Kategorie

Filtruj produkty

Rozmiar
  • Pokaż więcej Pokaż mniej
Kolor
  • Pokaż więcej Pokaż mniej

Rękawice Termoodporne 

Jakie rękawice chroniące przed zimnem wybrać?

Doskonałą ochronę rąk przed zimnem oraz ciepłem do 500°C przy pracach, w których występuje zagrożenie poparzenia lub wychłodzenia kończyn górnych, zapewniają rękawice termoodporne. Modele chroniące przed zimnem reguluje norma EN 511:1994, a w zakresie wysokich temperatur ciepła norma EN407. Stosowane są one w szczególności w przemyśle szklarskim i ceramicznym, a także mechanicznym (gdzie występuje spawanie, cięcie metali na gorąco, zgrzewanie). Modele stosujące się do norm EN 407:2004 lub PN-EN 407:2007 wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, spożywczym, w hutnictwie, przy odlewnictwie, w straży pożarnej. Wszystkie przydają się również podczas chłodniejszych dni w okresie jesiennym, a nawet zimowym.

Rękawice termoodporne - skuteczna ochrona przed ciepłem

Do prac w trudnych warunkach nie wystarczą rękawice robocze ogólnego użytku, gdyż nie są one w stanie poradzić sobie choćby w pracy zarówno z bardzo wysoką, jak i z bardzo niską temperaturą. Aby nie narażać dłoni na poważne zagrożenie polecamy rękawice termoodporne. Zapewniają one bezpieczeństwo i komfort pracy.

Unikalne technologie używane do produkcji rękawic termoodpornych zapewniają skuteczną ochronę rąk przed poparzeniem. Technologiczne atrybuty produktu sprawiają, że rękawice z tej kategorii powszechnie używane są w przemyśle cukierniczym, piekarniczym, gałęziach przemysłu metalowego, hutniczego, a także w laboratoriach badawczych i naukowych.
Te same unikalne technologie chronią dłonie przed wychłodzeniem. Ich termoodporne właściwości  są nieocenione na przykład dla pracowników branży budowlanej i transportowej, przy transporcie i przeładunku, kiedy to doskwiera uciążliwy chłód utrudniający pracę.
Oferowane przez nas rękawice termoodporne zapobiegają dodatkowo urazom mechanicznym – obtarciom, przecięciom czy też przekłuciom naskórka.

Czytaj więcej Zobacz mniej

Menu

Szukaj

Cart

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0.00 zł Podatek
0.00 zł Suma

Cena zawiera podatek

Zobacz koszyk

Zawartość schowka

Brak produktów

» Zobacz schowki