Rękawice ochronne – zastosowanie

Rękawice ochronne i ich zastosowanie

Podstawowym zadaniem rękawic ochronnych jest zabezpieczenie dłoni przed zagrożeniami, które występują. Podstawowym zadaniem rękawic ochronnych jest zabezpieczenie dłoni przed zagrożeniami, które występują w środowisku pracy i potencjalnie mogą być szkodliwe dla zdrowia człowieka.

Proponujemy proste modele, które poprawiają ogólny komfort pracy. Nie posiadają specjalnych certyfikatów ani nie przechodziły testów – sprawdzają się natomiast w najprostszych pracach i środowisku o minimalnym stopniu zagrożenia. Zaliczyć można do nich między innymi rękawice ochronne: derlichowe (stosowane powszechnie przy pracach ogrodowych i gospodarczych), tkaninowe (mogą być wykorzystane jako wkład do innego rodzaju rękawic; niektóre modele – jak bawełniane – stosuje się np. w archiwach i muzeach, chronią eksponaty przed bezpośrednim kontaktem z ludzką skórą, potem, itp.), gumowe i lateksowe (używane w codziennych czynnościach porządkowych, zabezpieczają przed kontaktem z chemią gospodarczą).

 

Ponadto w naszej ofercie znajdują się rękawice ochronne wykorzystywane w środowisku średniego ryzyka. Oferujemy modele chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi (regulowane przez normę PN-EN 388), które są odporne na ścieranie, skutki przepięcia, rozdarcie, przekucie. Polecamy produkty antyprzepięciowe, antyelektrostatyczne, elektroizolacyjne, antywibracyjne. Ponadto proponujemy rękawice ochronne chemoodporne (zgodne z normą PN-EN 374-3), w tym modele dziane powlekane (gumą, nitrylem, poliuretanem). Posiadamy również wyroby zabezpieczające przed zimnem, czyli ochronne rękawice ocieplane, szczególnie przydatne w pracach na budowie (zgodne z normą PN-EN 511).

Wśród naszych produktów znajdują się także wysoko specjalistyczne rękawice ochronne, bezwzględnie wymagane przy pracy z uwagi na wystąpienie poważnego lub trwałego uszkodzenia dłoni bądź ręki temperaturami. Są poddawane ścisłym testom i kontrolom. Proponujemy modele termoodporne oraz specjalne produkty dedykowane do prac spawalniczych.

W zależności od rodzaju zastosowania, a także możliwych zagrożeń poszczególne modele różnią się odpornością na zagrożenia chemiczne, termiczne, mechaniczne. Odmienne składy decydują o możliwości wykorzystania ich do prostych prac porządkowych we własnym zakresie, jak i przy wykonywaniu złożonych, ryzykownych czynności w szczególnie trudnych warunkach pracy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.