Rękawice dla mechaników RK3-FIN
14.00 zł
Rękawice dla mechaników RK3-FIN rozm. M-XL
Ta grupa rękawic przeznaczona jest dla różnego rodzaju prac mechanicznych czy monterskich. Mechanicy samochodowi, monterzy konstrukcji stalowych, urządzeń dźwigowych i wielu innych potrzebują specjalnie dobranych do wykonywania specyficznej pracy rękawic. W tym asortymencie proponujemy Państwu wykonane z wysokiej jakości materiałów rękawice dla mechaników, jak również dla kadry kierowniczej.
Przeznaczone dla osób wykonujących różnego rodzaju prace fizyczne rękawice robocze, idealnie dopasowują się do dłoni, umożliwiając zręczne i szybkie wykonywanie swoich zadań. Rękawice dla mechaników zostały odpowiednio wzmocnione, co zapewnia im dużą trwałość oraz wysoką odporność na uszkodzenia i przetarcia. Poprawiają ergonomię pracy, znacząco wpływając na komfort pracownika. Rękawice dla mechaników zwiększą poziom bezpieczeństwa i ochronią przed zranieniem. Mogą posłużyć nie tylko jako zabezpieczenie dłoni osób wykonujących prace mechaniczne. Niektóre modele będą odpowiednie także dla sportowców wykonujących ćwiczenia siłowe lub uprawiających jazdę na rowerze. W ofercie hurtowni dostępne są zarówno ocieplane rękawice dla mechaników, doskonałe do pracy w trudnych warunkach, jak i przewiewne modele, odpowiednie dla kadry kierowniczej. Wygodne zapięcie umożliwia regulację i chroni przed zsuwaniem. Oferujemy rękawice dla mechaników w wielu rozmiarach i atrakcyjnych cenach. Dopasujecie tu wyroby chroniące przed urazami mechanicznymi, zadrapaniami, skaleczeniami i zabrudzeniami. Dla poprawienia komfortu i bezpieczeństwa BHP znajdują się tu rękawice lekkie, mocniejsze, bez końcówek na palce, wszystko to dla poprawienia jakości wykonywanej pracy.
Rękawice dla mechaników RK3-FIN rozm. M-XL
Rękawice tkaninowo-skórzane RMECH
Rękawice montażowe z wysokiej jakości skóry koziej RLTOPER-REVEL
Rękawice dla mechaników RMC-LIBRA
Rękawice wzmacniane skórą, licową kozią RLTOPER-GREEN
Rękawice RLTOPER gekon, wykonane z wysokiej jakości skóry licowej koziej
Rękawice dla mechaników RMC-TUCANA
Rękawice dla mechaników RMC-PICTOR
Rękawice skórzano-tkaninowe, licowa koza RLEVEREST gekon
Rękawice wzmacniane skórą dwoinową bydlęcą MAGPIE
Rękawice dla mechaników RMC-PERSEUS rozm. L
RĘKAWICE skórzano-tkaninowe, wzmacniane skórą licową kozią RLTOPER-MESH rozm. 10
Rękawice ocieplane, wzmacniane skórą licową, kozią RLTOPER-WINTER
Rękawice z wysokiej jakości skóry syntetycznej połączonej z oddychającym materiałem spandex RMC-MECHANIC
Rękawice wykonane z wysokiej jakości skóry bydlęcej połączonej z materiałem spandex RMC-MERATON
Rękawice z wysokiej jakości skóry koziej połączonej z tkaniną RYELOT
Rękawice ocieplane dla mechaników RMC-FORNAX
Rękawice dla mechaników RMC-HERCULES
Rękawice wykonane z wysokiej jakości skóry koziej
Rękawice ze skóry bydlęcej RBTOPER rozm. 10
Rękawice dla mechaników to ochrona przed skaleczeniami, otarciamismarami, olejami czy rozpuszczalnikami, które znajdują się w zakładzie. Wykonywanie obowiązków zawodowych przez mechaników często odbywa się w trudnych i wymagających warunkach, a otoczenie pełne niebezpiecznych narzędzi i sprzętu sprawia, że tylko odpowiednie środki ochrony indywidualnej pomagają uniknąć pogorszenia zdrowia. Wybierając rękawice robocze, warto zwrócić uwagę, czy zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi, substancjami chemicznymi i zmienną temperaturą. Jakie parametry i cechy należy wziąć pod uwagę, wybierając odpowiednie rękawice robocze i jak dopasować idealny model? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w niniejszym artykule.
