Ochrona głowy - kaski ochronne

Jak najlepiej chronić głowę w pracy?

Kaski ochronne na głowę, czyli podstawowa ochrona głowy, to niezbędny element wielu profesji, gdyż zapewnia bezpieczeństwo oraz umożliwia ciągłość pracy bez konieczności korzystania ze zwolnień lekarskich na skutek wypadków czy pogorszenia stanu zdrowia. Zabezpieczenie głowy jest możliwe, właśnie dzięki kaskom, jednak należy pamiętać także o roli, jaką odgrywają akcesoria do kasków, które zapewniają jeszcze lepszą ochronę i pozwalają dopasować sprzęt do charakteru wykonywanej pracy. Ochrona głowy BHP i kwestie związane z bezpieczeństwem powinny stanowić priorytet zarówno dla zatrudnionych osób, jak i pracodawców. Należy za wszelką cenę unikać sytuacji, które mogą przyczynić się do pogorszenia albo utraty zdrowia, a co gorsza życia. Kaski ochronne pozwalają tego uniknąć, a z kolei paski do kasków ochronnych ułatwiają mocowanie i zapewniają jeszcze lepszy komfort w trakcie noszenia. Osłony głowy, takie jak kask ochronny budowlany, są szczególnie ważne w przypadku wykonywania pracy na wysokości, w trakcie przebywania na terenie budowy oraz przy innych zadaniach, w których istnieje nawet najmniejsze ryzyko uszczerbku na zdrowiu. 

Jest 117 produktów.

Pokazano 1-20 z 117 pozycji

Aktywne filtry

Kaski ochronne – kiedy warto z nich skorzystać?

Ochrona głowy — kaski ochronne pozwalają zapobiegać poważnym wypadkom, a nawet utracie życia. Z tego względu należy traktować je jako ważny i niezbędny element stroju roboczego. Paski do kasków ochronnych umożliwiają właściwe dopasowanie sprzętu do kształtu głowy oraz rozmiaru. Zabezpieczenie jest wymagane w różnych profesjach i zadaniach, dlatego ze sprzętu ochronnego korzystają zarówno panowie, jak i panie. Kiedy ochrona głowy jest niezbędna?

Akcesoria do kasków oraz podstawowy sprzęt przydają się w pracach powiązanych z:

 • hutnictwem, 
 • górnictwem, 
 • pracą na wysokości, 
 • wykorzystaniem niebezpiecznych ładunków, 
 • miejscami zagrożonymi wybuchem. 

Z kolei akcesoria do hełmów, jak i same hełmy chronią przede wszystkim przed wszelkimi urazami mechanicznymi, płomieniami, prądem, a także bryzgami. Doskonale łączą się również z innymi elementami ochronnymi, wśród których wymienia się maski, przyłbice i sprzęt wykorzystywany do chronienia uszu. Warto przyjrzeć im się bliżej, gdyż są w stanie zapobiegać poważnym kontuzjom i pogorszeniu stanu zdrowia. 

Ochrona głowy – kaski ochronne 

Osłony, kaski BHP ochronne, kaski budowlane i inny sprzęt mają za zadanie zabezpieczać jedną z najbardziej wrażliwych części ciała człowieka, czyli głowę. Na komfort użytkowania ma wpływ przede wszystkim wykorzystany materiał, ale ogromne znaczenia odgrywają także akcesoria do kasków, które przyczyniają się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Paski do kasków ochronnych wpływają na komfort w trakcie noszenia.

Na jakie akcesoria do kasków można się zdecydować? Na komfort pracy wpływają przede wszystkim:

 • ochronniki słuchu, 
 • osłony twarzy, 
 • zabezpieczenie karku oraz szyi, 
 • okulary ochronne,  dzięki którym kask ochronny BHP z okularami świetnie sprawdzi się do ochrony oczu,
 • paski do kasków ochronnych. 

 Wszystkie wymienione akcesoria do kasków przyczyniają się do zwiększenia ochrony w trakcie wykonywania niebezpiecznych zadań i jednocześnie podnoszą komfort w trakcie używania. Wybierając kask roboczy BHP, warto zwrócić uwagę na użyte do jego produkcji materiały. Wiele wariantów, które powstają z trwałych i wytrzymałych materiałów, sprawia, że bez żadnych problemów można je dopasować do charakteru i miejsca pracy. Dostępne na rynku są modele wykonane z tworzywa ABS, polietylenu, poliamidu, kompozytu mat szklanych i żywic syntetycznych.

Materiały, z jakich powstają akcesoria do kasków i kaski ochronne:

 • tworzywo ABS – znane z wytrzymałości i elastyczności, 
 • przyjemna w dotyku bawełna, 
 • tworzywo EVA, które zapewnia trwałość nawet w najcięższych warunkach,  
 • polietylen. 

