Rękawice foliowe RFOLIA HDPE
2.60 zł
Rękawice foliowe RFOLIA HDPE
Rękawice jednorazowe foliowe zaliczają się do najtańszej i bardzo popularnej ochrony rąk. Podstawowym ich zadaniem jest zabezpieczenie przed zabrudzeniem dłoni oraz ochrona przed szkodliwymi substancjami. Ze względu na wymogi BHP, rękawice foliowe mają szerokie zastosowanie w styczności z żywnością w supermarketach, zakładach mięsnych, zakładach piekarniczych itp. Dla komfortu klienta stosowane są na stacjach benzynowych, jak również w gospodarstwach domowych.
Wykonane z wytrzymałej folii rękawice pasują zarówno na prawą, jak i lewą dłoń. Wysoka jakość wykonania oraz zastosowanie materiału o większej grubości czyni dostępne w ofercie naszej hurtowni rękawice foliowe bardziej odpornymi na zniszczenie. Rękawice te skutecznie zabezpieczą dłonie przed zabrudzeniem i wilgocią. Nie ochronią jednak rąk przed mechanicznymi urazami, ale mogą stanowić bardzo dobry wkład do innego rodzaju rękawic ochronnych. Rękawice foliowe zapewniają higienę w miejscu pracy. Wygodna forma zrywek sprawia, że aplikacja rękawic jest niezwykle szybka i łatwa. Większość modeli została wykonana z folii transparentnej. Rękawice foliowe dostępne są w uniwersalnym rozmiarze, gwarantują pewny chwyt i wygodę w trakcie użytkowania. Dopuszczone do stosowania z żywnością, mogą być stosowane w przemyśle spożywczym. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wykonywane są mało inwazyjne prace. Rękawice foliowe posiadają wytrzymały na rozerwanie zgrzew, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu w trakcie użytkowania. Są lekkie i odporne na rozciąganie, doskonałe do pracy w środowisku o podwyższonych standardach higienicznych. Poniżej prezentujemy Państwu ofertę ochronnych rękawic foliowych.
Rękawice foliowe RFOLIA HDPE
Rękawice jednorazowe mają swoje zastosowanie w każdym domu, gdyż doskonale chronią dłonie przed potencjalnym zagrożeniem w postaci bakterii, zarazków i innych patogenów. Zabezpieczają także przed używanymi środkami chemicznymi i innymi detergentami. Produkty zaliczane do ochrony indywidualnej powstają z różnych tworzyw, co z kolei przekłada się na ich zastosowanie, wytrzymałość i stopień ochrony przed potencjalnym zagrożeń. Dzisiaj, nasza uwaga skupia się na rękawicach wykonanych z folii. Co trzeba o nich wiedzieć i jakie spełniają funkcje?
Rękawice jednorazowe foliowe to dodatek używany w wielu miejscach pracy, ale stosujemy je także w naszych domach, chociażby do obróbki mięsa czy sprzątania, do którego używamy silnych detergentów. Do produkcji rękawic używa się folii i jak sama nazwa wskazuje po każdorazowym użyciu, trzeba je wyrzucić. Środki ochrony indywidualnej pozwalają zabezpieczyć zdrowie, zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa nie tylko dla siebie, ale również dla osób, które mają z nami kontakt. Stosowanie rękawic to dla niektórych stały element dnia, a dla innych środek używany tylko w wybranych sytuacjach, jednak właściwie dobrany model to bardzo rozsądny dodatek w naszym życiu. Jak wybrać odpowiedni produkt i na jakie kwestie należy zwrócić szczególną uwagę? Odpowiadamy!
Środki ochrony indywidualnej są używane we wszystkich miejscach, gdzie ryzyko zakażenia jest stosunkowo wysokie, a do tego wymagane jest zachowanie sterylności. Noszenie rękawic jednorazowych to najlepszy dowód przestrzegania zasad aseptyki. Rękawice foliowe cieszą się ogromną popularnością ze względu na korzystną cenę i uniwersalny rozmiar. Zastosowana folia to nic innego jak polietylen. Z doświadczenia wiemy, że ten rodzaj cieszy się szczególną popularnością w sklepach z branży spożywczej, w gastronomii oraz w salonach kosmetycznych.
Stosowanie rękawic foliowych to doskonałe zabezpieczenie w pracach, które są mało inwazyjne, a ryzyko poważnych uszkodzeń czy innych niebezpiecznych sytuacji jest znikome. Można ich także używać w połączeniu z innymi rękawicami, dzięki czemu poziom ochrony ulega podwyższeniu. Modele foliowe zabezpieczają dłonie przed zabrudzeniem, dlatego stosuje się je również w sklepach czy do prac ogrodowych. W pierwszej z wymienionych opcji poleca się ich używanie na stoiskach z pieczywem, mięsem, warzywami i owocami. Warto je mieć zawsze przy sobie, a jeśli zajdzie taka potrzeba – wykorzystywać.