Praca mechaników jest wymagająca. Na co dzień mają do czynienia z ostrymi przedmiotami i narzędziami. Dodatkowo wykorzystują smary, farby, rozpuszczalniki i inne substancje wykazujące chemiczne działanie. Aby uniknąć pogorszenia stanu zdrowia, w warsztatach samochodowych stosuje się dobrej jakości środki ochrony indywidualnej, a wśród nich przede wszystkim rękawice robocze zabezpieczające przed skaleczeniami, przecięciami, różnicami temperatur, wilgocią oraz wspomnianymi już substancjami chemicznymi. Praca mechanika nie należy do czystych, stąd wybrany model doskonale zabezpiecza przed brudem i zanieczyszczeniami, które towarzyszą wymianie części w samochodzie oraz naprawie poszczególnych elementów. Jak wybrać idealne rękawice dla mechanika?
Rękawice dla mechaników muszą spełniać szereg wymogów. Po pierwsze powinny być wodoodporne, wytrzymałe oraz doskonale zabezpieczać przed zagrożeniami występującymi w warsztacie. Po spełnieniu tych wymogów warto skupić się na dodatkowych kwestiach i parametrach. Trwałe i skuteczne modele zabezpieczają przed szkodliwym działaniem czynników chemicznych, a wśród nich również farb czy rozpuszczalników. Ważne, aby chroniły przed brudem, który stanowi spory problem dla osób pracujących przy samochodach.
Rękawice robocze sprawdzą się tak samo dobrze, jak wersje ochronne, które spełniają dodatkowe wymagania. Rękawice noszone latem różnią się od tych wkładanych zimą, gdyż w trakcie ciepłych miesięcy szczególnie ważne jest odprowadzanie potu, a zimą z kolei kluczowe znaczenie odgrywa zapewnienie ciepła i wygody w trakcie pracy.
Podział rękawic roboczych ze względu na klasy:
Wybierając rękawice dla mechanika, ważny jest odczuwany komfort, gdyż są one noszone przez większą część dnia. Źle dopasowany model nie tylko wywoła frustrację, ale sprawi, że użytkownicy będą je niechętnie wkładać. Wygoda musi być odczuwana tuż po włożeniu, jak i w trakcie trzymania narzędzi, wymieniania części, a także innego ruchu dłońmi. Za mały model wywoła ogromny dyskomfort, ucisk i zaburzy krążenie. Z kolei rękawice robocze, które są za duże, będą się ześlizgiwać, co również wywoła nieprzyjemne uczucie.
Mechanicy spędzają większą część swojego dnia, nosząc rękawice robocze, dlatego tak ważne, aby dobrze pasowały. Na rynku można znaleźć 6 rozmiarów rękawic dostępnych w przedziale od 6 do 12. 6 jest dedykowana dla pań, gdyż pomieści tylko drobne ręce – męska dłoń na pewno się tam nie zmieści. 12 jest naprawdę duża, chociaż producenci nie trzymają się jednak skali, kiedy chodzi o rękawice. Duże znaczenie w wyborze odpowiedniego modelu odgrywa sprawdzany model. Kiedy chodzi o rękawice elastyczne, znika problem z dopasowaniem, gdyż większość modeli pasuje całkiem dobrze i dostosowuje się do kształtu dłoni użytkownika. Z kolei, kiedy mowa o rękawicach wykonanych ze skóry, czyli zaliczanych do klasy II wymagane jest dokładne zmierzenie i dopasowanie rozmiaru do dłoni.
