

Buty dla spawaczy z metalowym podnoskiem model 443, PPO Strzelce Opolskie (dawniej 441)
Buty, trzewiki dla spawaczy z metalowym podnoskiem wykonane ze skór licowych o wyprawie termoodpornej.
Przyjazny dla nogi skórzany kołnierz ochronny wypełniony pianką lateksową - górna część cholewki.
Podszewka przyszwy (włóknina FRESH), obłożona materiałem Super Royal o dużej przepuszczalności pary wodnej i skutecznie odprowadzająca wilgoć.
Świetne właściwości higieniczne obuwia, konstrukcja cholewki uniemożliwia przedostanie się iskier i rozprysków stopionego metalu do wnętrza obuwia.
Sprzączka umożliwia szybkie rozpięcie paska opinającego i zdjęcie obuwia. Elementy składowe
cholewki połączone są nićmi kevlarowymi o wysokiej odporności termicznej i mechanicznej.
Podnosek metalowy chroni stopę przed uderzeniem z energią do 200 J, uskok podnoska wewnątrz obuwia skutecznie łagodzi pianka poliuretanowa, dzięki piance podnosek jest prawie niewyczuwalny.
Podeszwa z dwuwarstwowej gumy Guma / Guma - nowej generacji.
Warstwa zewnętrzna ( na styku z podłożem) to lita guma odporna na ścieranie, pękanie i rozdzieranie.
Wewnętrzna warstwa to spieniona guma która sprawia że obuwie jest lekkie, skutecznie łagodzi nierówności podłoża, elastyczne. Z gumy o dwóch gęstościach, podeszwa gwarantuje optymalne połączenie pozornie wykluczających się cech - trwałość - wytrzymałość, lekkość - elastyczność.
System montażu - wulkanizacja elektromechaniczna gumy gwarantuje niezawodność połączenia spodu z wierzchem.
Odporność podeszwy na : benzynę, oleje, rozpuszczalniki organiczne, kwasy, zasady oraz temperaturę w krótkotrwałym kontakcie do 300°C na całej powierzchni. Warstwa gumowa posiada się wysoką odpornością na ścieranie i przecinanie, rozcieńczone roztwory kwasów i zasad (30% H2SO4 i 20% NaOH).
Podeszwa pochłania energię w części piętowej, antypoślizgowe, wytrzymałe i trwałe, przeznaczone do trudnych warunków pracy, nieprzemakalne od podłoża, antyelektrostatyczne izoluje od zimna nawet w temperaturze -25°C.
Zgodne z : PN-EN ISO 20349, S3, WG, HRO, SRC
Rozm.: 39 - 48
Model 441 został wycofany, zastąpił go model 443.
Producent: STRZELCE OPOLSKIE
Producent/Podmiot odpowiedzialny
POLSTAR HOLDING WOŁOSZCZUK SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Bojowników o Wolność i Demokrację 6A
75-209 Koszalin
https://www.polstar.com.pl