Przed wyborem rękawic jednorazowych, trzeba koniecznie sprawdzić zgodność z normami i oznakowania zastosowane przez producenta. Tylko w taki sposób można przekonać się, czy wybierany model nadaje się do konkretnego przeznaczenia, czy lepiej wybrać inny środek. Stosuje się następujące normy:
Im więcej norm spełniają rękawice, tym lepiej i bezpieczniej. Zastosowanie określenia 93/42/EWG oznacza to samo, co cztery wymienione powyżej normy.
W trakcie kontroli jakości rękawic jednorazowych warto zwrócić uwagę także na AQL. Ten skrót oznacza Acceptance Quality Limit. To limit, który jest jednocześnie wskaźnikiem wyznaczającym ilość mikrodziur występujących w materiale rękawic. Minimalne AQL wynosi 1,5. O czym informuje nas podany współczynnik? Uzyskujemy informację, iż w wykonywanym badaniu testowym na 1000 ml wody znajdują się dziury w materiale, które nie przekraczają 25-50 µm. Jeżeli dziury mają taki rozmiar, to nie przejdą przez nie żadne bakterie oraz wirusy.
Pamiętajmy, że im niższy wskaźnik AQL, tym lepiej, gdyż wiąże się z dużym bezpieczeństwem.
Rękawice jednorazowe powinny być dobrane zgodnie z wykonywaną pracą oraz zagrożeniami. Jednak to nie jedyne kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę:
Rękawice jednorazowe foliowe mogą być używane do wielu prac i czynności. Świetnie nadają się do prac porządkowych, jak wycieranie kurzu, sprzątanie łazienki czy kuchni – zabezpieczają przed przenoszeniem kurzu, bakterii i innych zanieczyszczeń nie tylko na inne meble czy tworzywa, ale także na nasze ciało (szczególnie niebezpieczne jest spożycie patogenów albo przedostanie się zarazków w okolice oczu i ust). Rękawice jednorazowe należy stosować do mycia naczyń – to sprawdzony sposób, żeby drobnoustroje, które można znaleźć na każdym naczyniu, nie przeniosły się do pozostałych pomieszczeń w domu.
Środki ochrony indywidualnej wykonane z folii to nieodzowny element właścicieli zwierząt, gdyż służą do sprzątania kuwety, kąpieli, mycia misek oraz sprzątania po zwierzęciu w trakcie spacerów. Jest to związane przede wszystkim, z tym że gromadzą się tam miliony bakterii, a do tego zwierzęta przenoszą wiele chorób.
Rękawice jednorazowe foliowe trzeba używać do obróbki mięsa, gdyż żaden producent nie jest w stanie zagwarantować, że na mięsie nie znajdują się szkodliwe drobnoustroje. Co więcej, jest ich tam całkiem sporo. Nie stanowią one dla nas zagrożenia pod warunkiem, że przed rozpoczęciem obróbki, ubierzemy rękawice.
Ta sama zasada dotyczy obierania warzyw i owoców. Nie wiemy, w jakich warunkach były zrywane, kto ich dotykał, gdzie je przetrzymywano, a także jak długo stały na sklepowych półkach. Kiedy spojrzymy na to z takiej perspektywy, stosowanie rękawic staje się bardzo potrzebne.
Sprzątanie łazienki to jedna z najbardziej nielubianych prac domowych. Jest to uwarunkowane nie tylko dużą ilością bakterii i zarazków, ale także zapachem i koniecznością sprawdzenia każdego kąta, w którym może czaić się pleśń czy grzyb (szczególnie ze względu na dużą wilgotność powietrza). Używanie środków ochrony indywidualnej to ważne zabezpieczenie, które pozwala chronić dłonie przed bezpośrednim kontaktem z patogenami.
Rękawic jednorazowych nie może zabraknąć w domach osób sprawujących opieki nad osobami starszymi. Używa się ich do robienia zastrzyków, kąpania, zmiany pieluchy, nanoszenia kremu na odleżyny czy karmienia. To jeden z najważniejszych dodatków, które usprawniają całą pracę i stanową skuteczną formę zabezpieczenia.
Skaleczenia i wypadki są nieodłącznym elementem naszego życia, dlatego jedna para rękawic zawsze powinna znajdywać się w apteczce. To jedyny skuteczny sposób, żeby ochronić się przed bezpośrednim kontaktem z krwią i innymi płynami ustrojowymi.
