Profesjonalne rękawice robocze na zimę: Jakie wybrać?

Jakie rękawice robocze wybrać na zimę?

Wszystko zaczyna się od odpowiedzi na pytanie: jakie rękawice robocze są Ci potrzebne? Sklepy oferują różne modele, które różnią się właściwościami ochronnymi i wykonaniem. Szczególne znaczenie dla komfortu pracy mają, rzecz jasna, ich właściwości termiczne. Propozycje rynkowe obejmują zarówno rękawice robocze zimowe ocieplane, jak i rękawice robocze zimowe nieprzemakalne. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Rękawice robocze zimowe ocieplane

Rozważając Rękawice robocze ocieplane, warto zwrócić uwagę, jakie materiały wykorzystano do ich produkcji. Rękawice ochronne mogą być wykonane na przykład z polaru. Jest to ciepły i przyjemny w dotyku materiał, dlatego też bardzo często używany jest jako wkład do innych rękawic — gumowych i wodoodpornych. Decydując się na rękawice polarowe, warto wybrać model z zapięciem na rzep, który uniemożliwi zsuwanie się rękawic z dłoni. Niestety nie są one wodoodporne, nie stanowią również dostatecznej bariery przed urazami, więc wykorzystuje się je do lekkich prac, podczas których nie ma ryzyka pomoczenia lub uszkodzenia skóry.

 

Rękawice robocze zimowe nieprzemakalne

Czy twoje prace wiążą się z możliwością kontaktu z wodą? W takim razie zdecyduj się na rękawice robocze, które są nieprzemakalne. Ich wybór znacznie poprawi komfort pracy, a tym samym poprawi bezpieczeństwo. Największą popularnością cieszą się rękawice powlekane poliuretanem, które zapewniają najwyższy poziom ochrony, nie ograniczając ruchów palców ani dłoni. Dzielimy je na trzy kategorie:

I — gwarantuje podstawowy poziom ochrony. Służą głównie do pracy o niskim ryzyku, chroniąc przed otarciami naskórka;

II — stanowią barierę ochronną dla dłoni na średnim poziomie. Zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi i przed chemikaliami;

III — przeznaczone do wykonywania czynności o wysokim ryzyku urazów lub uszkodzeń. 

Rękawice zimowe wzmacniane skórą

Tego typu rękawice świetnie sprawdzą się zarówno na budowie, jak i w przemyśle monterskim. Godne polecenia są rękawice, które są wykonane ze skóry i wodoodpornej tkaniny. Grube, wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne zapewnią odpowiednią ochronę przed zimnem oraz niebezpieczeństwem urazu.

Główne kryteria wyboru rękawic roboczych na zimę

Odpowiednie rękawice robocze zimowe powinny spełniać kilka podstawowych kryteriów. Poza właściwościami termoizolacyjnymi i odpornością na mokro powinny być komfortowe w użytkowaniu, wygodne, a jednocześnie zapewniać odpowiedni poziom ochrony dla dłoni. Nie powinny utrudniać pracy, a tym samym umożliwiać wykonywanie pełnych ruchów palcami. Bardzo duże znaczenie ma oczywiście odpowiedni rozmiar. Nie mogą być za ciasne, ani za luźne. Ponadto wybierając rękawice na zimę, zwróć uwagę na normy i certyfikaty. Wybierz takie rękawice, które są wykonane z trwałych, odpornych, najwyższej jakości materiałów, zapewniających pełną ochronę dla dłoni w różnych warunkach.

Podsumowanie

Zarówno standardowe rękawice robocze ocieplane, jak i rękawice robocze zimowe nieprzemakalne, są niezbędnym elementem odzieży roboczej na zimę. Dzięki naszym poradom na pewno znajdziesz model, który będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Pamiętaj, że odpowiednie ubranie na zimę, w tym rękawice robocze zimowe, odzież robocza BHP i zimowe buty robocze znacząco poprawią zakres i komfort Twojej pracy. Wszystko to możesz znaleźć w naszym odzieżą roboczą sklepie z odzieżą roboczą . Zapoznaj się z naszą ofertą i skompletuj strój roboczy na zimę w jednym miejscu!Często zadawane pytania:

1. Czy rękawice robocze na zimę muszą mieć certyfikat BHP?

Tak, wszystkie rękawice robocze, które są dostępne w naszym sklepie, posiadają odpowiednie certyfikaty BHP.

2. Czym różnią się rękawice robocze od rękawic ochronnych?

Rękawice ochronne zapewniają podstawową ochronę przed niskimi temperaturami, podczas gdy rękawice robocze zimowe zostały zaprojektowane, aby zapewnić dodatkową ochronę termiczną.

3. Czy rękawice robocze na zimę mogą być używane w innych porach roku?

Rękawice robocze zimowe są ocieplane, dlatego mogą być zbyt ciepłe do użytku w cieplejszych porach roku.

4. Czy rękawice robocze zimowe są dostępne w różnych rozmiarach?

Tak, dostępne są w wielu rozmiarach, aby każdy mógł znaleźć idealną parę dla siebie.