Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Termoodporne

Termoodporne

Jest 25 produktów.

Pokazano 1-20 z 25 pozycji

Aktywne filtry

Jakie rękawice chroniące przed zimnem wybrać?

Doskonałą ochronę rąk przed zimnem oraz ciepłem do 500°C przy pracach, w których występuje zagrożenie poparzenia lub wychłodzenia kończyn górnych, zapewniają rękawice termoodporne. Modele chroniące przed zimnem reguluje norma EN 511:1994, a w zakresie wysokich temperatur ciepła norma EN407. Stosowane są one w szczególności w przemyśle szklarskim i ceramicznym, a także mechanicznym (gdzie występuje spawanie, cięcie metali na gorąco, zgrzewanie). Modele stosujące się do norm EN 407:2004 lub PN-EN 407:2007 wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, spożywczym, w hutnictwie, przy odlewnictwie, w straży pożarnej. Wszystkie przydają się również podczas chłodniejszych dni w okresie jesiennym, a nawet zimowym.

Rękawice termoodporne - skuteczna ochrona przed ciepłem

Do prac w trudnych warunkach nie wystarczą rękawice robocze ogólnego użytku, gdyż nie są one w stanie poradzić sobie choćby w pracy zarówno z bardzo wysoką, jak i z bardzo niską temperaturą. Aby nie narażać dłoni na poważne zagrożenie polecamy rękawice termoodporne. Zapewniają one bezpieczeństwo i komfort pracy.

Unikalne technologie używane do produkcji rękawic termoodpornych zapewniają skuteczną ochronę rąk przed poparzeniem. Technologiczne atrybuty produktu sprawiają, że rękawice z tej kategorii powszechnie używane są w przemyśle cukierniczym, piekarniczym, gałęziach przemysłu metalowego, hutniczego, a także w laboratoriach badawczych i naukowych.
Te same unikalne technologie chronią dłonie przed wychłodzeniem. Ich termoodporne właściwości  są nieocenione na przykład dla pracowników branży budowlanej i transportowej, przy transporcie i przeładunku, kiedy to doskwiera uciążliwy chłód utrudniający pracę.
Oferowane przez nas rękawice termoodporne zapobiegają dodatkowo urazom mechanicznym – obtarciom, przecięciom czy też przekłuciom naskórka.

Czytaj więcej Zobacz mniej