Rękawice foliowe ze względu na zastosowany materiał mają szerokie przeznaczone i można z nich korzystać w różnych miejscach. Wśród cech charakterystycznych tego modelu wymienia się dużą gęstość, co ma bezpośredni wpływ na trwałość i odporność na ścieranie. Tworzywo doskonale zabezpiecza także przed uszkodzeniami mechanicznymi, chroni przed wilgocią i wybranymi substancjami chemicznymi. To także forma zabezpieczenia przed zabrudzeniami, wirusami i bakteriami. Rękawice są dedykowane dla klientów oraz pracowników – korzysta się z nich w sklepach, w zakładach kosmetycznych oraz u fryzjera i wielu innych miejscach.
Zastosowany materiał gwarantuje dużą swobodę ruchów, zapewnia pewny chwyt i zabezpiecza przed otarciami skóry dłoni. Niewątpliwą korzyścią jest dobra cena. Należy podkreślić, że prezentowany model nie zabezpiecza przed urazami mechanicznymi, dlatego jest dedykowany do niewymagających prac odbywających się w miejscu zamieszkania oraz w zakładach pracy. Świetnie sprawdzą się w trakcie sprzątania, gdyż stanowią barierę dla silnych środków myjących.
Rękawice jednorazowe foliowe spełniają swoją funkcję ochronną pod warunkiem, że są używane zgodnie z ich przeznaczeniem. W praktyce oznacza to korzystanie z nich tylko jeden raz. Biorąc pod uwagę ich nazwę nietrudno się domyślić, że po jednym użyciu trzeba je po prostu wyrzucić do kosza. Taka instrukcja jest uwarunkowana utratą cennych właściwości. Stosowane środki ochrony indywidualnej stają się mniej trwałe, znika także wymagana szczelność, co w praktyce oznacza, że bakterie, zarazki i używane substancje mogą przedostać się do środka, czyli ochrona dłoni jest zaburzona. Co gorsze, kilkukrotne stosowanie rękawic sprawia, że wzrasta ryzyko zakażenia nie tylko siebie, ale i innych.
Kolejna ważna zasada odnosi się do sposobu ściągania rękawic. Należy zachować wysoki poziom ostrożności, a zabrudzona powierzchnia nie może stykać się ze skórą. Niewłaściwa technika zdejmowania rękawic sprawia, że ich noszenie traci jakikolwiek sens. Po zdjęciu rękawic trzeba jak najszybciej umyć ręce, a zużyte środki ochrony indywidualnej wrzucić do pojemnika na odpady mieszane, gdyż nie są poddawane recyklingowi.
Rękawice jednorazowe spełniają swoją funkcję tylko, gdy są właściwie dobrane do rozmiaru dłoni oraz zagrożeń, które występują w danym miejscu. Należy pamiętać, że są bardzo przydatne, ale nie w bardzo wymagających pracach, nie sprawdzą się także do czynności z wykorzystaniem agresywnych chemikaliów czy używania ich w bardzo wysokich i niskich temperaturach. Wtedy najlepiej sprawdzą się modele specjalistyczne.
Rękawice jednorazowe należy wkładać i ściągać z należytą starannością. Przed założeniem całkowicie zabrania się dmuchania do środka, gdyż w taki sposób gromadzi się w nich para wodna i zwiększa się ryzyko zakażenia, a tego przecież chcemy uniknąć.
Zanim rękawice znajdą się na dłoniach, trzeba je dokładnie umyć wodą z mydłem, a następnie wysuszyć. Paznokcie powinny być czyste i krótko obcięte, gdyż gromadzi się pod nimi sporo zarazków i szkodliwych patogenów. Długie i ostre paznokcie przyczyniają się także do uszkodzenia rękawic.
Przed nałożeniem rękawic, ręce trzeba myć przez minimum 20 sekund, najlepiej jest zastosować środek na bazie alkoholu. Wyjmując rękawice z opakowania, należy chwycić je w miejscu, gdzie znajduje się nadgarstek, a następnie wsunąć je na dłoń. W trakcie zakładania nie wolno dotykać skóry przedramienia.
Z kolei przy zdejmowaniu, trzeba chwycić rękawice na wysokości nadgarstka w taki sposób, żeby nie dotykać skóry przedramienia. Przy ściąganiu wywraca się je wewnętrzną stroną na wierzch. Kiedy jedna rękawica zostanie zdjęta, należy ją trzymać w drugiej dłoni, a następnie przyłożyć palce do drugiej dłoni i wsuwając je pod rękawicę wywinąć ją wzdłuż dłoni. Tak zdjęte rękawice należy wrzucić do kosza na śmieci i dokładnie umyć ręce.