Dlaczego rozmiar rękawic odgrywa aż tak duże znaczenie? Przede wszystkim jest to uwarunkowane dokładnością w trakcie pracy i osiąganymi efektami. Za duże rękawice sprawiają, że chwyt przestaje być odpowiednio mocny, osłabia się także precyzja w trakcie pracy. Niestety, źle dobrany model podnosi ryzyko wypadku w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych (rękawica może spaść, a następie zostać wciągnięta do maszyny albo całkowicie zablokować urządzenie). Kiedy wybrany model jest za duży, można zauważyć występowanie marszczeń, a w części chwytnej pojawia się luz. Za małe rękawice również przynoszą niekorzystne efekty, a dokładnie zaburzają krążenie, przez co w trakcie wykonywania pracy pojawia się uciążliwe zmęczenie, a z czasem nawet frustracja. Jeżeli noszony model jest za mały, szwy są napięte do granic możliwości, dzięki czemu szybciej się niszczą.
W idealnym modelu opuszki palców są szczelnie otulone, na dłoniach nie występują żadne zgięcia. Najważniejszy jest jednak odczuwany komfort, nie mogą pojawić się także żadne uciski czy napięcia.
Wśród najczęściej wybieranych rękawic zdecydowanie dominują modele z nylonu oraz winylu, a na drugim miejscu plasuje się skóra. W dalszej kolejności można zdecydować się na nitryl, lateks, butyl i inne. Wymienione rękawice stanowią doskonałe zabezpieczenie przed wodą oraz chemikaliami, dlatego przynoszą świetne efekty i zaufało im wielu mechaników.
Innym rozwiązaniem są materiały hybrydowe, czyli składają się z kilku różnych materiałów, dzięki czemu uzyskują pożądane właściwości każdego z nich. Stosowana jest mieszanina skór oraz dobrej jakości tkaniny czy dzianiny. Producenci oferują również <b><a href="https://bezpieczenstwo-bhp.pl/antyprzecieciowe/391-rekawice-antyprzecieciowe-rlevel5-pu.html" target="_blank">rękawice antyprzecięciowe</a></b>, które ochronią dłonie przy kontakcie z ostrym nożem czy innymi narzędziami. Każdy z wymienionych materiałów ma swoje mocne i słabe strony. W pracy mechanika występuje wiele czynników, które powodują uszkodzenie naskórka albo nawet głębsze rany, dlatego najlepiej sprawdzi się model uniwersalny.
Najbardziej wytrzymałe rękawice, które zapewnią wysoki poziom ochrony, powstają z włókien wzbogaconych w:
Wymienione materiały odpowiadają nie tylko za elastyczność i wygodę w trakcie noszenia, ale jednocześnie zapewniają optymalny poziom bezpieczeństwa. Kiedy mechanik nosi rękawice z dodatkiem tych włókien, nie odczuwa zmęczenia dłoni, a do tego doskonale dopasowują się do jej kształtu.
Kolejnym ważnym elementem, który trzeba brać pod uwagę, wybierając rękawice jest ich przewiewność. Istnieje możliwość wybrania modelu dobrze zabezpieczającego dłonie i jednocześnie umożliwiającego jej oddychanie. Jednak w tym celu wymagane jest zastosowanie dobrej jakości rękawic, które zostały właściwie uszyte oraz zastosowano zaawansowaną technologię. Jeżeli kilka minut po włożeniu rękawic pojawia się uczucie parzenia czy nieprzyjemnego ciepła albo potliwość to znak, że wentylacja jest nieskuteczna albo wystąpiła reakcja alergiczna na materiały występujące w rękawicach. Świetnie dobrany model Rękawice dla mechaników ma system wentylacji, który nie ma żadnego wpływu na jakość wykonywanej pracy czy stopień bezpieczeństwa.
