Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Nakrapiane

Nakrapiane

Jest 34 produktów.

Pokazano 1-20 z 34 pozycji

Aktywne filtry

Rękawice robocze nakrapiane

Niektóre typy rękawic ochronnych występują również jako rękawice nakrapiane. W tym celu przy produkcji tego typu ochrony rąk, na części chwytnej, a w niektórych modelach cała rękawica umieszczone zostało nakropienie PCV. Możemy zaliczyć jej do rękawic antypoślizgowych. Mają zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy nam na dobrej chwytności przedmiotów. Nakrapianie szeroko stosowane jest na różnego rodzaju rękawicach ochronnych co daje nam możliwość doboru dopasowania do rodzaju wykonywanej pracy.

Do czego używa się rękawiczek nakrapianych?

Najczęstszym, dodatkowym typem ochrony jest nakrapianie wewnętrzne rękawic. Nakrapiane rękawice robocze zwiększają efektywność pracy. Materiały oraz przedmioty nie wyślizgują nam się z rąk. Rękawice tego typu należy stosować przy konkretnych pracach, przy których istnieje zagrożenie dla rąk. Z kolei dwustronne nakropienie z PCV zapewnia odpowiednią chwytność podczas przenoszenia towarów, jak również umożliwia noszenie rękawicy po obydwu stronach.
Dzięki takiemu rozwiązaniu rękawice taką używać można o wiele dłużej.
Materiały, z których wykonywane są rękawice to często połączenie poliestru z bawełną, które poza zapewnieniem bezpieczeństwa i komfortu pracy sprawia, iż są one rozciągliwe, przewiewne i zarazem bardziej wytrzymałe. Mogą być również ochronne dziane o elastycznej o  konstrukcji wykonany z nowoczesnych włókien dynema/poliamid/włókno szklane, co powoduje, że jednocześnie są antyprzecięciowe. Tego typu rękawice znajdują przeznaczenie w wielu sektorach oraz przy pracach porządkowych, gospodarczych, komunalnych,  spedycyjnych oraz przy produkcji, czy samym już pakowaniu produktów.
Czytaj więcej Zobacz mniej