Kategorie

Filtruj produkty

Producent
Rozmiar
  • Pokaż więcej Pokaż mniej
Kolor
  • Pokaż więcej Pokaż mniej

Ochrona głowy - kaski ochronne 

Kaski ochronne – dlaczego są potrzebne?

Bezpieczeństwo powinno być priorytetem w każdym miejscu pracy. Powinni o tym pamiętać nie tylko pracodawcy, ale również pracownicy. Wykonywanie różnego rodzaju obowiązków może stanowić poważne zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia. Właśnie dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów BHP, w tym szczególności tych dotyczących ochrony siebie. Może się to wiązać z różnymi sytuacjami w miejscu pracy, na przykład dla osób pracujących na wysokości. Do równie groźnych zdarzeń może także dojść, gdy trwa budowa więźby dachowej lub, gdy obsługiwane są ciężkie urządzenia. Właśnie wtedy dla ochrony własnej głowy należy nosić kaski, które zapewnią bezpieczeństwo, a przede wszystkim mogą uratować życie.

Kaski ochronne nie tylko dla branży budowlanej

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy kaski ochronne w niezwykle atrakcyjnych cenach. Proponowane produkty wykonane zostały z odpornego tworzywa i zapewniają optymalną ochronę głowy w miejscu pracy. Dla ujednolicenia czy też zindywidualizowania wizerunku Państwa firmy proponujemy również kilka wariantów kolorystycznych w jakich występują nasze kaski ochronne. W ten sposób z łatwością można wyróżnić pracowników swojej firmy, na przykład na placu budowy.

Wiele stanowisk pracy w przemyśle takim jak: hutnictwo, magazyny wysokiego składowania, górnictwo, to miejsca gdzie głowa pracownika jest szczególnie narażona. Hełmy ochronne stanowią indywidualne zabezpieczenie przed: urazem mechanicznym, ściskiem poprzecznym, płomieniem, bryzgami, prądem. Stanowią idealną bazę do, ochronników słuchu, masek i przyłbic. Konstrukcja i przeznaczenie jest jednokierunkowe. Ze względu na przeznaczenie możemy podzielić je następująco na: hełmy lekkie, hełmy ochronne i wysoko skuteczne. W zależności od zagrożenia w danym miejscu pracy, należy wybrać taki kask, który zapewni jak najwyższy poziom ochrony głowy. Decydując się na produkty z naszego sklepu, macie Państwo pewność, że otrzymacie sprzęt wysokiej jakości, który jest zgodny z obowiązującymi normami.

Trwałe hełmy ochronne BHP

Podczas pracy czy to na placu budowy, w fabryce, bądź też kopalni, ochrona głowy pracownika jest niezwykle istotna. Także w trakcie budowy więźby dachowej czy wykonywaniu innych groźnych prac, kask będzie niezbędnym elementem wyposażenia każdego pracownika. To właśnie tam narażeni są oni szczególnie na urazy głowy, które jak wiadomo należą do jednych z najbezpieczniejszych. Z tego też powodu bardzo ważne jest, aby inwestować w dobrej jakości kaski ochronne BHP, które zapewnią pracownikom komfort i ochronę w razie ewentualnych niebezpieczeństw. Należy pamiętać o tym, że niektóre urządzenia na placu budowy czy innym miejscu pracy, również mogą spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu. Właśnie dlatego nie należy lekceważyć przepisów i zabezpieczać się w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Warto też wiedzieć, że możecie Państwo kaski ochronne personalizować, bowiem posiadamy w naszej ofercie szeroki wybór różnych kolorów.

Dzięki temu możemy sprawić, że nasi pracownicy będą spójni także pod względem estetycznym. Możemy to wykorzystać także do zróżnicowania funkcji poszczególnych osób, dzięki czemu z pewnością będzie o wiele prościej odnaleźć dane osoby, gdy będziemy ich potrzebować. Kaski budowlane tworzone są tak, aby jak najlepiej dopasowywały się do głowy użytkownika. Często posiadają pokrętło z tyłu, które umożliwia regulację. Dodatkowo, mając uniwersalne otwory po bokach, umożliwiają ewentualne zamocowanie nauszników. 

Dobrze dopasowany kask to jeden z najbardziej skutecznych środków, mających na celu ochronę w miejscu pracy. Co więcej, w wielu zakładach jest obowiązkowe jego noszenie. Należy jednak pamiętać o tym, że kask powinien być wysokiej jakości, czyli przede wszystkim trwały. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą oraz wybrania kasków dla siebie i swoich pracowników. 

Menu

Szukaj

Cart

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0.00 zł Podatek
0.00 zł Suma

Zobacz koszyk

Zawartość schowka

Brak produktów

» Zobacz schowki