Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 1 464,00 zł

Rękawice robocze i rękawice ochronne

Rękawice robocze i ochronne – doskonałe zabezpieczenie dłoni

Rękawice ochronne robocze to jeden z kluczowych elementów stroju roboczego, który chroni nie tylko zdrowie, ale również i życie. Rękawice robocze profesjonalne są wykonane z najlepszej jakości materiałów, dlatego zabezpieczają skórę dłoni przed zranieniem, skaleczeniem oraz oparzeniem. To zabezpieczenie, które powinien otrzymać każdy pracownik, ale rękawiczki ochronne robocze przydają się także do prac mechanicznych odbywających się wokół domu. 

Istnieje wiele różnych rodzajów rękawic roboczych i ochronnych, dostosowanych do różnych zastosowań i preferencji użytkowników. Niektóre mogą być jednorazowego użytku, podczas gdy inne są przeznaczone do wielokrotnego użytku i mogą być prażone lub prażone w celu ich dezynfekcji i czyszczenia.

Jest 684 produktów.

Pokazano 1-20 z 684 pozycji

Aktywne filtry

Rękawice robocze – na jaki model warto się zdecydować?

Rękawice BHP mają jedno podstawowe zadanie – zabezpieczają dłonie przed przecięciem czy oparzeniem. Dostępne na rynku modele rękawic roboczych mogą mieć różne przeznaczenie. Dodatkowo producenci stosują naturalne i syntetyczne materiały w rękawicach ochronnych roboczych, które mają zmienną wytrzymałość oraz zastosowanie.

Rękawice ochronne robocze zostają powleczone:

  • gumą,

  • nitrylem,

  • PCV,

  • poliuretanem.

Możesz się zdecydować na rękawice BHP wykonane z gumy albo lateksu. Występują również rękawiczki ochronne jednorazowe wykorzystywane przede wszystkim przez kosmetyczki czy fryzjerów. Przydają się one w poradniach specjalistycznych czy gabinetach lekarskich. Mowa o miejscach, gdzie zatrudnione osoby mają kontakt ze skórą pacjentów czy innymi substancjami umożliwiającymi przeniesienie szkodliwych patogenów.

Dobrej jakości rękawiczki robocze są dobrane zgodnie z przeznaczeniem i wykonane z najlepszej jakości materiałów, ale na uwagę zasługuje także komfort w trakcie noszenia. Odpowiedni kształt i materiał sprawiają, że dłonie pozostają tak samo sprawne, jak i bez rękawic ochronnych roboczych.

Rękawice ochronne – jakie występują rodzaje?

Nasza hurtownia BHP oferuje różne modele rękawic roboczych. Znaleźć można u nas:

Jakie właściwości mają rękawice ochronne?

Ochrona dłoni jest niezbędna w wielu profesjach, ale patrząc na bogatą ofertę rękawiczek roboczych, trudno mówić o ogólnych cechach – lepiej zapoznać się z charakterystyką konkretnego modelu. Właściwości są uwarunkowane przeznaczeniem oraz wykorzystanym do produkcji materiałem. Rękawice ocieplane mają dodatkową warstwę polaru, dzięki której wykonywanie obowiązków zawodowych mimo trudnych warunków atmosferycznych i przejmującego zimna jest możliwe. Rękawiczki ochronne jednorazowe doskonale chronią przed płynami ustrojowymi, krwią, skórą i śliną pacjentów. To bariera, która zabezpiecza przed zakażeniem oraz przeniesieniem baterii i wirusów.

Poniżej przybliżymy krótką charakterystykę kilku modeli. Rękawice robocze i ochronne antyprzecięciowe powstały z myślą o pracownikach, którzy w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych szczególnie narażają swoje dłonie. Chodzi o osoby zatrudnione w:

  • hutach szkła,

  • walcowniach stali,

  • tłoczniach,

  • zakładach papierniczych,

  • zakładach dekarskich.

Rękawice robocze zapewniają pożądane zabezpieczenie przy wykonywaniu prac w ciągu technologicznym. Do produkcji używana jest dobrej jakości wytrzymała dzianina, a dodatkowa warstwa poliuretanu chroni przed uszkodzeniem naskórka czy przebiciem materiału przez ostre narzędzia. Bezszwowe wykonanie zmniejsza ryzyko zniszczenia czy rozdarcia. Rękawiczki ochronne antyprzecięciowe mogą być używane również do prac ze szkłem.