Paski do kasków ochronnych oraz same kaski BHP powstają z materiałów, które są odporne na szkodliwe działanie promieni UV. Na szczególną uwagę zasługują także potniki z gąbki, które jak sama nazwa wskazuje, doskonale sprawdza się do pochłaniania wydzielanego w trakcie pracy potu. Osłony mają być trwałe, dobrze się trzymać i jednocześnie posiadać system regulacji. Akcesoria do kasków dopełniają bezpieczeństwa nawet w bardzo niebezpiecznych pracach. 

Hełmy i akcesoria do hełmów – zabezpieczenia zdrowia i życia w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych

Ochrona głowy w formie hełmów ochronnych jest niezwykle przydatna. Osłony i paski do hełmów ochronnych są używane w wielu profesjach i gałęziach gospodarki. Ich używanie jest uregulowane przepisami bezpieczeństwa oraz BHP w miejscu pracy. Akcesoria do hełmów to doskonałe uzupełnienie sprzętu, które przydaje się przede wszystkim w górnictwie, budownictwie, leśnictwie oraz energetyce. Osłony wzbogacone w paski do hełmów ochronnych pozwalają przede wszystkim chronić głowę przed urazami mechanicznymi, które mogą przyczynić się do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, a w najgorszych przypadkach nawet do utraty życia. 

Hełm ochronny oraz akcesoria do hełmów chronią nie tylko głowę, ale są bardzo przydatne, kiedy chodzi o zapobieganie kontuzjom karku i szyi. Sprzęt zabezpiecza przed: 

 • urazami spowodowanymi przez spadające z wysokości przedmioty,  
 • uderzeniami o obiekty występujące na stanowisku pracy (mogą być ruchome oraz nieruchome), 
 • schorzeniami spowodowanymi poprzecznie działającymi siłami ściskającymi. 

Paski do hełmów ochronnych przyczyniają się nie tylko do komfortowego noszenia sprzętu ochronnego, ale przede wszystkim zapewniają jeszcze lepsze bezpieczeństwo. Hełmy pozwalają zapobiegać kontuzjom głowy na skutek odprysków stopionego metalu, porażenia prądem oraz otwartym płomieniem. 

Akcesoria do hełmów zabezpieczają głowę i inne części ciała, czyli oczy i twarz, a także uszy. Paski do hełmów ochronnych ściśle przylegają do głowy, dlatego ciała stałe nie są w stanie wyrządzić krzywdy czy przyczynić się do kontuzji. 

Hełmy i akcesoria do hełmów – rodzaje oraz wykorzystanie 

Paski do hełmów ochronnych to bardzo ważny element, ale hełm składa się także ze skorupy oraz więźby. Skorupa odpowiada za przejmowanie uderzenia i jednocześnie pochłania część energii, która w dalszej kolejności trafia na więźbę. Do wykonania skorupy służy:

 • poliamid, 
 • polietylen, 
 • ABS, 
 • kompozyt mat szklanych, 
 • żywice syntetyczne. 

Akcesoria do hełmów nadają się do wszystkich rodzajów sprzętu ochronnego. Można wyróżnić jednak przemysłowe hełmy lekkie, które doskonale sprawdzają się w trakcie uderzenia o twarde, nieruchome przedmioty. Akcesoria do hełmów zabezpieczają jedynie przed powierzchniowymi urazami skóry głowy. 

Z kolei wysokoskuteczne hełmy ochronne to gwarancja bezpieczeństwa w przypadku spadających z dużą siłą i energią przedmiotów. To zabezpieczenie przed ostrymi krawędziami, chroniona jest cała głowa, również potylica. To najlepsze z dostępnych zabezpieczeń. 

Akcesoria do kasków oraz paski do kasków ochronnych to sprzęt, który wpływa na komfort użytkowania sprzętu ochronnego. Dodatki powinny zostać dopasowane przede wszystkim do charakteru i miejsca wykonywanej pracy. Wkładanie sprzętu ochronnego na głowę to odpowiedzialne działanie, które może ochronić przed uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet uratować życie.

Hurtownia BHP oferuje nie tylko środki ochrony głowy. W naszym asortymencie znajduje się także odzież BHP, w tym czapka pod kask budowlany — ułatwiająca noszenie kasku. Wszystko po to, aby zapobiec kontuzjom głowy, karku, szyi i innych części ciała.

OCHRONA GŁOWY PODCZAS PRACY

PRZEMYSŁOWY HEŁM OCHRONNY WG NORMY EN 397

HEŁMY OCHRONNE, A PRZEGLĄDY I NADZÓR NAD STANEM TECHNICZNYM

HEŁMY I KASKI OCHRONNE – JAKI KOLOR CO OZNACZA?

KASK OCHRONNY - JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWY?

OCHRONA GŁOWY – NORMY