Kiedy wykonujemy pracę, pocimy się – to fakt powszechnie znany. Ze względu na noszone rękawice wraz z potem wytwarza się sporo bakterii. Aby uniknąć ich szkodliwego wpływu na stan naszego zdrowia, samopoczucie i ilość patogenów, wystarczy wybrać model rękawic wzbogaconych w przeszycia antybakteryjne. Wykazują one szereg przydatnych cech:
To dobry moment, żeby przypomnieć, iż rękawice wykonane z materiałów syntetycznych mogą być prane, a następnie noszone po raz kolejny i to bez utraty cennych właściwości.
W pracy mechanika bardzo ważny jest pewny chwyt i w tym celu trzeba sprawdzić przede wszystkim materiał i strukturę zastosowaną w części chwytnej. Stosuje się wtedy:
Wymienione materiały przynoszą najlepsze efekty – przyjrzyjmy im się bliżej. Lateks jest zaliczany do naturalnych materiałów – to guma, która charakteryzuje się doskonałą przyczepnością i elastycznością. Kiedy rękawica ma lateksową powłokę, pozwala na wykonywanie prac szczegółowych, wymagających sprawnych rąk i skupienia. Producenci zaczęli używać również pianki lateksowej, która jest stosunkowo nowym wynalazkiem, a już przynosi doskonałe efekty. To model miękki, bardzo chwytny i gwarantujący doskonałą przyczepność. Warto jednak podkreślić, że lateks nie jest wytrzymały na ścieranie, problemem może okazać się także nadmiar oleju występujący w zakładzie.
Z kolei nitryl wykazuje doskonałą odporność na ścieranie, przy tym nie szkodzą mu oleje oraz smary, stąd wydaje się lepszym rozwiązaniem dla mechanika. Dodatkowo gwarantuje pewny chwyt i przyczepność na wysokim poziomie. Pianka nitrylowa znana jest z odporności na środki chemiczne, nie ma większych problemów z dostosowywaniem się do kształtu dłoni, a do tego zwraca uwagę swoją trwałością.
Jak już wspomnieliśmy, stosuje się także poliuretan – przyczepność jest średnia, ale zapewnia odporność na ścieranie.
Rękawice antyprzecięciowe są dedykowane do czynności z ostrymi przedmiotami, szkłem czy blachą, stąd okażą się bardzo dobrym rozwiązaniem w pracy mechanika. W warsztacie samochodowym występuje wiele zagrożeń i ostrych materiałów, które są w stanie wyrządzić krzywdę i znacznie pogorszyć stan zdrowia. Dobrej jakości rękawice antyprzecięciowe są dobrym rozwiązaniem, gdyż powstają z elastycznych i wytrzymałych włókien doskonale chroniących dłonie.
Stosowanie rękawic roboczych w pracy mechanika jest bardzo ważne, gdyż zapewnia komfort w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych, pozwala uniknąć trudnego do zmycia brudu i jednocześnie chroni skórę dłoni przed przecięciem, sparzeniem czy uszkodzeniem. Inwestycja w solidne rękawice opłaca się zarówno z perspektywy pracownika, jak i pracodawcy.
Wykonywanie pracy w dobrze dobranych rękawicach jest nie tylko bezpieczniejsze, ale także przyjemniejsze. Odpowiednie zabezpieczenie doceni każda zatrudniona osoby i będzie wykonywać powierzone zadania należycie i starannie. Dobrej jakości rękawice mogą być używane wielokrotnie, czyszczone, a nawet prane. Z nimi znika uczucie przemęczenia, nadmierny ucisk czy zbyt luźny materiał, który nie stanowi wystarczającej bariery dla potencjalnych zagrożeń.
Rękawice robocze to stałe wyposażenie każdego zakładu samochodowego i nie można o tym zapinać. Szczegół w tym, aby wybrać odpowiedni model, który dobrze zabezpieczy dłonie i zapewni komfort w trakcie pracy.