Rękawiczki robocze nakrapiane można poznać po dodatkowym wzmocnieniu umieszczonym w części chwytnej. Wytrzymały materiał PCV jeszcze lepiej zabezpiecza przed ostrymi narzędziami oraz innymi czynnikami używanymi przy wykonywaniu obowiązków zawodowych czy prac wokół domu. Rękawice ochronne robocze mają także właściwości antypoślizgowe i świetnie sprawdzają się w pracach, gdzie dobra chwytność przedmiotów jest szczególnie istotna. Producenci stosują połączenie bawełny z poliestrem, dzięki czemu rękawiczki robocze są nie tylko wytrzymałe, ale dodatkowo zapewniają komfort w trakcie wykonywania pracy.

Rękawice ochronne robocze antyelektrostatyczne to kolejny produkt, który zasługuje na szczególną uwagę. Są one całkowicie odporne na napięcie elektrostatyczne, czyli chronią przed ładunkami elektrycznymi. Rękawiczki robocze używa się w laboratoriach, przemyśle filmowym, a nawet elektrycznym. Rękawice ochronne robocze hamują powstawanie iskier, które w najgorszym wypadku mogą stać się przyczyną pożaru. W procesie produkcji rękawic używana jest przędza poliamidowa, miedź, węgiel, nitryl, a także skóra licowa – wytrzymałe materiały doskonale radzą sobie z ładunkami elektrycznymi, zapewniają bezpieczeństwo pracowników oraz chronią budynek.

Rękawice ochronne robocze jednorazowe są określane jako uniwersalne, gdyż można je wykorzystać do wielu zadań i profesji. Rękawiczki jednorazowe świetnie chronią dłonie, a do tego znane są ze swojej niskiej ceny. Do ich produkcji służy winyl albo nitryl. Rękawice ochronne robocze jednorazowe bez problemu dopasowują się do kształtu oraz rozmiaru dłoni. Producenci czasem stosują czynnik pudrujący, który zabezpiecza przed ślizganiem się (wchłania pot). Prezentowane rękawiczki robocze powstają zgodnie z najwyższymi standardami oraz wymaganiami BHP – są używane przez lekarzy, pielęgniarki, kosmetyczki oraz ratowników.

Rękawice robocze – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Ochrona dłoni umożliwia komfortowe wykonywanie obowiązków zawodowych i pozwala zabezpieczyć dłonie przed oparzeniem czy skaleczeniem. W trakcie zakupu trzeba zwrócić uwagę na materiał wykorzystany do produkcji oraz przeznaczenie produktu. Rękawice robocze wykonane z bawełny nie uczulają i nie powodują podrażnień – to materiał w pełni naturalny. Rękawiczki ochronne robocze są uniwersalne, dlatego mogą służyć do większości prac. Rękawice BHP zabezpieczają przed niebezpiecznymi substancjami oraz chronią przed czynnikami atmosferycznymi. W ich przypadku szczególnie ważne jest zastosowanie najlepszej jakości wytrzymałych materiałów, które chronią i zapewniają komfort przy wykonywaniu pracy.

Rękawice ochronne robocze powstają ze skóry, drelichy, nylonu oraz bawełny. Część modeli jest powlekana, ale występują także rękawiczki robocze nakrapiane. To doskonałe zabezpieczenie dłoni, które można dopasować do warunków pracy i potrzeb użytkownika. Duże znaczenie odgrywa wybór właściwego rozmiaru – to brak ograniczenia ruchów oraz pewny chwyt, co sprawia, że rękawiczki ochronne robocze nie mają wpływu na jakość wykonywanej pracy.

Rękawiczki BHP wykorzystuje się jednorazowo, a następnie przekazuje do utylizacji. O zakup najlepszej jakości rękawiczek powinien zadbać pracodawca, dzięki czemu jeszcze lepiej chroni zatrudnione osoby, minimalizuje ryzyko zwolnień lekarskich i co za tym idzie utraty ciągłości w procesie produkcji.