami ubocznymi wibracji, musi być wytrzymały, odpowiednio uszyty i wygodny. Kiedy w miejscu pracy istnieje ryzyko występowania przebić i uderzeń, zdecyduj się na mocny tkany materiał typu kevlar. Z kolei w przypadku pracy na wolnym powietrzu w trudnych warunkach ważna jest podszewka termiczna gwarantująca ciepło i suchość. Dopasowana i bezszwowa konstrukcja sprawdzi się w pracach wymagających precyzji i dobrego czucia. Dodajmy jeszcze, że zastosowany materiał musi ułatwiać chwytanie narzędzi.
Wybierane rękawice antywibracyjne muszą być wygodne, gdyż wielu pracowników nosi je przez kilka godzin każdego dnia. Nie decyduj się na nieporęczne oraz sztywne modele, gdyż zamiast wygody pracownicy będą odczuwać dyskomfort, co przełoży się na jakość ich pracy. Kiedy rękawice są nieprzyjemne w dotyku i nie gwarantują swobody ruchów, istnieje spore ryzyko, że zatrudnione osoby nie będą ich nosić przez cały czas wykonywania pracy, co zwiększa ryzyko kontuzji i na pewno odbije się na ich zdrowiu oraz samopoczuciu. Jak znaleźć wygodne rękawice? Jeszcze przed zakupem należy skontrolować ich giętkość w tylnej części dłoni. Jeśli w miejscu poddawanym kontroli znajduje się sporo gumy, użytkownik będzie odczuwał spory dyskomfort.
Bardzo ważne, aby wybierane rękawice były wytrzymałe, gdyż są używane do pracy z młotami pneumatycznymi i innymi narzędziami wibracyjnymi, które mogą powodować poważne uszkodzenia. Nietrwałe rękawice nie wytrzymają wszystkich ciśnień występujących w zakładzie i w efekcie czego szybko się zniszczą. To dodatkowy wydatek, którego można przecież uniknąć, wybierając właściwy model.
Rękawice antywibracyjne powinny być przewiewne, gdyż wielu pracowników nosi je przez cały dzień. Doskonałe efekty przynosi wybór materiału o strukturze siateczki, gdyż gwarantuje przepływ powietrza. Właściwa cyrkulacja sprawia, że dłonie nie pocą się, nie ślizgają i użytkownik nosi rękawice przez cały czas wykonywania obowiązków zawodowych z ciężkim sprzętem.
Jakże pożądaną cechą rękawic jest radzenie sobie w zmiennych warunkach pogodowych. Mowa nie tylko o odporności na czynniki atmosferyczne, ale również dobrym zabezpieczeniu przed uderzeniami, wodą, silnymi podmuchami wiatru oraz intensywnymi promieniami słonecznymi. Wodoszczelne modele doskonale chronią w trakcie ulewy i dodatkowo mają zdolność pochłaniania potu.
Chwytność rękawic to kolejny czynnik, który wymaga sprawdzenia. Co ciekawe, ta cecha jest uwarunkowana środowiskiem pracy, czyli miejscem używania. Na przykład sprzęt ochrony indywidualnej noszony w tłustym środowisku powinien powstać z materiału o właściwościach pochłaniających olej. Tłuszcz nie gromadzi się na powierzchni, dzięki czemu praca jest bezpieczniejsza i bardziej efektywna. W tłustym środowisku najlepiej korzystać model uszyty z syntetycznego i jednocześnie porowatego materiału. Z kolei bawełna sznurowana sprawdzi się w każdych warunkach, również ze względu na doskonałą chwytność.
Oprócz dobrej jakości materiału, wytrzymałości i dobrej chwytności na uwagę zasługuje także materiał zastosowany do wyściełania rękawic i wzornictwo. Grubość wyściółki materiału jest uzależniona od miejsca wykonywanej pracy i używanego sprzętu. W przypadku ciężkich narzędzi, do których zalicza się piła łańcuchowa, najlepszym rozwiązaniem będzie twarda wyściółka wyposażona w kilka warstw. Z kolei dla użytkowników wiertarki świetnie sprawdzi się uniwersalny i cienki materiał, który gwarantuje zręczność i precyzyjną kontrolę nad wykonywanymi ruchami.
Właściwie dobrane rękawice antywibracyjne to gwarancja doskonałej ochrony, zabezpieczenia przed szkodliwymi wstrząsami i wibracjami. Wkładając sprzęt ochrony indywidualnej, można uniknąć poważnych kontuzji, a nawet niepełnosprawności. Stosowanie rękawic to także gwarancja zachowania wrażliwości dłoni, co przekłada się na wydajność w trakcie pracy i precyzję. Wybór rękawic antywibracyjnych nie może być przypadkowy.