KORONAWIRUS KOMBINEZONY OCHRONNE – FUNKCJE I RODZAJE

Kombinezony ochronne wielokrotnego użycia

Kombinezony ochronne coraz częściej konkurują i wygrywają z innymi elementami odzieży ochronnej. Ich konstrukcja pozwala na dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym pozbyciem się odrębnej części garderoby przez osobę, która wykonuje prace w szczególnie niebezpiecznych warunkach. Kombinezony ochronne dzielą się na wielokrotnego użycia i jednokrotnego użycia.

Jednoczęściowe kombinezony robocze wielokrotnego użycia stanowią jedną z form ubrania roboczego. Są jednoczęściową ochronę bezpośrednią pracownika. W miejscu pracy, gdzie temperatura jest niska idealnym rozwiązaniem są kombinezony robocze ocieplane.
Kombinezony robocze wielorazowego użytku dostępne na www.bezpieczenstwo-bhp.pl w  „zakładce kombinezony wielorazowe” mogą mieć zastosowanie w licznych branżach oraz w różnych warunkach użytkowania. Kombinezony te dedykowane są zarówno do pracy w warunkach zimna np.  chłodnie, jak i tam gdzie jest szczególnie gorąco np. w hucie. Przeznaczenie znajdą w przemyśle spożywczycm i chłodniczym, w warsztatach samochodowych i lakierniach, w przemyśle chemicznym, fotograficznym i laboratoriach. Idealnie sprawdzają się przy czyszczeniu obiektów przemysłowych, w zakładach wodociągowo-kanalizacyjnych, przy instalacjach petrochemicznych. Wśród kombinezonów ochronnych znaleźć można także modele kwasoodporne zabezpieczające przed niebezpiecznymi substancjami, wykonane z materiałów bazujących na tworzywach sztucznych, pokrytych specjalną powłoką fluorocarbonową, zapewniającą skuteczną barierę dla kwasów.

Kombinezony ochronne jednokrotnego użycia

Kombinezony jednorazowe to środki ochrony indywidualnej, pozwalające na bezpieczną pracę. Jednorazowe kombinezony to bardzo higieniczny wariant odzieży roboczej. Idealnie sprawdzają się w przemyśle spożywczym, gabinetach medycznych i kosmetycznych oraz laboratoriach. Jednorazowa odzież, w tym kombinezony wykonane są z wysokiej jakości materiałów.
Kombinezony jednorazowe często określane jako „kombinezony ochronne krótkotrwałego użycia” zostały zaprojektowane, aby chronić ludzi, procesy i produkty. Zabezpieczają pracowników przed związkami chemicznymi, azbestem, pyłem i włókienkami, substancjami chemicznymi używanymi w rolnictwie i przemyśle ciężkim, farbami i lakierami. Chronią wymagające procesy produkcyjne i produkty. Kombinezony te zabezpieczają przed kontaktem ze stężonymi związkami organicznymi i nieorganicznymi kwasami i zasadami, jak też roztworami soli. Specjalistyczny materiał wykorzystywany w produkcji jednorazowych kombinezonów chroni użytkownika przed płynami ustrojowymi innych ludzi i zarazkami chorobotwórczymi.

Ochrona przed czynnikami biologicznymi - norma PN EN 14126

Odzież chroniąca przed czynnikami biologicznymi powinna spełniać wymagania przedstawione w normie PN EN 14126. Zgodnie z tą normą materiał odzieży chroniącej przed czynnikami biologicznymi powinien stanowić barierę dla całego ciała lub jego części, przed bezpośrednim kontaktem z czynnikami infekcyjnymi.
Polecamy kombinezony znajdujące się w ofercie na www.bezpieczenstwo-bhp.pl :

  • Kombinezon ochronny TYCHEM® F DuPont zapewni ochronę przed substancjami nieorganicznymi oraz organicznymi, bakteriami, krwią, radioaktywnymi włóknami i wirusami, radioaktywnymi cząstkami stałymi oraz przed zagrożeniami biologicznymi. Spełnia normy: EN14605, EN13982-1, EN13034, EN1149-1, EN1073-2 oraz EN14126  
  • Kombinezon ochronny lekki TYCHEM® C DuPont sprawdzi się w kontakcie ze środkami chemicznymi, stosowany w przemyśle chemicznym, do usuwania materiałów niebezpiecznych, utylizacji śmieci, do pracy z azbestem. To doskonała ochrona przed cząstkami radioaktywnymi przed zagrożeniami biologicznymi oraz włóknami, krwią, wirusami i bakteriami. Zakres właściwości ochronnych zapewnią normy: EN14605, EN13982-1, EN13034, EN1149-1, EN1073-2 oraz EN14126
  • Kombinezon ochronny 4570 3M stanowi bardzo dobrą ochronę przed zagrożeniami biologicznymi i infekcjami. Model wykonany z niskopylącego materiału, o właściwościach antystatycznych. Posiada wszystkie elementy niezbędne do komfortowego i bezpiecznego użytkowania. Spełnia normy: EN14126, EN1073-2, oraz EN1149-5


Do ochrony przed czynnikami biologicznymi zalecane jest również stosowanie:

Więcej produktów na https://bezpieczenstwo-bhp.pl

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.